Автор Тема: профилът на petarstefanov84  (Прочетено 78572 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
  • Публикации: 587
  • Нас. място: гр.Кърджали
Отг: профилът на petarstefanov84
« Отговор #540 : вторник, 16 януари 2018 г., 21:44 ч. »
Този начин на укрепване също е добър.
Той колега бързо ще разбере, че стойката е най-малкият кахър при такива габарити.
Ще има още един аквариум, на който живот и здраве, благородно ще завиждам.
Само да споделя, че в един чужд форум следя темата на един колега с голям аква, като този който планираш колега petarstefanov. Даже като почна ти с приказката за upgrade се сетих, че ония не е писал от сумати време. Е днес гледам е пуснал ново мнение и сподели човека, какви ги е отнесъл от съдбата и живота, как за малко да разпродаде всичко и т.н. А беше толкова нахъсан, наля страшно пари и т.н.
Казвам го това, за да отчетеш факта, че  бъдещето може да ти поднесе изненади в много форми, а такъв аквариум не можеш го разнася както си искаш.
Стискам яко палци и да споделяш редовно какво се случва, успех!
Хоби или тиха лудост?

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Публикации: 874
  • Нас. място: Пазарджик
  • Риболюбец15
« Отговор #541 : вторник, 16 януари 2018 г., 22:04 ч. »
Ооо, petarstefanov84, както и двамата сме в Пазарджик, няма как да не дойда да го видя завършен някой ден!!!  :drinks:

Неактивен petarstefanov84

• Активен потребител
  • Публикации: 582
« Отговор #542 : вторник, 16 януари 2018 г., 22:26 ч. »
Разбира се,само си носи сгъваем стол,че като е готов едва ли ще ми се занимава след това да оправям другите неща хахахахах,аз си имам един стол за мен,биричката в ръка,чипса и си щракаме с пръсти и 150-200 риби вътре,за момента съм си подготвил 110 риби,демасонитата дано следващите 3-4 месеца почнат да носят :D :D :D :D :D dndechev затрупвам те с лични съобщения за стойката да кажеш още нещо за нея,че тука много изместихме въпроса за стойката и много глупости изписах,ще ти ги пиша само на теб хахах  :D :D :D
540 литра видов с брихардита

920 литра с малави мбуна
Metriaclima sp. 'msobo' Magunga
Tropheops tropheops 'Otter Point'
Melanochromis johannii
Pseudotropheus sp. 'polit' Lion's Cove
Labidochromis sp. 'mbamba'
Cynotilapia sp. 'hara' Gallireya Reef
Metriaclima sp. 'elongatus chewere'

• Активен потребител
« Отговор #543 : сряда, 17 януари 2018 г., 02:30 ч. »
 sevginsali ще снимам каквото мога,много си ми е кеф да снимам и постоянно да филосовствам,много изместихме въпроса за стойката все пак,лошо за този човек,не знам каква е историята,дано се оправят нещата,и аз имам много големи проблеми и точно сега станаха тия дни,стискам зъби,продължавам напред и не се оплаквам,даже да ми е по-леко,една кутийка бира и пред аквариума всяка вечер на стола да си гледам саулоситата какви ги вършат,голям кеф е и много успокояващо,е само се дразня много на това саулоси дето ми е на аватара,че заради него останалите изсветляха,но в следващия аквариум и те ще станат като него,всички ще са красавци ама наистина много ме ядосва това саулоси,той там ще си намери майстора де като пораснат мармаладите,сега тука във видовия го раздава шевче голямо :D :D :D

920 литра с малави мбуна
Melanochromis johannii

Неактивен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 498
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
« Отговор #544 : сряда, 17 януари 2018 г., 04:42 ч. »
Ем махни го де и пиши и тук, инфото ще е полеэно.

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
  • Публикации: 587
  • Нас. място: гр.Кърджали
« Отговор #545 : сряда, 17 януари 2018 г., 09:23 ч. »
Да, измести малко фоукса на питането ти, но аз си дадох мнението а и dndechev ти даде идея. Ако я направиш като негова стойка, няма да сгрешиш.
Сега се сещам, да ти кажа, по възможност краката или профилите на стойката да стъпват върху "нещо", плоскост някаква, за да не се получава точково натоварване върху плочата. Колегата конструктор би ти казал също си мисля - някакви ПДЧ плоскости или ако може да намериш някакви ламарини с 3-4-5 mm дебелина.
За да можеш по лесно да захващаш после облицоващите ПДЧ, добре е да си предвидиш "уши", да ги завариш към профилите, после чрез техните дупки лесно ще стане монтажа. Явно е че всичко това трябва да бъде нивелирано по хоризонтали и вертикали, за да може да изглежда добре. В БАЕ.то колега беше питал за такова нещо, но използва профил 1.5 mm и направили заваръчни шевове по дължината и.. всичко се беше изметнало от топлината. Не каза какво е станало накрая, но имай и това в предвид.
MDF плоскостите ще са много скъпи, но ПДЧ.то може да се подуе ако не се внимава, има оливания, пръски от буйни и големи риби и т.н.
В този ред на мисли, аквариума покрит ли ще е, сигурно ще сложиш стъклени капаци на първо време и отгоре лапми.  Затварянето с ПДЧ на пространството над аквата и окачено осветление е по-добрият вариант за визуално оформление, но в цялото упражнение, вентилацията ще е доста важен фактор в дългосрочен план.
Другите ми съвети бяха само.. съвети, ти си ги знаеш предполагам, но е друго като човек чуе странично мнение.
Хоби или тиха лудост?

• Активен потребител
« Отговор #546 : сряда, 17 януари 2018 г., 11:19 ч. »
www.youtube.com/watch?v=1uNap6qQuNI
Геши,не знам,ако го преместя в 500 литровия нещата може да се оправят във видовия,но пък в другия си преместих преди време 15-на саулосита и точно сега започнаха много яко да си се оцветяват,ако го пусна там и ще развали нещата на малките като почне да ги тормози,а пък от тях ми се очертава един дето много скоро ще е същия като него.Е виж на клипа на 10-та 11-та секунда как другите си загубиха цветовете и това е от преди половин година,сега пак от време на време всичко се оцветява за малко,но тоя щурак веднага ги погва и то по-злобно и са още по-светли,но да издържат още някой друг месец,то нещата вече са решени,че отиват в 1600 литров :D :D :D

920 литра с малави мбуна
Melanochromis johannii

• Активен потребител
« Отговор #547 : петък, 19 януари 2018 г., 23:44 ч. »
щураците  :lol: :lol: :lol: четирима различни съм хванал,не е като да са еднакви  :lol: :lol: :lol:

920 литра с малави мбуна
Melanochromis johannii

Неактивен geshi

• Активен потребител
« Отговор #548 : събота, 20 януари 2018 г., 00:04 ч. »
Съмнявам се че са от различни "партиди" по скоро.

• Активен потребител
« Отговор #549 : събота, 20 януари 2018 г., 00:40 ч. »
Стара снимка от април май,тогава бяха напълно еднакви в 500 литровия,всичко си е до пространство и подредба на камъните явно,много искам някой от малките като дръпне и се оцвети да хване да набие сегашния доминиращ,от сегашните възрастни имаше опити за преврат с боища по 30-40 минути,но без успех :D :D :D

920 литра с малави мбуна
Melanochromis johannii

• Активен потребител
« Отговор #550 : събота, 03 февруари 2018 г., 01:06 ч. »
Малко да ви досаждам със снимки на демасончетата. :lol: :lol: С моето странно мислене и вечно чудене какво да гледам,10-15 вида риби или само два три,май отивам към това да направя щуротията и да пусна около 100-150 демасонита и 50 саулосита в три метров аквариум без нищо друго,след време. :lol: :lol: :lol:

920 литра с малави мбуна
Melanochromis johannii

Неактивен geshi

• Активен потребител
« Отговор #551 : събота, 03 февруари 2018 г., 10:41 ч. »
Това ще е грешка приятелю, пусни каквито видове намериш и ще стане нереално.

• Активен потребител
« Отговор #552 : събота, 03 февруари 2018 г., 12:15 ч. »
Това ми е големия проблем :lol: :lol: :lol:Един ден гледам клипове в ютуб на аквариуми пълни само с демасончета или саулосита и си казвам,е това ще е.На следващия попадна на клип на някаква лудница с всякакви мбуни каквито се сетиш и тогава си казвам,е това ще е. :lol: :lol: :lol:Общо взето трябва да го реша скоро без да се чудя,защото  каквото пусна там,ще си остане там,едва ли ще ми се бърка после да гоня точно определен вид риби,за да ги махам,освен ако в близко време не измислят вече някакво невидимо кепче,което рибите наистина да не виждат. :lol: :lol: :lol:Време е учените да поработят върху това. :lol: :lol: :lol:

920 литра с малави мбуна
Melanochromis johannii

Неактивен dndechev

• Активен потребител
  • Публикации: 793
  • Нас. място: Русе
« Отговор #553 : събота, 03 февруари 2018 г., 15:03 ч. »
В 3 метра цихлидарник натъпкан с камъни и с няколко разпорки от горната му страна..........според мен и с прозрачен кеп мисията е невъзможна.

• Активен потребител
« Отговор #554 : събота, 03 февруари 2018 г., 16:51 ч. »
Ще падне голямо чудене.Иначе тази седмица имах проблем,понеделник смених водата,както всеки път имаше малко хлор,нищо по-различно от преди,един лабеотрофеус започна да се отделя настрани,спря да яде и в сряда го намерих умрял с отворена уста,натровен е нали.Вече стана една година от както минах на тия малавийци,освен май месец когато загубих 4 саулосита след това само едно демасони беше изскочило от аквариума и едно си глътна корема,отслабна и един ден видях как другите го гризат и го бяха убили,други жертви не съм имал.Добре,че лабеотрофеуса ми беше женски,че са май 1-8 м/ж и ако ми умре мъжкара не знам.А тия сиви хибриди,които гледам все още в 200 литровия,по две три седмици не им сменям водата и не мрат,скоро като почна да вадя малки демасонита,ще трябва да ги ловя и да ги замразявам,да се радват засега,че демасонитата се бавят. :D :D :D

920 литра с малави мбуна
Melanochromis johannii

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор