Автор Тема: Диагноза?  (Прочетено 1856 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Hristo

• Активен потребител
  • Публикации: 113
  • Нас. място: София
Диагноза?
« : неделя, 15 август 2010 г., 21:36 ч. »
Здравейте приятели!

Лято е. По това време обикновено хората ходят на море и съответно на плаж. Отидох и аз. Хората си носят на плажа чадъри, хавлии, плажно масло, надуваеми дюшеци, слънчеви очила, шнорхели и тем подобни пособия, носех си и аз. Дотук - нищо по-различно. Сигурно вече си мислите: "Какъв е всъщност този идиотски пост?! И без това е жега, а тоя ни занимава с описи на това, какво си носят хората на плажа!?!" Така си е, само дето освен всичко това си носех с мен и един буркан с хайвер от Fundulopanchax gardneri gardneri  :D  (също като Duran duran и Baden baden) ;)
Та, ето как започна всичко:
В края на юни заминавахме за една седмица на море. Хайверът на гарднерито беше на около десетина дни и по мои изчисления, точно щеше да е готов за излюпване, като се върнем. Даже не го и поглеждах, защото знаех, че още е рано и след като се отстранят мухлясалите зрънца през първите дни, няма вече какво да му гледаш, докато не се появят очичики. Все пак му хвърлих едно око преди да тръгнем и гледай ти - изненада - в яицата се виждаха не само очичики, ами направо свитите на кравайче рибки. Не знам защо се беше получило така - може би от жегите, които имаше и тогава, но рибките си бяха напълно оформени в яйцата на десетия ден!?! Ами сега?! Едно е някой да дойде да ти метне малко храна на рибите, докато те няма (като предварително си направил дози за всеки случай), но съвсем друго е да люпи артемия, да я прецежда и да им я дава. Ще се изненадате, колко малко от съседите, приятелите и роднините, които обикновено наглеждат жилищата ни, докато сме на почивка, владеят добре люпенето на артемия :) . И така, хайверчетата се озоваха в един еднолитров буркан с винтова капачка и малко растения в гоуфут (не е с пернишка регистрация) на път за морето :D
Сигурно все пак ще си помислите: "Това добре, ама защо пък, чак и на плажа си ги носИл, бе брато?!?" Работата беше там, че една седмица щяхме да сме при приятели в Бургас, но първата вечер бяхме канени на едно парти в Созопол и от София в десет вечерта пристигнахме директно на партито - хайверчетата пренощуваха в хотела, а ние завършихме партито в 6 часа сутринта със шкембе чорба на плажа :burp: .
Преди да тръгнем към Бургас, решихме да си направим един плаж в Созопол, но трябваше да освободим хотела до 12 часа, затова си прибрахме багажа в колата. Не можех да рискувам да оставя буркана с хайверчетата в голфа - беше страшна жега и го взех с мен на плажа :D . Първата ми работа беше да го заровя надълбоко в мокрия пясък в основата на чадъра... :D .
Излюпиха се след два дни в Бургас. Хукнах за артемия. Докато намеря от пликчетата на "Сера", вече бях купил и сушен яйчен жълтък, сера випан (ако не намеря артемия или някаква фина храна да им стривам) и кокоши яица (за всеки случай). Купих също и една пластмасова кутия за 1 кг. салата и ги прехвърлих там от буркана (интересно, че в хипермаркета отначало не искаха да ми продадат само кутията и тъкмо се канех да си купя 1 грам салата в нея, откриха едни други кутии, които можели да се продават празни :D ).
И така отидох на море с хайвер, а се върнах с рибки, които на връщане отново бях прехвърлил в буркана с който донесох хайвера...
Сега "морските" гарднерита вече са на месец и половина и мъжките се оцветиха добре - скоро ще им спирам артемията... :)
Та, такива ми ти работи - от мен - толкова. За вас остава да поставите диагнозата :crazy: :)

Не всичко, което има бузи е лице :)

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 871
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
Отг: Диагноза?
« Отговор #1 : неделя, 15 август 2010 г., 21:46 ч. »
Ице признах те!
Диагноза - акварист, при това до мозъка на костите. Лоша работа... :drinks:
Все повече се убеждавам, че не сме съвсем наред. и жените май са прави, ама ще се наложи да търпят. Всъщност колко бройки изкара?

Неактивен Hristo

• Активен потребител
« Отговор #2 : неделя, 15 август 2010 г., 21:58 ч. »
10 бр. са точно, като засега са се оцветили две мъжкарчета.

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 1 554
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #3 : неделя, 15 август 2010 г., 22:11 ч. »
Еми ... как да ти го кажа? Луд си, но май не си имал избор. :D

Неактивен Hristo

• Активен потребител
« Отговор #4 : неделя, 15 август 2010 г., 22:16 ч. »
А и все пак не бях сигурен, че ще се излюпят, защото досега все ми се люпеха след 21, 22 дни. Затова и не си взех от София, артемията и помпичка, та се наложи да откривам зоомагазините в Бургас. :D

Неактивен Geri

• Активен потребител
  • Публикации: 800
  • Нас. място: Несебър
« Отговор #5 : неделя, 15 август 2010 г., 23:25 ч. »
Изуми ме! :o Не, не... Просто нямам думи! :crazy: :lol:
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          
330l S.A. - Blue Diamond Discus

Неактивен killiman

• Модератор на раздел
  • Публикации: 216
    • Продажба на аквариумни рибки!
« Отговор #6 : понеделник, 16 август 2010 г., 07:46 ч. »
 :bow:

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
« Отговор #7 : понеделник, 16 август 2010 г., 07:49 ч. »
В понеделник сутрин обикновено не съм в най-доброто си настроение, но тази тема определено ме разведри приятно. :) Поздравления за усилията и хъса!  :drinks:
"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Неактивен DanyGod

• Активен потребител
  • Публикации: 545
  • Нас. място: Варна
  • Divolino.com
    • Divolino.com
« Отговор #8 : понеделник, 16 август 2010 г., 08:55 ч. »
 :lol:
Както се казва - луд умора няма!
Ама то доста сме в кюпа де  :love:
Divolino.com

Неактивен jigit76

• Регистриран потребител
  • Публикации: 18
« Отговор #9 : понеделник, 16 август 2010 г., 09:21 ч. »
 :clapping: :bow:
ако не сте част от валяка, сте част от пътя!!!

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.