Рибки > Атерини (Rainbowfish)

Rainbowfishbg.com предложения и препоръки

(1/2) > >>

malomir:
Отварям темата за препоръки,предложения и забелязани грешки в rainbowfishbg.com.
Моля да хвърлите едно око пак на сайта.Доста от нещата са отметнати вече.Ако има нещо казвайте.

zambo:
Мисля , че ще е излишен . Толкова форуми , кой ще ги чете и пише в тях? Само ще се разводнят нещата .

malomir:
Имаме си форум.За сега не мисля да правя друг.Имаме си и секция.Не виждам на този етап на развитие защо е необходимо нещо повече.

Torsade:
Ами в този пост ще се опитам да посоча някои неточности в текстовете.
1. Почвам с първия текст от видовете - Chilatherina bleheri. 2 забележки - казва се дорЗален, а не дорсален и crustacea се превежда като ракообразни, а не като крустакеи. Това за листния полен и аз не го разбрах, щото трябва оригинала. Листата все пак нямат полен.
2. Chilatherina fasciata са
--- Цитат ---
може би един от най- изобилните и диво разпръснати риби
--- Край на цитата ---

. Тука ми се струва, че се е скрила думата widespread  :D
3. Glossolepis Incisus, а може би и другите преди  това, но не съм обърнал внимание, има "Разпределение". Обичайно в литературата видовете имат "Разпространение". Езерото, в което живее, е описано така:
--- Цитат ---
Захранва се от басейни разположени на площ от 600 km²
--- Край на цитата ---

- може би това е водосборния басеин на езерото, едва ли се захранва от плувните басейни на папуасите.
По-нататък, като се описва екологичната обстановка в езерото, се описва рибата Carp. То си е шаран :) . Вече към края се казва, че колекционерите на риби навестили остров Джава. На какъв ли език говорят там хората? Сигурно само на компютърен. На български би трябвало да се казва Ява.
5. Iriatherina werneri е
--- Цитат ---
единственият екземпляр от този генотип
--- Край на цитата ---

. Може би преводачът е искал да каже, че в рода има само един вид?
..................
и т.н. Ясно е, че сте бързали да пуснете сайта и сте ползвали компютърни преводи като основа  - и ето, сайта вече има основа. Сега вече може тесктовете да се поошлайфат малко :)

malomir:
Разбира се.Много благодаря за забележките.Ще ги поправим възможно най-скоро.

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

Преминаване към пълната версия