Автор Тема: Профилът на Гери  (Прочетено 96059 Пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглеждат тази тема.

Неактивен Lama

• Активен потребител
  • Публикации: 23
  • Нас. място: София
Отг: Профилът на Гери
« Отговор #600 : вторник, 21 февруари 2012 г., 22:23 ч. »
Уникален аквариум:)Поздравления и по-честичко да го снимаш.че и ние да му се радваме:)

Неактивен Geri

• Активен потребител
  • Публикации: 800
  • Нас. място: Несебър
« Отговор #601 : вторник, 21 февруари 2012 г., 23:17 ч. »
Нещо не схванах тънкия хумор.  :dontknow:
Не съм виждал по магазините такива дълги и за това ми е интересно от какво дърво са ?

Не се притеснявай, че не си схванал. Виждал ли си морски таралеж? Целият е в бодли - дълги, тънки и остри, нещо като моите клони. А и нали имам и морски аквариум, да прибавим и че съм от морето...  Споко, не си се засегнал нали? :)  Клоните са от гората от "магазин "Природа"", в него всичко има и корени, и клони, и камъни, и листа ...  ехееее, само идеи да имаш.  :crazy:
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          
330l S.A. - Blue Diamond Discus

Неактивен kostur

• Активен потребител
  • Публикации: 280
  • Нас. място: Казанлък
« Отговор #602 : сряда, 22 февруари 2012 г., 09:36 ч. »
Ами какво да се притеснявам. Аз за морския таралеж знам, че има бодли и разбрах смешката, просто не ми беше смешна и не даде отговор на въпроса ми. Следващият и той се почувства длъжен да каже нещо умно, но не и да даде смислен отговор. А и питах теб , не тях.  Ама и аз нещо съм доста докачлив в момента  :diablo: и хич не ми е до шеги, за което се извинявам. Имам изпити тези дни и за това съм напрегнат малко.   :sorry:
Листата ти са хубави, определено са дъбови и май са единствените подходящи, които растат в България за тази цел. Здрави, красиви и издръжливи. Аз преди да ги сложа ги кипвам 5,6 минути за да ги дезинфекцирам малко , а и потъват по лесно.
За клоните обаче винаги ми е интересно, защото си правих някои експерименти и не от всяко дърво стават за аквариума. Особено по - тънките повечето пъти много бързо ми изгниват във водата. Чудих се от какво трябва да са, акация ли, дрян ли, твърди дървета или такива до река които растат, знам само , че трябва да са сухи.

200 l

Неактивен kostur

• Активен потребител
« Отговор #603 : сряда, 22 февруари 2012 г., 09:41 ч. »
А това дърво, което е в аквариума, с който спечели годишния конкурс е много красиво и малко на бук ми мяза , но въобще не съм сигурен. Имаше ли някакви проблеми с него или си става за аквариум?   

200 l

Неактивен Geri

• Активен потребител
« Отговор #604 : сряда, 22 февруари 2012 г., 10:13 ч. »
 До колкото знам, понеже аз определено не съм на "ти" с дърветата, но имаше един дядо в гората, а той ми каза, че това е габър. Дървото беше на половина сухо. Тази част която е в аквариума е толкова жива, колкото и аз сега :). Тези клони не знам до колко са сухи (по-старите) тъй като нямаше листа по тях, кората беше черна и на места липсваше, но отдолу дървото беше здраво. Е, не можах така да го счупя, че се наложи да викна и помощниците (брадва и трион :D), но новите реших да ги пробвам по–сухички и тънички. Ей, сега виждам..тцтцтц.. да знаех да ти бях донесла, имам на терасата, а в понеделник бях и в  Казанлък. Чак мен ме хвана яд сега. За клоните ще се поинтересувам какви са, но мисля че са дрян. Пак ще питам.  Сухи клони от акация бързо се чупят вътре. Друго което съм пробвала е клони от плачеща върба. Хубавото е, че можеш да ги огъваш както си искаш, но ми бяха тънки. Иначе стават, интересно е и са жилави. Между другото мислих да го правя с такива,но  нямаше начин да стигна до местата където бяха върбите :)
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          

Неактивен kostur

• Активен потребител
« Отговор #605 : сряда, 22 февруари 2012 г., 10:39 ч. »
 Търсенето на клонаци в природата определено е голям кеф и за мен. Редовно разхождам кучето в едни гори наблизо и там има доста материал за ползване. Есента имаше голяма буря тук и в местната рекичката в гората имаше страшно много паднали сухи дървета, клони, дънери и всякакви други отломки.
Скоро ще ходя да си избирам, но да се постопли още малко. А и исках преди това да посъбера малко информация за това, кои са най - подходящи. Много ти благодаря за подробния отговор и споделения опит.  :)

200 l

Неактивен Geri

• Активен потребител
« Отговор #606 : сряда, 22 февруари 2012 г., 12:57 ч. »
Още малко снимчици  :-[
Така изглежда отдалеч

И по-отблизо :) вече го знаете

дискусчета започват да се пооцветяват тук-там :)

Ето и Един от новодомците, добре се разбират, но не мога да ги изнамеря, макар че са 13бр в тези сухи листа  :D   

и последно, част от пасажа блехерчета :)

За сега това е, дано да ви е било интересно :-[
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          

Неактивен }|{opukc

• Заслужил потребител
  • Публикации: 437
  • Patience my friend !!!
    • wild discus
« Отговор #607 : сряда, 22 февруари 2012 г., 18:40 ч. »
Еми това е...!! :clapping:
Давай на дискусите жива храна и кайма, само с гранула ако храниш не става.
Защо хората си мислят, че животните не трябва да чувстват? Животните трябва да чувстват, че хората не мислят!
Дивите дискуси

Неактивен Ангел Христов

• Активен потребител
  • Публикации: 201
  • Нас. място: София, Люлин-7
« Отговор #608 : сряда, 22 февруари 2012 г., 18:47 ч. »
Много е як, аз понеже нищо не разбирам от дискуси - само гледам и се кефя  :beach: Акъл много няма да давам - само един - продължавай с ентусиазма  :up:

пп: като наминеш покрай морския с апарат в ръка, цъкни някоя снимка и на него  :grin:
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Неактивен Geri

• Активен потребител
« Отговор #609 : сряда, 22 февруари 2012 г., 19:10 ч. »
Жорка, тези бебешоци помирисват гранула 1-2 пъти в седмицата. Най-много се радват на артемийка. Кайма скоро ще се забърква пак. Но дръпнаха рибките де, преди не можех да ги намеря в 500л, а сега вече се виждат :D   Смятах да питам даже лошо ли е това, че карат повече на други храни и по-малко на гранула?
Морския нещо днеска не ми харесва, след малко ще вадя тестовете. Като сменя вода, нещо се стресират коралчетата, но този път продължи малко повече от обикновеното и за да съм по-спокойна ще взема да направя едни тестове.
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          

Неактивен Todorov94

• Активен потребител
  • Публикации: 120
« Отговор #610 : сряда, 22 февруари 2012 г., 19:36 ч. »
Поздравления! Имате страхотен аквариум. Направо стоя и го гледам с отворена уста! Надявам се, когато и аз стана от "опитните акваристи" да имам аквариум, подобен на вашия! :)
"Ако спечеля, печеля за цял народ — ако загубя, губя само мене си!" - Васил Иванов Кунчев
http://www.aquaportal.bg/forum/profili-na-potrebitelite/profilt-na-martin-todorov/

Неактивен }|{opukc

• Заслужил потребител
  • Patience my friend !!!
    • wild discus
« Отговор #611 : сряда, 22 февруари 2012 г., 21:07 ч. »
Ако имаш сигурен източник и тубифекс давай промишлено. Моите като бяха малки така ги отгледах. Сега имам 4 малки от първото люпило и само гранула ядът покрай големите, но не е същото. Не пораснаха стабилно за времето..

mataxata - MOV04401.mp4

mataxata - 1year.mp4

Защо хората си мислят, че животните не трябва да чувстват? Животните трябва да чувстват, че хората не мислят!
Дивите дискуси

Неактивен Geri

• Активен потребител
« Отговор #612 : сряда, 22 февруари 2012 г., 21:59 ч. »
Жоре, имам откъде да взимам  тубифекс редовно, но после как ги отказваш от това? Преди имах едни дискуси, които ядяха само тубифекс и така и не свикнаха на гранула и каквото и да е друго. Може би сега ще е предимство,  тъй като ядът и друго все пак... не знам. То и докато не пробвам, няма и как да разбера. Факт е, че много хора хранят предимно с тубифекс  малките, а аз откачах просто как да ги захранвам и с друга храна, тъй като те отказваха всичко друго различно от това.

Todorov94,  благодаря за "честта", но повярвай, че не е никак трудно и не е нужно да чакаш. Просто скачай направо, ние ще помагаме. Има няколко неща които трябва да се спазват, в началото и след това и ако го направиш няма да имаш проблем. Най-важното е първо да решиш какво точно искаш да гледаш и след това да започнеш с покупките. При мен беше доста трудно, защото ми се наложи да преработвам доста неща в последствие за да го пригаждам :)
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          

Неактивен }|{opukc

• Заслужил потребител
  • Patience my friend !!!
    • wild discus
« Отговор #613 : сряда, 22 февруари 2012 г., 22:05 ч. »
Тези не са като питомните - не съм имал проблем с храната досега. Каквото пусна това е..
Дивите дискуси

Неактивен Geri

• Активен потребител
« Отговор #614 : понеделник, 04 юни 2012 г., 15:48 ч. »
Здравейте приятели
След 3 месечна пауза реих да пусна снимка на дискусчетата.Те си растат, храня ги с тубифекс и артемия, рядко им давам суха храна - Тетра дискус и НЛС дискус. Малките започнаха да се оцветяват, особено им се радвам когато ще ги храня :) започват да се перчат и да се оцветяват много ярко. Абе ярко, ярко, ама са си бебешоци, има още да растат и да се оцветяват тепърва. Ето 2-3 снимчици от миналия месец, а скоро смятам да снимам когато са гладни, наистина са сладури тогава  :)

И една снимка на 350л

500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.