Аквариуми > Бавни аквариуми

Методът Walstad

<< < (2/11) > >>

bustama:

--- Цитат от: zmeq на сряда, 29 януари 2014 г., 11:14 ч. ---
Ами то и ти можеш само с хляб и вода, ама ти се хапват и първоли.
Все пак при този метод се цели създаване на аквариум почти без намеса, т.е. самобалансиран.
Растенията ти растът, но ти ториш. А ако не го правиш, китката иска да папа нитрати, фосфати ...
Зависи и от самите растения, някой имат по-расвита коренова система и се хранят главно от там.
Криптокорините са точно такъв вид/род или каквото е там.
А и се казва - пръст отдолу, отгоре грунд да запечата. Така стимулираме развитие на кореновата система и извличане на полезните елементи от почвата.
Колко хора слагат глинени топчета.
Дори и чичо Амано и неговите "златни" субстрати - един за отдолу, друг за отгоре.
Дали не се получава сходен ефект?

--- Край на цитата ---

Какво да ти кажа... аз съм Дъновист! Всъщност,  много уважавам Петър Дънов и много ще научиш от неговите думи - препоръчвам ти да прочетеш мислите му.
По въпроса за папкането и този път го минах и да ти кажа и до ден днешен не зная какво искат растенията - не ми говорят. :)

Borko7:
Пац, а ти защо не направи и втория си аквариум (азиатския) по този метод?

skorpi_zoo:
Едно интервю с Диана Валстад.Аз си го преведох с Гуглето,малко е нескопосан превода,но с малко въображение става. ;)
http://www.aquariss.net/intervjui/en-diana-walstad-natural-planted-tanks.html

Borko7:
Всъщност името на темата не е много правилно. Жената e аменриканка и се казва Diane Walstad, което се чете Дайан Уостад.

Пац, а ти имаш ли копие на книгата?

skorpi_zoo:

--- Цитат от: Borko7 на вторник, 04 февруари 2014 г., 15:22 ч. ---
Всъщност името на темата не е много правилно. Жената e аменриканка и се казва Diane Walstad, което се чете Дайан Уостад.

Пац, а ти имаш ли копие на книгата?

--- Край на цитата ---

Аз доколкото знам има книгата. ;)

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

[*] Предишна страница

Преминаване към пълната версия