Автор Тема: Проблем с ЛЕД осветление  (Прочетено 1874 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Gachovski

• Регистриран потребител
  • Публикации: 6
Проблем с ЛЕД осветление
« : петък, 31 август 2018 г., 05:34 ч. »
Здравейте! Преди няколко дена реших да пробвам с ЛЕД осветление. Аквариума ми е с размери Размери: 92 x 41 x 55 cм. и светя с 3 пури Т5, като  едната е на JBL 10 000 K  студено бяла, една гролукс и една аквастар. Растенията ми се развиват, но от средата нагоре, то е ясно, от височината е, иначе си торя, подавам CO2 и уж се старая да е както трябва. Та отварям обявите за ЛЕД осветление и виждам тяло с размера на моя аквариум, 35 бели диода и 7 сини. Обадих се на продавача, но човека хал хабер си няма какви са, за какво са, от къде са се взели и за какво изобщо ги има като артикул. След дълго лутане в сайтове знайни и не толкова установих , че това е осветително тяло "beamswork 2600". Описани като лампи за морски аквариум, но пък с 35 бели диода по 1 ват, студена светлина 10 000 к и сини 460 nm , 2600 лумена светоодаване, реших , че може да светят добре и на растителен аквариум. За по сигурно си поръчах 2  :lol: . Човека ме предупреди, че работят на 15 волта (това според него, така мислел), но не е проблем и на 12. Пристигнаха, взех мой адаптер, пробвах ги , всичко точно и право в къщи. Включвам ги и изненада, светят като миньонки от тия за хладилник, с една дума като да не са точно по 42 вата, а по 4 да кажем. Обадих се на един-двама приятели (трима, четирима, пет) и всички викат, че това не е адаптера с който ще постигна ват на лампичка. Започнах ново търсене в мрежата, какво е това захранване и вече 3-ти ден не успявам. Ето какво намерих, но от това не ми е ясно никак :
Dimension: 877 x 125 x 23mm / 34.5 x 5 x 1 inches
LED Setting: 1W x42 ( 35x 10000K daylight, 7x actinic 460nm)
Lumen: 2500
AC 110-240V AC adapter
CE certified.
Хубаво, ама DC не виждам колко е, не е написано, изходни волтове, ампераж???
Колеги, моля някой от вас да каже какво мисли? Зная, че сте правили дори сами ЛЕД модули, а аз съм невеж и най-много да направя някоя пакост. Благодаря ви предварително.
П.С. Забравих да спомена, че пробвах със зарядното на лаптопа, светят в пъти по-добре, но не смея да ги оставя така, за да не ги изгоря.

Неактивен Gachovski

• Регистриран потребител
Отг: Проблем с ЛЕД осветление
« Отговор #1 : петък, 31 август 2018 г., 08:30 ч. »
Намерих и това в един руски сайт, но от него пък излиза, че може да се захранва от всякакъв вид трансформатори, което ми е силно съмнително :
Размеры- 34.64x4.92x0.91 ( 88x12.5x2.3 см )
Кронштейны добавить 0.65 "в высоту
Включает в себя 42 светодиодов (1 Вт/шт. светодиодов) всего 42 Вт
2500 люмен
Супер энергоэффективных 1 Вт светодиоды
35x10000 К 1 Вт светодиоды
7X Actinic 460nm 1 Вт светодиоды
Всего 42 вт, энергосбережение, сделает вашу маленькую эффект лучший мир.
Тонкий и изящный, современный дизайн света
2 режима включение/выключение функции для День и ночь использования
Выдвижной кронштейн-36 "-44" макс расширить
Непосредственно Всплеск охранник на крышка объектива
Внешние балласт
С двойной способ переключатель на приспособление. Вы можете включить с голубой только, или синий и белый все. Или все.
Подходит для всех напряжения и частоты, 110 В-240 В, 50 Гц-60 Гц. (110 В будем использовать двумя плоскими штырями вилки, США стиль), 220-240 В будем использовать два круглых штыри вилки, евро стиль, пожалуйста, обратите внимание)

Неактивен Борис

• Потребител
  • Публикации: 1 153
  • Нас. място: Враца, България
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
« Отговор #2 : петък, 31 август 2018 г., 09:11 ч. »
Захранването на едно осветително лед тяло винаги трябва да е с мощност по-голяма от неговата.
Ето ти едно китайско тяло с лед диоди дават го да черпи 25W, но захранването за него е 12V60W.
Дано успееш да разбереш какъв жокер съм ти дал и какво да търсиш, за да захраниш твоето тяло!

Това е осветителното тяло:

А ето и как свети:

Неактивен Gachovski

• Регистриран потребител
« Отговор #3 : петък, 31 август 2018 г., 10:15 ч. »
Захранването на едно осветително лед тяло винаги трябва да е с мощност по-голяма от неговата.
Ето ти едно китайско тяло с лед диоди дават го да черпи 25W, но захранването за него е 12V60W.
Дано успееш да разбереш какъв жокер съм ти дал и какво да търсиш, за да захраниш твоето тяло!

Това е осветителното тяло:

А ето и как свети:

Благодаря за отговора колега. Пробвах  точно с такова зарядно, но не свети добре. Не е това тялото, моето е ето това:
https://ru.aliexpress.com/item/36-45-90-115cm-BeamsWork-coral-LED2600-HO-Slim-Aquarium-Light-Fish-Tank-lamp-energy-saving/508021639.html
35 бели диода и 7 сини по един ват. Никъде не споменават на какъв волтаж работи. Извинявам се за линка към чужд сайт, ако модератора прецени, да го изтрие.

Неактивен dndechev

• Активен потребител
  • Публикации: 793
  • Нас. място: Русе
« Отговор #4 : събота, 01 септември 2018 г., 19:10 ч. »
Споменават-42W е.  :drinks:

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 754
« Отговор #5 : събота, 01 септември 2018 г., 20:03 ч. »
Не бъркайте напрежението с мощността. Иначе по въпроса, споменато е - Подходит для всех напряжения и частоты, 110 В-240 В, 50 Гц-60 Гц. (110 В будем использовать двумя плоскими штырями вилки, США стиль), 220-240 В будем использовать два круглых штыри вилки, евро стиль, пожалуйста, обратите внимание)

Неактивен Борис

• Потребител
  • Публикации: 1 153
  • Нас. място: Враца, България
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
« Отговор #6 : събота, 01 септември 2018 г., 20:11 ч. »
Аз не мога да разбера, защо се купуват осветителни лед тела за аквариуми без захранване за тях?!?  :drinks:
Свържи се с Виолета от форума, дано ти помогне да си намериш подходящо захранване за твоите тела които си купил без захранване.  :ok:

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 754
« Отговор #7 : събота, 01 септември 2018 г., 20:46 ч. »
Аз друго не разирам, защо ще се свети на растителен аквариум със светлина за морски...
Колегата, за да разбере какво захранване му трябва, дали не трябва да знае какви са самите диоди? То е написано, че са едноватови, но силата каква е??? Също и колко ома са, има ли връзка?

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.