Организационни > Технически въпроси

Консултация!!!

(1/1)

demetra:
Здравейте!
Попадна ми ето тази бутилка - http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/028afb8ef89b14e938fe52efaf07fccd/p2078242/-използва се за пречистване и омекотяване на водата при кафе-машините, пълна е със смола подобна на нитратната и се питам дали може да се приспособи за използване при аквариума.
Ако има някой с технически познания да сподели.

Boby_:

--- Цитат от: demetra на неделя, 07 февруари 2010 г., 11:48 ч. ---
Здравейте!
Попадна ми ето тази бутилка - http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/028afb8ef89b14e938fe52efaf07fccd/p2078242/-използва се за пречистване и омекотяване на водата при кафе-машините, пълна е със смола подобна на нитратната и се питам дали може да се приспособи за използване при аквариума.
Ако има някой с технически познания да сподели.

--- Край на цитата ---



Две неща. Първо за самата бутилка. Кафемашините работят с помпи при голямо налягане. Не знам как ще осигуриш такова, ако преправяш за аквариум. И второ смолите, които се използват за омекотяване на водата, изобщо не са идентични с тези, които се използвт за премахване на азотни съединения.

demetra:
Благодаря за бързия отговор, знам че смолите не са същите но за това с налягането не бях се сетил, явно няма да я ползвам тая бутилка.

Навигация

[0] Индекс на публикациите

Преминаване към пълната версия