Потребители > Профили на потребителите

Профил на svgnsali

(1/2) > >>

svgnsali:
Здравейте съфорумци.
Ето една бърза снимка, за да отчета напредъка. Като цяло не съм много доволен, серия от прибързване и грешки ми отровиха почивните дни, но ще го приема като ценен опит.
Аквата е 120/50/45 филтър fx4 а осветлението lancia2.
Лампата е прекрасна направо ми взе акъла с изработка а контрола през причожението е голямо удобство.
Филтъра е звяр прави пералня. Много е мощен добре, че не взех 6.  Аквата дойде доста нисък за ситуация при мен. Това не го бях предвидил. Основата не е на ниво и изглежда гадно от горе.
От бързане не предвидих че корените трябва да привържат . Наложи се след подреден скейп да разместваме камъни.
Към смукателя нивото пясъка е почти 0 щото идва нисък а смукателя съм го скъсил максимално.
Самият филтър е толкова мощен че трябваше да приспособяваме изходната тръба щото от налагане върти главата нагоре. А съм завъртял на макс регулиращите глави.
Пиша от телефон да ме прощавате за граматика и правопис..
https://postimg.cc/py1M1PRY

niki_o:
Честито!Нека да се поизбистри и ще е ясно по-добре как ще изглежда.Каква е идеята за обитатели?
И най-накрая след толкова години да видя този аквариум пълен....пък било и при друг собственик ;)

svgnsali:
Благодаря Ники.
Към момента няма конкретна идея за рибите.
Наложи се да избързам със стартирането и направих каквото ми дойде в движение. По-принцип исках нещо биотопно с остров в лявата част, но не се получи.
Нещо като пасаж 50+ (неони, родостомус) и нещо по голямо дето няма да ги яде пък става за аквата.
Не съм гледал рейнбоуки, пък може да се навия за тях.

niki_o:
Разбирам желанието ти за голяма броика риби и стадно движение,но с 50 броя Неони няма да се получи ако не са зелени де.А с 50 Родустомуса вероятността да се цепят на 2-3 пасажа ще е голяма.На този обем 30 Родустомуса ще заспят като единно ято.Е течението да е по-силничко в предния край(то пък филтъра като ти е слаб :D) и нещо както каза по-едричко....ама какво?Скаларии са си стандарт,ама така и не се научих да ги харесвам а пък и много често се научават да похапват от пасажа.
Виж на мене с някакви Атеринки не ми звучи никак зле,дори ято Данио ;)

svgnsali:
Преглеждам продавалниците за да видя какво се предлага. Не смятам да се напъвам много да внасям нещо екзотично, така че според наличните риби ще реша.
И аз не съм се научил да харесвам скаларии, а и аквата ще им дойде ниско.
Гледам че има уару доста предлагат, може да пробвам с тях и някакви неони + родостомуси (те са ми слабост). Няколко анцитруса да чистят. Уару стават големи, така че ще гледам да оставя някакъв чифт а другото ще продам или подаря..
Такава е картинката за сега при мене.

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

Преминаване към пълната версия