Автор Тема: Конкурс за снимка на аквариумни обитатели - XVIII кръг (класиране)  (Прочетено 6695 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
  • Нас. място: София
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
Скъпи колеги акваристи. Изчитайки всички коментари и взимайки в предвид и моята симпатия към снимката със златната рибка, предлагам на организаторите на конкурса (при съгласието на всички членове на форума разбира се), третото място да се присъди именно на автора, на снимката със златната рибка. Искам официално да се откажа от 3тото място, тъй като наистина смятам, че въпросната снимка е много по-добра. :) Друга основна причина за оттеглянето ми е и че по лошо стечение на обстоятелствата, ми се наложи да се откажа от акваристиката за неизвестен период от време. Смятам, че наградата освен, че би била напълно заслужена, би била и по-полезна именно на човек с аквариум.

Благородно предложение, но... никакви такива. :) Класирането е определено от гласовете на много повече хора от тези, които коментират в тази тема и всеки от тези, дали гласа си за твоята снимка, е искал да я види в челото.
"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Неактивен rhyan

• Активен потребител
  • Публикации: 412
    • My Flickr
Подкрепям Боби! Това е играта - или печелиш или губиш и не е редно според мен да се преотстъпва или променя класирането.

Обяснението ми от вчера не трябва по никакъв начин да се счита за мрънкане, а просто обясних защо снимката, която пуснах в конкурса е точно тази. За следващия конкурс ще се постарая повече и може пък тогава да съм в топ 3  :ok:

Благодаря все пак за жеста  :drinks:

Неактивен Geri

• Активен потребител
  • Публикации: 800
  • Нас. място: Несебър
Еее... това не е последния конкурс все пак, нали? Ето ви повод за по-голяма мобилизация! :highfive:
Хващайте апаратите и се залавяйте за работа. Трупайте хубави снимки в компютрите си, а после се чудете коя да изпратите на Боби :)
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          
330l S.A. - Blue Diamond Discus

Неактивен NJB

• Активен потребител
  • Публикации: 924
  • Нас. място: Бургас
  • Николай Жеков.
Еее... това не е последния конкурс все пак, нали? Ето ви повод за по-голяма мобилизация! :highfive:
Хващайте апаратите и се залавяйте за работа. Трупайте хубави снимки в компютрите си, а после се чудете коя да изпратите на Боби :)

Точно така Гери. :giverose:
Имаш ли вода около теб, влизаш в историята, нямаш ли, чакаш отвън :)

Неактивен alexmit

• Активен потребител
  • Публикации: 290

подкрепям  :up:

Неактивен Асен Евгениев

• Активен потребител
  • Публикации: 24
Бях много приятно изненадан, когато видях, че съм класиран на четвърто място. Виждах се най-много на осмо, и то при положение, че не съм безпристрастен. Първо искам да отбележа, че снимката не е правена за конкурс, иначе поне стъклото щях да почистя. :) Това е стара двегодишна снимка, правена със сапунерка, без никакви настройки и без обработка с фотошоп и подобни. Колкото до непрестанните забележки на Оги за части от обитатели, трябва да кажа, че въобще не е задължително да е сниман целия аквариумен обитател. Освен това не става въпрос за какви да е части, а за главата. Може да е снимана цялата риба, но тялото да не се вижда, да е едно размазано петно. Фокусът обаче задъллжително е върху главата. Кадри само с перки и опашки нямат стойност. А споменаването на аналния отвор, освен за напън да се покаже писателска дарба, за нищо друго не ми говори, просто е неуместно. А че нивото на конкурса е ниско, е повече от ясно. Аз и затова участвах.Иначе не бих се бутал между фотографите. Честито на призьорите, класирането е напълно реално. Друго подреждане може да има само ако оценяването е от жури.

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
Аз смятам, че няма нищо нередно и опорочаващо конкурсните правила в предложението на Цвети (Selena). Тя е получила призовото 3-то място в конкурса и няма да подменим снимката й в класирането - за това съм съгласен с Боби. Положителната роля на коментарите в тази тема е свързана с окуражаващите мнения за снимката със златната рибка. Винаги съм се радвал на подобно форумно поведение.
Цвети, не можеш да се откажеш от 3-тото място, защото ти е присъдено от много потребители, но не виждам проблем да се откажеш от наградата и тя да отиде при златната рибка - благороден жест, който се надявам, че ще бъде оценен. Използвайте ЛС и се разберете относно тази подробност с автора на другата снимка.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен rhyan

• Активен потребител
  • Публикации: 412
    • My Flickr
Отг: Конкурс за снимка на аквариумни обитатели - XVIII кръг (класиране)
« Отговор #22 : четвъртък, 09 февруари 2012 г., 21:14 ч. »
Нов месец - нов конкурс няма ли? Айде, че нямаме търпение :)  :up:

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #23 : четвъртък, 09 февруари 2012 г., 21:16 ч. »
Нов месец - нов конкурс няма ли? Айде, че нямаме търпение :)  :up:

През месец са. :) Март ще е следващият.

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • Публикации: 620
  • Нас. място: Варна
  • My aquarium de Discus
Този път съм се подготвил със качествени снимки и ще участвам :up:

Неактивен pH

• Регистриран потребител
  • Публикации: 17
« Отговор #25 : четвъртък, 23 февруари 2012 г., 21:26 ч. »
И аз имам една доста интересна, но качеството е малко слабо :(

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
И още една дисквалификация, този път в поотшумелия предишен кръг.
Снимката, класирана на първо място, се оказа правена от австриец, които си няма и идея, че Аквапортал съществува.
По този начин milen_sf се изкачва на първо място, Selena на второ, а тройката се допълва от Saturn. Честито! :)

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 2 017
  • Нас. място: София / Враца
  • Станислав Пац
  ...tineye :)

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор