Автор Тема: 2010 AGA International Aquascaping Contest  (Прочетено 786 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен JIX

• Активен потребител
  • Публикации: 663
  • Нас. място: Стара Загора
2010 AGA International Aquascaping Contest
« : четвъртък, 19 август 2010 г., 14:16 ч. »
Които иска да участва на AGA-та крайният срок е до 25 септември.Влизаш в http://www.aquatic-gardeners.org/ правиш си регистрация, и попълваш формите...и да не забравите за таксата от 5$.
Макар че по мое мнение вече тоя конкурс взе да олеква от новопоявилите се международни конкурси.Няма тежеста на вторият по значимост след IAPLC.Първо няма ранг листа, определят се първите три в категория и 1-2 поощтрителни награди и останалите нямат класиране...не може да разбереш къде си в класирането 5-6 или пък 99- все тая.Наградите са леко обидни за нивото на участниците-то форумните конкурси дават по големи,по добре без тия парични награди от 100,75, 50$ за 1,2,3 място.Отделно че като го няма и Амано да прави коментари,е несериозно съдии да коментират участници, които са доста обиколки преди тях в акваскейпинга-визирам американците които коментират участници от Азия и Хонг Конг-направо ми е смешно как им търсят косури и изказват компетентни мнения,като съм виждал нивото на същите тези съдии и гости .Но както и да е....има си и някои плюсове-например има категории,на всеки участвал може да разгледаш данни за аквариума,много е важно че тук няма проблеми да участваш, ако си участвал вече в други конкурси-това е най големия абсурд в повечето конкурси-щом вече са ти виждали аквариума в друг конкурс, или те дисквалифицират или те хакат много назад.Тук го няма това нещо.Абе общо взето си е доста по различен от повечето конкурси...затова че се престрашете и участвайте,аз съм го правил вече 2 пъти-не боли :D
Успех!!!

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.