Автор Тема: Гупа на Ендлер  (Прочетено 4123 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен vesko29

• Регистриран потребител
  • Публикации: 8
Гупа на Ендлер
« : събота, 23 април 2016 г., 20:38 ч. »
Здравейте. Отварям темата с цел всички , които отглеждат и развъждат тази прекрасна риба в чист вид , да сме си полезни един на друг. Всеки може да сподели или поитърси съвет за всичко свързано с отглеждането и размножаването на ендлерката. В нета има доста по темата , но според мен личния опит е доста по-ценен.

Неактивен vesko29

• Регистриран потребител
Отг: Гупа на Ендлер
« Отговор #1 : събота, 23 април 2016 г., 20:46 ч. »
Аз от един месец успях да се сдобия с няколко чифта. В момента са във общия аквариум( естествено без други гупи), но идеята е да ги гледам в самостоятелен аквариум с оптимални размери. Вече имам поколение и щом пораснат ще реша дали да променям нещо или да затвърдя постигнатото. Защото на два пъти се опарих от кръстоски.

Неактивен vesko29

• Регистриран потребител
« Отговор #2 : сряда, 27 април 2016 г., 20:47 ч. »
Ето една две снимки.

Неактивен ogun

• Активен потребител
  • Публикации: 56
« Отговор #3 : петък, 10 юни 2016 г., 09:56 ч. »
Аз пък мисля да кръстосам едри женски гупи с мъжки ендлери да видя кво ще стане. Имате ли някаква идея?
Засега съм взел женските гупи и ще ги гледам само тях няколко месеца докато израждат всичко старо :D После ще сложа мъжки ендлери.

Защо толкова се плашите от кръстоски с обикновени гупи?

Неактивен niki_o

• Активен потребител
  • Публикации: 412
  • Нас. място: Хановер
« Отговор #4 : петък, 10 юни 2016 г., 13:13 ч. »
Ще излезнат малко по-едри Ендлери,като вероятно някои от мъжките ще имат и по-цветна опашка. ;)

Неактивен vesko29

• Регистриран потребител
« Отговор #5 : сряда, 22 юни 2016 г., 13:02 ч. »
При такава кръстоска излизат всякъкви индивиди, някои от тях са много хубави, но при следващите поколения на тази кръстоска ще има доста сериозен разпад на гените. Така че, само за проба по-добре недей. Моите ендлери са в 200 литра аква и женските на големина са почти колкото нормална гупа, дори някои от мъжки доста поизрастнаха.
От няколко дни малките мъжки започнаха да се оцветяват и за сега няма отклонения. Ако всички са чисти, ще започна да отделям повече малки.

Неактивен St. Anger

• Активен потребител
  • Публикации: 63
  • Нас. място: София
  • St. Anger Round My Neck...
    • st.anger.free.bg
« Отговор #6 : четвъртък, 11 август 2016 г., 10:34 ч. »
Аз пък мисля да кръстосам едри женски гупи с мъжки ендлери да видя кво ще стане. Имате ли някаква идея?
Засега съм взел женските гупи и ще ги гледам само тях няколко месеца докато израждат всичко старо :D После ще сложа мъжки ендлери.

Защо толкова се плашите от кръстоски с обикновени гупи?

Ааа, никой не се плаши :) Стига да има достатъчно време (търпение) и желание.
Показвам ви аз какво постигнах - кръстоска между ендлер и черен принц. Поне за мен резултата е поразителен.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.