Автор Тема: Първи аквариум  (Прочетено 12229 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Penta

• Активен потребител
  • Публикации: 398
Отг: Първи аквариум
« Отговор #75 : понеделник, 14 септември 2015 г., 17:35 ч. »
Много съм доволен, за цената си от няма и 50 лева е перфектно решение за малки аквариуми, има си и всмукателна тръба, и флейта, и три метра маркуч, и три гъби с различна едрина плюс вата.

А откъде се намират такива филтри в България ?

Неактивен addicted

• Активен потребител
  • Публикации: 71
« Отговор #76 : понеделник, 14 септември 2015 г., 17:42 ч. »
Може да се сметне за някаква реклама ама казвам директно тук, понеже съм много доволен от магазина. Чисто нов го взех от aquarium.bg за 49.90 лв. имат и версията без помпа за пре-филтър която мисля че беше 36 лева.

Неактивен Penta

• Активен потребител
« Отговор #77 : понеделник, 14 септември 2015 г., 18:39 ч. »
Питах защото когато го спомена за първи път пуснах едно бързо търсене за да видя за какво става дума и нямаше резултати на български език. В магазина на aquarium.bg не е описан като стока :)

Неактивен addicted

• Активен потребител
« Отговор #78 : понеделник, 14 септември 2015 г., 20:16 ч. »
Нямат ги в сайта и двата, били наскоро доставени и не са ги добавили. Аз от магазина в младост говзех, предполагам че ако се обади някой и си го поръча по телефона ще му го изпратят.

Неактивен addicted

• Активен потребител
« Отговор #79 : понеделник, 19 октомври 2015 г., 17:28 ч. »
Малко повече от три месеца след старта:

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 871
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #80 : вторник, 20 октомври 2015 г., 23:44 ч. »
Хубав и чист аквариум. Много ми харесва. Успех и занапред. Браво!

Неактивен addicted

• Активен потребител
« Отговор #81 : сряда, 21 октомври 2015 г., 07:11 ч. »
След като направих всички възможни грешки на начинаещия акварист, взе да става приличен, поне на мен много ми харесвя. Ама започва много да ми малее... А и лимнофилата расте страшно бързо,с всеки следващ ден е по висока.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 871
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #82 : сряда, 21 октомври 2015 г., 20:22 ч. »
Така е с бързорастящите растения. Иска си слугуване. Ама пък аквариума е динамичен и не омръзва, имаш възможност да експериментираш, променяш.

Неактивен addicted

• Активен потребител
« Отговор #83 : неделя, 25 октомври 2015 г., 09:45 ч. »
Една седмица разлика... Какво да я правя лимнофилата, да я одрежа и да засяда отрязаното в грунда, или да го изхвърля? Пречат ли многото растения на равновесието в аквариума, щото ако я засадя обратно след една седмица ще са найстина много?

Неактивен addicted

• Активен потребител
« Отговор #84 : неделя, 25 октомври 2015 г., 09:47 ч. »
Да попитам, ако засиля осветлението ще се издължава още така нагоре или ще расте на ширина?

Неактивен Penta

• Активен потребител
« Отговор #85 : вторник, 27 октомври 2015 г., 15:45 ч. »
Тя е високостеблено растение, не расте на ширина :)
Ако засилиш осветлението ще се увеличи консумацията на мекроелементи и нуждата от CO2. И колкото повече растени има толкова по-стабилен е аквариума, поне от към поява на водорасли. От друга страна ако си си нацелил  всички параметри в аквариума като торове например, с значително повече растения ще трябва да се вдигне и дозата, така че един вид се нарушава баланса.

Неактивен addicted

• Активен потребител
« Отговор #86 : вторник, 27 октомври 2015 г., 16:08 ч. »
От скоро листата на лимончето станаха на дупки, и предполагам че виновника е лимнофилата, а тази седмица няма ново листо и от анубиасите. Според мен лимнофилата дърпа всичко полезно от водата. Торя с JBL Ferropol по 5мл. седмично. Да увелича дозата или да купя и тор за ежедневно подхранване? Лимнофилата я отрязах и отрязаното засадих обратно, отрязаното се хвана и тръгна да расте с обичайните си темпове, а основата не се променя според мен(ама то за два дни) само лимончето дето изглежда кофти...

Неактивен Рикардо

• Активен потребител
  • Публикации: 68
« Отговор #87 : сряда, 28 октомври 2015 г., 12:44 ч. »
Значи е време да осъществиш следващия план за по-голям аквариум. В постовете си споделяш, че този ти малее вече. Какво по-хубаво от това да  минеш на повече литри? С взаимната помощ на колегите си научил доста неща и ще са ти от полза при новия старт. Колкото до въпроса ти. Както рибите така и растенията имат  изисквания. Можеш да започнеш с добавяне на Изикарбо и Профито. Колегите които се занимават с растителни аквариуми ще ти дадат по-точна насока. Лимнофилата можеш да е оставиш и плаваща отгоре.Така ще засенчи малко Анубиаса а той не обича много, много светлината и ще се почуства по-добре.

Неактивен addicted

• Активен потребител
« Отговор #88 : сряда, 28 октомври 2015 г., 15:00 ч. »
Много искам да мина на голям аквариум, ма пусто немога да сколасам с парите. Че то не е само аквариума, трябва грунд, филтри и пълнежи, растения... и тя сумата си набъбва. Този тъкмо бях решил че се е закрепил, и сега лимончето се прецака. Ще го изчакам малко да видя какво ще стане.

Неактивен Penta

• Активен потребител
« Отговор #89 : сряда, 28 октомври 2015 г., 21:27 ч. »
Не ти е виновна лимнофилата, просто лимончето като бързорастящо изпитва нужда от повече макро елементи, докато на лимнофилата й стигат. Анубиаса също ще гладува защото не се храни от дентрита в грунда а само то разтворените във водата вещества, но като бавно растящо това ще се прояви много по-късно.
Време е да започнеш да добавяш по малко нитрат и фосфат.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.