Автор Тема: Профилът на Стефан  (Прочетено 78185 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен niki_o

• Активен потребител
  • Публикации: 403
  • Нас. място: Хановер
Отг: Профилът на Стефан
« Отговор #525 : понеделник, 30 април 2018 г., 22:16 ч. »
На втората снимка също е мъжки според мене,на първата е сигурно че е....няма как да отцелеят и двамата в тези условия.Ако бяха от двата пола веднага щяха да се разберът.....поне моя опит с ждуджетата е такъв-две от двата пола са винаги двойка.Сега в 240л имам две двойки Крибензиси,но единия мъжки изостана в ръста поради тормоза,но двете женски дори и да се перчат една на друга доминиращия мъжки не се намесва въпреки,че с едната са двойка.....Така че щом се бият от един пол ще да са и ако не махнеш едната (да я замениш с женска) ще има жертва.

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 730
« Отговор #526 : вторник, 01 май 2018 г., 20:32 ч. »
Не зная - не ги разбирам рибите аз, но усета ми рядко ме е подлъгвал, ще се разбере де. Днес не мога да видя втора риба, което ме навежда на съмнение, че имам двойка и са хвърлили. След всичко видяно в нета, стигам до това заключение. Просто пръча наистина се оказа пръч - действа много грубо! Но може да е защото му е за сефте. :grin:

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #527 : сряда, 02 май 2018 г., 11:39 ч. »
На мене ми се върти един друг сценарии в главата,но дано да греша ;)

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #528 : сряда, 02 май 2018 г., 21:33 ч. »
 :)  Категорично вече - рибата е женска. Станала е жълто-оранжева и с много силно изразени тъмни ивици по тялото и перките. Обрат в отношенията, вече тя го гони... :surrendered:  В дясната част на аквариума - под корена си е избрала нейният дом.

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #529 : вторник, 08 май 2018 г., 12:59 ч. »
Мама, бие наред, че мушмороците нищо да не ги тревожи и застрашава. Обаче не е яла от 4-5дни поне.
Бях сигурен, още щом я зърнах преди дни, че беше станала жълта, че ще има бебоци. :)

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #530 : вторник, 08 май 2018 г., 15:16 ч. »
Поздравления-излезна прав :bow:

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 2 017
  • Нас. място: София / Враца
  • Станислав Пац
« Отговор #531 : сряда, 09 май 2018 г., 08:23 ч. »
Честито! :)

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #532 : сряда, 09 май 2018 г., 18:35 ч. »
niki_o, няма значение кой е прав - важното е да обменяме опит. :)

Обаче мама, много енергия гори напразно... 1/3 са малките, които са преживели нощта. Нищо с поколенията надявам се, които ще имат - ще се научи. Има и една жертва от ембер тетрите. Най-вероятно, женската - понеже страшно силно се стрелка към тях, е била супер точна и удара е бил много силен, знам ли, както и да е за сега жертвата е само една, ще видим какво" ще каже утрешният ден".

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #533 : понеделник, 14 май 2018 г., 21:07 ч. »
Все още щъкат 10-на рибока около женската. Мъжкият беше бая стресиран тези дни, както и другите риби. Днес, като се застоях пред аквариума - да си изпия бирата с кеф и ми се струва, че леко са се поуспокоили рибите, дано да е така. Едно от малките е бая едро. Имал съм и все още скариди!!! Брои 5, три женски и две мъжкарчета.

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #534 : четвъртък, 17 май 2018 г., 18:38 ч. »
Много бързо растат малките, ужас! Сега мернах 4-5, ами те са станали тройно по-големи - най-вероятно са момченча, защо има и доста по-малки от тях. Обаче, няма да ме има най-вероятно за 2-3дни и като знам, че този, който ще носи отговорността по грижите за тях - най-вероятно ще е забравил да ги нахрани/жени, кво да прайш/ дали ще оживеят... Пък толкова ми се иска да има поне няколко от тях, които да си израстат при мен- не за друго, но майка им го заслужава!

Неактивен aquaworld

• Активен потребител
  • Публикации: 1 574
  • Нас. място: гр.София
    • Аква свят
« Отговор #535 : вторник, 22 май 2018 г., 11:28 ч. »
Стефане, честито! Какво става с мъниците?
А, здрасти, де!  :drinks:

П.П: Аз днес отделих мама и захраних малките какадуФчета. ;)

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #536 : вторник, 22 май 2018 г., 20:01 ч. »
Ами, здрасти!  :)

Какво става, ами растат си, майка им си ги гледа - пък аз им се радвам. :) Даде ми добра възможност, да споделя една моя мъка. До сега съм се чудил на себе си и на възможностите ми - защо в мои аквариуми не мога да отгледам рибки, сега вече съм спокоен във възможности те си и ясно осъзнавам причината, защо. Защото, до сега не съм гледал какадута и като цяло цихлиди. Тая женска, ми скри не само на мен топката, но и на всички в аквариума. :grin: Мъжлето милия, вече го страх да се покаже и е станал само опашка и глава...

Неактивен aquaworld

• Активен потребител
  • Публикации: 1 574
  • Нас. място: гр.София
    • Аква свят
« Отговор #537 : сряда, 23 май 2018 г., 10:22 ч. »
Хахаха, дааа, при какадутата женската се грижи, пък тя е баш като орлица - не дава никой да припари.  :grin:
Наслаждавай им се! :drinks:

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #538 : сряда, 23 май 2018 г., 19:10 ч. »
О да, много им се кефя. :)
Ей ги на, прясно отстреляни. Само едно ме тревожи, на някой коремчетата са червеникави. Защо?

Неактивен Горан

• Активен потребител
  • Публикации: 258
« Отговор #539 : четвъртък, 24 май 2018 г., 18:39 ч. »
Даваш ли им новоизлюпена артемия? Ако, да - няма нищо по-хубаво от червените коремчета.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.