Автор Тема: профилът на petarstefanov84  (Прочетено 78649 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен petarstefanov84

• Активен потребител
  • Публикации: 582
Отг: профилът на petarstefanov84
« Отговор #525 : неделя, 14 януари 2018 г., 21:38 ч. »
Ще е забавно,в най-лошия случай водата ще падне долу в гаража върху 15-годишната ланчия на бащата  :D :D :D Това ще е последния аквариум и другите ги затривам,че сега ми става лошо като сменям водата на три аквариума,от 200 на 350,от 350 на 540 литра,няма смисъл да минавам на 1000 литров както мислех и след две години като ми се види малък,да се чудя как да го изкарам,как да го продам и как да намеря пари за 1500,та това са ми максималните размери където мога сега да използвам и да не мисля за следващ аквариум,слагам край на крастата :D :D :D Значи стойката другата седмица ще я направя за два дни и после ще мисля следващото нещо.Хубавото е сега,че от три аквариума ще си ползвам и камъните и канистрите и осветлението,сам си отглеждам рибите и си вадя малки,за тях съм спокоен,само пустите демасонита да почнат да носят,че искам да ги направя около 80-100,а точно те не пълнят устите,поне сега не съм в такава паника и анархия като предишните години с 540 литровия,сега ще е бавно и спокойно всичко,поне така мисля хаха :D :D :D Някой ако върви по този път и е някъде псредата,да е минал през 100 литров-200 литров-300 литров и тнт,да взима ролетката докато е време и да почва да мери възможно най-дългото и широко място и да счупи пари за един и последен аквариум,такъв съвет мога да дам.
540 литра видов с брихардита

920 литра с малави мбуна
Metriaclima sp. 'msobo' Magunga
Tropheops tropheops 'Otter Point'
Melanochromis johannii
Pseudotropheus sp. 'polit' Lion's Cove
Labidochromis sp. 'mbamba'
Cynotilapia sp. 'hara' Gallireya Reef
Metriaclima sp. 'elongatus chewere'

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
  • Публикации: 587
  • Нас. място: гр.Кърджали
« Отговор #526 : неделя, 14 януари 2018 г., 22:19 ч. »
Браво, браво и пак браво.
Ей така се прави. Бам и бам.
А кво ше стават другите акви?
Хоби или тиха лудост?

• Активен потребител
« Отговор #527 : неделя, 14 януари 2018 г., 22:42 ч. »
350 литровия ако може да ми го направят на съмп ще е супер иначе ще го продам,200 литровия само ще го пазя като си вадя малките рибоци там да растат или ако взимам нови риби и са малки пак там да ги гледам известно време,поне на него му сменявам водата за 15 минути и не ме натоварва,540 литровия го продавам и това е,не мога да се оправям с толкова аквариуми,един голям  основен и един за новородените рибоци,другото си е утрепия.Е тия пусти саулосита и демасонита са виновни,че сега плановете са ми до 3 4 месеца да ги пусна в 1600 литров аквариум,няма такава краста,ако не бяха толкова красиви,изобщо нямаше да си правя сметки за по-голям аквариум :D :D :D Е сега където седат в 350 литровия доминиращия ми е превзел целия аквариум,тормози и бие другите мъжки саулосита и докато бяха като него хубаво оцветени,сега са станали светли и се дразня адски много,от 50 риби вътре само един хубав мъжкар другото всичко по ъглите и изсветляло,пускам ги след време в дъно 300 на 80 и ако не се оцветят поне 10 мъжкарчета еднакво като него,не знам,ще го хвана и ще ида до африка да го пусна в езерото него :D :D :D

920 литра с малави мбуна
Melanochromis johannii

Неактивен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 498
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
« Отговор #528 : понеделник, 15 януари 2018 г., 06:42 ч. »
Много се радвам, че ще правиш голям аквариум, но не виждам смисъл да имаш и малък. Първо в такъв аквариум ще остават доста бебета и второ, ако смяташ, че ще хванеш женска на три метра не си познал. Другото което смятам е че един съмп няма да ти стигне, мисля че в двата края ще трябва да има вход/изход.

• Активен потребител
« Отговор #529 : понеделник, 15 януари 2018 г., 10:42 ч. »
Аз стойката да си направя и да съм сигурен,че ще издържи.

920 литра с малави мбуна
Melanochromis johannii

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
« Отговор #530 : понеделник, 15 януари 2018 г., 11:36 ч. »
Колега, надявам се да си направил домашното.
При >200 cm , нещата, "загрубяват", най-вече финансово.
Стойката ще издържи, ако е кадърно направена. Аз бих сложил 3mm профил, но ти си знаеш.
Един съмп от 350л ще е достатъчен, там кашони медия ще побереш, но не знам как ще правиш течение. Хората на такива басейни, май повече избират да слагат централна преливна колона и с помпи от двата края всяка прави течение.
Ами изпарения? Мислил ли си да направиш стена и акавата да е в нещо като помещение заради евентуални миризми, влага и т.н.
Все пак, ще се радвам, ако споделяш подробности кое как се случва.
И за 1во време, не бързай да продаваш аквите, нищо не се знае..
Хоби или тиха лудост?

• Активен потребител
« Отговор #531 : понеделник, 15 януари 2018 г., 13:13 ч. »
Мен ме интересуваше стойката дали ще е добре,ако е същата като сегашната ми,същия профил,че си е правих аз и сега и тази ще направя,но едно са 700-800 килограма,друго си е вече около два тона и малко си ме е страх,само по-дълга и широка и малко по-висока ще е,иначе същия модел.За филтрацията вече не разбирам,казват ми кое колко ще струва и ако имам парите,плащам и това е,ако ми използват някои от сегашните аквариуми за съмп,ще е супер,че не ми се разправя много да пускам обяви и тнт,поне от единия аквариум да ме отърват,аз затова минавам на този последен аквариум с такива размери,да няма следващ и да не мога да мисля за по-голям хаха поне така мисля сега де,друго е какво ще ми хрумне след 3 4 години :D :D :D

920 литра с малави мбуна
Melanochromis johannii

Неактивен nicco

• Активен потребител
  • Публикации: 99
  • Нас. място: Бургас
« Отговор #532 : понеделник, 15 януари 2018 г., 13:23 ч. »
Евала за ентусиазма ще следя с интерес развитието.От колко мм стъкло ще е аквата?Не знам дали не е добре да е с двойно дъно,едно вписано и едно ''нормално'' ако е от 10мм. че бая камънак ще има. :clapping:

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
« Отговор #533 : понеделник, 15 януари 2018 г., 13:30 ч. »
За стойката, наистина е така.
Със сигурност ще ти трябват хоризонтални разпънки "х" образни връзки. Но къде и как, малко трудно да ти кажа, само да не са по периметъра.
Ще трябва да поровиш в нета, не за друго, ами да не се набутваш излишно. - aquarium steel stand или нещо от сорта.
Хоби или тиха лудост?

• Активен потребител
« Отговор #534 : понеделник, 15 януари 2018 г., 13:52 ч. »
Не знам наистина,правя си стойката,че това ще мога само,идея си нямам после какво ще е.Казват ми кое какво ще е и ще си платя,не разбирам от другите неща,ще разпитвам,имам познат цихлидар със същите размери,вътре рибите все едно плуват във въздуха,водата не се вижда,така ще е и при мен,другото вече не знам нищо,аз и затова само за стойката разпитвам да ми е спокойно,трябва да е 12 мм стъклото за такава височина и такива литри,в повчето обяви е около 90 стотинки на литър или лев на литър за такива аквариуми.Да стигна до там и ще разправям,че то си ми е интересно.Аз това го мислех от една година,но за 1000 литров,но като ми знаят пътя сега с предишните аквариуми,направо един познат ми каза,прави го толкова голям да не мислиш за следващ и да мирясам,това ше правя сега хаха.Пускам после 150-200 риби и да се оцветяват мъжкарчетата,че сега се ядосвам много  тука,една магунга само се оцветява в цял 500 литров,другите две ядат бой и седат оранжеви,за саулоситата писах вече,там е трагедия,чак ме е страх до април май месец,доминиращото саулоси да не избие останалите,полудяло е.

920 литра с малави мбуна
Melanochromis johannii

• Активен потребител
« Отговор #535 : понеделник, 15 януари 2018 г., 13:59 ч. »
За стойката, наистина е така.
Със сигурност ще ти трябват хоризонтални разпънки "х" образни връзки. Но къде и как, малко трудно да ти кажа, само да не са по периметъра.
Ще трябва да поровиш в нета, не за друго, ами да не се набутваш излишно. - aquarium steel stand или нещо от сорта.

Добре,ще видя и това,но доста хора вече ме усппкоиха,че и така става както съм я замислил,ама колкото повече мнения по-добре,че накрая да не стане наводнението  хаха.То с Х образните малко ще стане не удобна да си бъркам за съмпа,пфуууу голяма каша ми става в главата хаха.

920 литра с малави мбуна
Melanochromis johannii

• Активен потребител
« Отговор #536 : понеделник, 15 януари 2018 г., 17:26 ч. »
Ако направя на Х допълнителни тръби сега се сетих,че след време като реша да сложа вратички да прилича на шкаф и ще ударя голяма греда като отворя вратичката хаха,иначе мястото където ще е ,е не обзаведен апартамент и ми дава свободата да си шаваме,цапаме и каквото е нужно,за да се залепи аквариума,това са ми плановете,даже вътре на място ще си заваря стойката докато няма мебели и други глупости да пречат и да ги повредя,ама без кръчмаря да не си правя точни сметки все още,през терасата ще трябва да вкараме стъклата,3 метра е височината,мерил съм завои и такива неща,инженера дето е правил кооперацията даже го чакам да ми каже  до каква тежест мога да си позволя въпреки,че сам мисля,че няма да е проблем,но и застраховка ще си направя,ще описвам всичко като дойде времето,направо съм се побъркал.Той и баща ми е инженерче и знае много неща,с които да ми помогне,но се дразни,че мисля само как да вкарам възможно най-големия аквариум там и се ядосва много като го питам за нещо свързано с аквариума,та за туй си разпитвам други хора където са наясно и да си дават мнението,сега пак оглеждам нещата и си мисля за едни 3-4 сантиметра по-дълго и по-широко та не знам,но ще го направя,хич не ми пука после ще има много оцветени мъжки мбуни хахах:))))

920 литра с малави мбуна
Melanochromis johannii

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
« Отговор #537 : понеделник, 15 януари 2018 г., 17:56 ч. »
х връзките ще ги правиш на гърба, по вертикала. И на горната и долната хоризонтална повърхнина. Казвам да не ги правиш в края, защото закоравяваш, и при някакво земетресение, няма да може да се огъва стойката, т.е да се движи. На лицевата страна, дето ще имаш врати и/или отвори, няма да правиш нищо.
По страничните вертикали, ако можеш да обособиш три отвора, т.е. 4 вертикални носещи пръта, в средната секция също може да направиш х връзка.
Така трябва да е направено, че хем да е здраво, хем да може да се предават гъвгави усилия.
Аз съм стр.инженер, за тва ти ги говоря тия неща. Те майсторите..хубу приказват, ама всеки мисли за аквариума в покой, т.е. така че да поема вертикален товар. Аз изпитах "добро" земетресение на 5ти етаж и видях за какво става въпрос. Сеа, отделна тема е, че ако удари много силно, аквата, ще е последно, което ще се мисли.
Застраховка имущество и вреди към трети страни, си е направо задължителна. Аз вече нямам аква в дома, но продължавам да си я поддържам.
Другото което се сещам е, мани парите, ама веднъж направен, това ще е като паметник вътре, нали, няма да може да го местиш, да го складираш в някоя маза и т.н.
Отделно, така трябва да го измислиш, че източване/пълнене да е автоматизирано.
Абе много неща трябва да се вземат в предвид, все пак е в дома ти.
Виж Тони, си е хванал направо помещение, в един блок. Ако и ти имаш такава възможност (мазе, гараж и т.н. в някакъв приземемен етаж), хем на домашните ще им е спокойно, хем на теб, ще си правиш каквото искаш
Хоби или тиха лудост?

• Активен потребител
« Отговор #538 : понеделник, 15 януари 2018 г., 18:48 ч. »
Всичко е точно,сам си живея,всичко ще се съобразява с аквариума,остава завинаги там,нито ще го махам,нито някой ще ми казва защо седи там,източването на водата ще го нагласим,банята се пада на два метра,ако трябва и с маркуча както сега си сменям водата ще правя,само да не са три аквариума,а един и бебешарника ама него не го броя за нищо,200 литра става за 10-15 минути :D :D :D Проблема е само,след 3-4-5 години като ми се види малък,а на селото разполагам с един много голям двор и сега си гледам едни клипове в ютуб с едни неща с по няколко тона вода,а там имам един стар хамбар,идват ми едни идеи с едни бетонни плочи и едно предно стъкло,едни тръби и помпи и някакви такива сметки за 1000-2000 риби вътре и направо да оставам да спа там хахах.Не знам,дано да мирясам след този аквариум,че иначе ще трябва да откриваме психолог,който да помага как да се отърве човек от мбуните и пристрастяването им към тях:D :D :D

920 литра с малави мбуна
Melanochromis johannii

Неактивен dndechev

• Активен потребител
  • Публикации: 793
  • Нас. място: Русе
« Отговор #539 : вторник, 16 януари 2018 г., 20:47 ч. »
Ей я моята стойка. От профил 40x40 е правена и ако се вгледаш има малки разпорки по вътрешните ъгли. Отпред няма нищо за да не пречи на вратичките на шкафа в последствие. Не, че е перфектното решение, но е с размери близки до твоите (320x75 см) и затова я показвам. Много неща трябва да премислиш защото после няма мърдане и на милиметър даже.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.