Соленоводна акваристика > Оборудване

Въпрос за скимер

(1/2) > >>

DanielaP:
здравейте, решила съм да си направя морски аквариум с размери 80х35х40 - 112 литра с външен съмп, и въпроса ми е да ми предложите подходящ скимер (но не китайски), който ще ми върши работа  :)

logner:
Какви мислиш да гледаш вътре това също до някъде е определящо за модела на скимера. Protein skimmer BM-NACQQ дават го до 100л но мисля ,че няма да е проблем и за 112л.Този модел е 100-110лв  зависи и колко може да си позволиш понеже цени много и всичко е от 100лв нагоре.

tonino:
Turboflotor 500 на Aqua Medic -  цена между 150-180 лева. За 150 литра върши работа.

DanielaP:
Като за начало смятам да са чифт клоуни и анемония и съответно около 10 кг. живи камъни  и съм си сложила за таван около 200 лева.  :)

logner:
Тези 200лв ги брой само 10кг живи камъни плус живия пясък там не съм сигорен май беше 3-4лв килограма.От там нататъка 2 броя клоун 70-80лв ,анемонията е към 100лв зависимост от вида.Скимера както ти споменахме 100-150лв.Осветлението и то в най добрия случай 150-200лв.Тези неща ги казвам като вариант за най малко разходи.Помпа за течение зависи марка да я сложим 8олв.Отделно солта ,препарати и други дребни неща,тестове.

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

Преминаване към пълната версия