Автор Тема: Бяла акула влюбена в рибар  (Прочетено 5945 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
Бяла акула влюбена в рибар
« : четвъртък, 30 април 2009 г., 12:49 ч. »
Френския журнал "Le magazine des voyages de peche" е публикувал удивителната история за любовта на спасената от човек бяла акула, към своя спасител.

Арнолд Поинтер, рибар от Южна Австралия преди две години е спасил от смърт бяла акула, освобождавайки я от рибарски мрежи.

Днес рибарят има сериозен проблем - акулата го следва неотлъчно, когато е в морето, плашейки рибата му. "Не знам какво да правя?" - Казва Арнолд.

Невъзможно е да се отърве от почти 6-метровата акула, не толкова, че е включена в бялата книга, но по-скоро поради привързаността на "Синди"  към Арнолд. Така Арни нарича своята обожателка.

По нататък Арнолд разказва: "Още докато спра лодката, тя веднага доплува при мен, завърта се на гръб и ми позволява да я чеша по корема и шията, също като котка затваря очи от удоволствие, плавно движи опашката си и движи плавниците си".

С една дума държи се като домашно животно.

"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен Lan

• Активен потребител
  • Публикации: 150
Отг: Бяла акула влюбена в рибар
« Отговор #1 : понеделник, 25 май 2009 г., 11:12 ч. »
Наистина удивително!... Мисля, че далеч не всеки бозайник би направил връзка между безнадеждното положение, в което е попаднал, освобождението и освободителя си... че да изпитва и благодарност при това! И след две години още да помни.
Но решаващият тест едва ли ще бъде направен някога: какво би станало, ако рибарят не е в лодката, а във водата? А ако е във водата и е нападнат от друга акула, на кого ще помага Синди?
Въпроси, въпроси...
Все пак на негово място по-скоро бих си сменил работата, но не бих се отказал от приятелството на тази шестметрова дама - та това е нещо уникално!
О, неразумний и юроде, поради что се срамиш да се наречеш болгарин и не четеш и пишеш на своя език?
Паисий Хилендарски "История славянобългарска"

Разликата между почти точната и точната дума е като разликата между светулката и светкавицата.
Марк Твен

Неактивен zoro40

• Регистриран потребител
  • Публикации: 6
« Отговор #2 : петък, 31 юли 2009 г., 15:18 ч. »
Не вярвайте на всичко , което се пише по френските списания(и по българските също).

Неактивен }|{opukc

• Заслужил потребител
  • Публикации: 437
  • Нас. място: София
  • Patience my friend !!!
    • wild discus
« Отговор #3 : петък, 31 юли 2009 г., 15:38 ч. »
Днес рибарят има сериозен проблем - акулата го следва неотлъчно, когато е в морето, плашейки рибата му. "Не знам какво да правя?" - Казва Арнолд.
Невъзможно е да се отърве от почти 6-метровата акула, не толкова, че е включена в бялата книга, но по-скоро поради привързаността на "Синди"  към Арнолд. Така Арни нарича своята обожателка.

Тя сигурно спи пред прага на къщата му, и винаги знае кога е в морето и с коя лодка е излязъл за риба. Даже се обажда на жена му, че ще закъснее. :clapping:
Защо хората си мислят, че животните не трябва да чувстват? Животните трябва да чувстват, че хората не мислят!
Дивите дискуси

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #4 : петък, 31 юли 2009 г., 15:54 ч. »
Любовта няма граници.
Ако вземе жена си веднъж в лодката - акулата няма да припари. :grin:
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен Ha7eR

• Активен потребител
  • Публикации: 265
  • Нас. място: София
  • Zoantid Lover
« Отговор #5 : понеделник, 03 август 2009 г., 15:12 ч. »
Наистина удивително!... Мисля, че далеч не всеки бозайник би направил връзка между безнадеждното положение, в което е попаднал, освобождението и освободителя си... че да изпитва и благодарност при това! И след две години още да помни.
Но решаващият тест едва ли ще бъде направен някога: какво би станало, ако рибарят не е в лодката, а във водата? А ако е във водата и е нападнат от друга акула, на кого ще помага Синди?
Въпроси, въпроси...
Все пак на негово място по-скоро бих си сменил работата, но не бих се отказал от приятелството на тази шестметрова дама - та това е нещо уникално!

Незнам защо реши, че акулата е бозайник...
Всъщност е много много далеч от бозайниците :)

Неактивен Lan

• Активен потребител
  • Публикации: 150
« Отговор #6 : вторник, 01 септември 2009 г., 09:15 ч. »
Незнам защо реши, че акулата е бозайник...
Всъщност е много много далеч от бозайниците :)

Не си ме разбрал. Именно защото е толкова далече от тях и е с по-примитивен мозък, я сравних с бозайниците, върху чиито мозъци еволюцията е работила много по-дълго и са така да се каже “последна дума на техниката”, т. е. предполага се, че подобно поведение със значително по-голяма вероятност би могло да се очаква от бозайник, а аз просто се усъмних, че всеки бозайник е в състояние да постъпи така (разбира се, ако историята е истинска, а не е “журналистическа патица”).

О, неразумний и юроде, поради что се срамиш да се наречеш болгарин и не четеш и пишеш на своя език?
Паисий Хилендарски "История славянобългарска"

Разликата между почти точната и точната дума е като разликата между светулката и светкавицата.
Марк Твен

Неактивен Surikat Ribar

• Активен потребител
  • Публикации: 213
  • Хакуна матата!
« Отговор #7 : четвъртък, 13 януари 2011 г., 17:26 ч. »
Наистина удивително!

Неактивен bad_boy

• Активен потребител
  • Публикации: 42
  • Нас. място: Варна
« Отговор #8 : вторник, 22 февруари 2011 г., 19:12 ч. »
Много странно хем е акула и изобщо не е агрeсивна.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.