Sera Zooportal Aqua World Prodac SanoPets 55
Aquarium.bg Аквариуми и терариуми MegaZoo Astario

Автор Тема: Какво е това растение?  (Прочетено 469 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен phalenopsis

• Активен потребител
  • Публикации: 363
Какво е това растение?
« : неделя, 04 ноември 2012 г., 02:23 ч. »
Днес купих от пазара това растение, но му забравих името, а искам да прочета как се гледа и има ли шанс при мен. Ако някой го знае ще съм благодарна! И ако може да даде отзиви и съвети за него. Било надводна форма.

photo sharing websites

Активен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 5 036
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
Отг: Какво е това растение?
« Отговор #1 : неделя, 04 ноември 2012 г., 06:07 ч. »
Ще ми се да съм сигурен, но за съжаление не мога. Не мога да разбера размера на растението. Щом са ти казали, че е надводна форма, нещата се усложняват. Растенията гледани надводно, се видоизменят и понякога стават доста по-различни от тези, гледани подводно. Допускам вероятност все пак да е Сагитария или Лилеопсис

Неактивен tomatomov197

• Активен потребител
  • Публикации: 538
  • Нас. място: Варна
« Отговор #2 : неделя, 04 ноември 2012 г., 09:35 ч. »
     Тези растения са по-скоро за палудариуми и под водата умират бавно , но сигурно .

Неактивен phalenopsis

• Активен потребител
« Отговор #3 : неделя, 04 ноември 2012 г., 13:03 ч. »
Ако е палудариумно, значи са ме излъгали, защото изрично питах може ли да живее под вода и казаха, че може и че надводните листа постепенно се заменят с нови-подводни.

Размера е малък, като тревичка е,може би 5 см е високо. Листата са плътни, твърди и тъмни, по-светли отдолу. Не е от  тези, които споменаваш Маломир...как забравих какво ми казаха...необичайно име беше, поне за мен и мисля, че го няма тук в списка с растения.

Неактивен phalenopsis

• Активен потребител
« Отговор #4 : неделя, 04 ноември 2012 г., 14:33 ч. »
Дам,излъгали са ме, най-нагло :D  :crazy:
Растението е сухоземно, не може да расте под вода, казва се офипогон, на английски Mondo grass. Евала на търговеца, друг път няма да взимам от него. А изглеждаше симпатичен. Става дума за момчетата срещу магазина на Венец, дето продават хубави вносни микрозоруми. Ще се придържам към честните продавачи, каквито има на пазара и то с много добра селекция растения.

Неактивен c-e-k-o

• Регистриран потребител
  • Публикации: 9
  • Нас. място: София
« Отговор #5 : неделя, 04 ноември 2012 г., 18:55 ч. »
о да ,тук си прав ,
тези срещу магазина на Венец ,
се чудя дали имат и аквариум в къщи ,и аз съм взимал от този търговец ,с дългата коса ,
направо си е меко казано ,
мошеник  :dontknow: и аз не взимам нищо от него !

Неактивен phalenopsis

• Активен потребител
« Отговор #6 : неделя, 04 ноември 2012 г., 19:31 ч. »
Като гледам те внасят растения, които се водят водни отнякъде. Мисля, че съвсем искрено не е знаел нищо за това растение, но в такъв случай отговорът на въпроса ми е "не знам", а не обяснения как точно пуска подводни издънки и как няма проблем и, че не иска силна светлина и т.н....това си е вече лъжа с цел да се продаде нещо, а това не е етично.

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club Интернет магазин за модерната жена OFFRoad България

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.