Рибки > Атерини (Rainbowfish)

как и с какво да храня новоизлюпени рейнболки?

(1/2) > >>

insomniac:
Нещата са следните: Преди 5 дни пренасяйки един java moss в малък аквариум предназначен за red cherry shrimp във водата забелязах че плуват новоизлюпени. Не ми се смейте, но незнам какви са рибетата. Възможностите обаче са две:  Iriatherina werneri или P. furcatus. В момента са 2 mm и приличат на това: click Единственото, което ги отличава от тази снимка са точките по тялото. Тялото е почти прозрачно без никакви петна. Та си мисля, че може и да не са ириатерини.

Всичко много добре, още щъкат две от тях - те толкова бяха и в самото начало. Оцелелите. Останалите вече са изядени в общия аквариум почти веднага след тяхната поява.

Незнам как и с какво се хранят, когато са толкова малки. Дайте съвет моля!

Ако модератора сметне може да премести темата в друг раздел, но ми се струва уместно да е при атерини феновете :)

malomir:
Взимай Сера микрон и почвай по съвсем малко да им даваш.

insomniac:
Много благодарности за съвета! Три са рибките, пренесени случайно чрез един мъх от аквариума в един нано. Вече са достатъчно големи, изглеждат стабилни, подвижни и май са фуркатуси :)

И тук идва едно въпросче: Как да разпозная, че ириатерина или фуркатус ще хвърля хайвер? Има ли някакъв признак?

malomir:
Здрава Атерина при наличието на мъжки хвърля всеки ден рано сутринта.Така,че няма какво да познаваш.Те просто си хвърлят. :)

insomniac:
Ах, това ме разби!  :bow:

А в нашия случай 'рано сутринта' е малко след като осветлението бъде запалено? или когато в стаята стане светло?  :hmm:

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

Преминаване към пълната версия