Автор Тема: Развъждане на скаларии  (Прочетено 47945 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
Отг: Развъждане на скаларии
« Отговор #30 : четвъртък, 10 юни 2010 г., 13:40 ч. »
dok70,

Имаш предвид,че отрязваш шише от ПВЦ ли ? и ако е така къде го режеш,,дъното ли махаш или разширяваш отвора ? Опишши моля те стратегията по- подробно!

Тази "стратегия" я бях пускал и преди. Работи безотказно, но действа на всички риби. Тоест, лабеото може и да влезе, но може и да не влезе. Трябва си дебнене.

http://www.aquaportal.bg/forum/napravi-si-sam/kak-da-izvadya-ribki-ot-zalesen-akvarium/msg6160/#msg6160
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен dok70

• Активен потребител
  • Публикации: 429
  • Нас. място: Свиленград
« Отговор #31 : четвъртък, 10 юни 2010 г., 15:08 ч. »
Тази "стратегия" я бях пускал и преди. Работи безотказно, но действа на всички риби. Тоест, лабеото може и да влезе, но може и да не влезе. Трябва си дебнене.

[url=http://www.aquaportal.bg/forum/napravi-si-sam/kak-da-izvadya-ribki-ot-zalesen-akvarium/msg6160/#msg6160]http://www.aquaportal.bg/forum/napravi-si-sam/kak-da-izvadya-ribki-ot-zalesen-akvarium/msg6160/#msg6160[/url]

Много сложна техника бе Кратуне. :P
Режа по средата, между гърлото и широката част.
Рибата да влиза свободно и да може да се затвори с кепа.
Бутилката лежи на дъното, а храната е в най-вътрешната част. 
Луд умора няма, само се поти!

Неактивен kendov74

• Активен потребител
  • Публикации: 69
« Отговор #32 : понеделник, 14 юни 2010 г., 13:58 ч. »
Привет на всички! Бях писал тук ,че двойката ми скаларии хвърли хайвер.Имам около 60 малки скаларии които от вчера вече плуват из аквариумчето.Направи ми впечатление,че стоят на група в единия ъгъл на аквариума.Купих им една храна на DEJANA за новоизлюпени и от днес ги храня с нея.Някой може ли да ми даде по нататъшни указания как да процедирам?В аквариумчето съм пуснал едно аериращо камъче поставено в гъба,тъй като ме е страх,че ако пуснна помпа може да засмучи и скаларийките.Имам и  няколко умряли скаларийки.На какво може да се дължи това ?
ХУБАВИТЕ НЕЩА СТАВАТ БАВНО, А ПРЕКРАСНИТЕ ВЕДНАГА :)

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 863
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #33 : вторник, 15 юни 2010 г., 04:17 ч. »
Махни гъбата засега. Остави въздуха само на камъче. Започни да люпиш артемия. Нормално е да имаш жертви, трудно е да оцелеят всички. Махай ги и гледай нататък. Обирай боклуците всекидневно след храна и доливай по малко престояла 24 часа вода. Хигиената и храненето в момента са от основно значение. Храни няколко пъти на ден по малко. Както казах по възможност с артемия.

Неактивен kendov74

• Активен потребител
« Отговор #34 : вторник, 15 юни 2010 г., 13:30 ч. »
ОК.Благодаря много :)

Неактивен kendov74

• Активен потребител
« Отговор #35 : сряда, 16 юни 2010 г., 10:35 ч. »
Очертава се пълен провал,който може нека помага!!!Снощи в аквариума имаше поне 40 живискаларийки от новоизлюпените ,а днес саммо 6-7 !Не знам дали и тези ще успея да опазя! :( Температурата във водата е 27-27.5 аериращаия каммък работи .Предния ден ми направи впечатление,че когато пускам храна само част от скаларийките отиват да папат,но си мислих чее другите папат от тази която пада по дъното или от тази която ссе разтваря :( Вчера подмених около 2 литра с чешмяна престояла 3-4 дена,но си мисля че няма вероятност от това да е станало нещо!Вчера взех и заредих да люпя артемия.Набутах се 13 кинта за артемията,само да не се окаже обаче ,че няма да има кой да я хапва като се излюпи :( Моля,който има повечко опит и е минал ппрез подобни премеждия нека пише.Ако нищо не остане и от това хвърляне на хайвера ще взема да изловя всички риби от 200 литровия аквариум и да оставя само двойката скаларии в него ,барем така се получи нещо :(

Неактивен echkina

• Регистриран потребител
  • Публикации: 1
« Отговор #36 : събота, 10 юли 2010 г., 17:22 ч. »
Те като се родят трябва после да отделиш родителите за да не ги лапнат  :ok:

Неактивен kendov74

• Активен потребител
« Отговор #37 : понеделник, 12 юли 2010 г., 13:13 ч. »
оф какво ли не пробвах:отделях ги,оставях ги и всичко върви добре до към 3-4 ден след излюпването после почват да измират масово до последната бройка.Сега чух от приятел,че най-вероятно причините са 2.Първата може да е наличието на бактерии тъй като до сега не съм слагал метиленово синьо във водата,а втората е да измират от глад тъй като в началото трябвало да се захранят с едноклетъчни(чехълчеета ) и чак след 3 ден да се захранват с артемия.Моля за помощ и съвети че тези дни очаквам да хвърлят за 4-ти път хайвер.Сега съм накиснал в една кофа бананова кора и слама за да се развият едноклетъчни микроорганизми(чехълчета) Някой знае ли след колко дена са се зародили вече и дали това е рецептата за развитивто им.

Неактивен Mitko

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 034
  • Нас. място: Бургас
  • Митака!
« Отговор #38 : понеделник, 12 юли 2010 г., 13:33 ч. »
Здравей!Тези микроорганизми ще се развият за 2-3 дена на слънце(говоря за банановата кора).Бях писал една статия в "Хранене" за инфузорията има и други свързани с микроорганизми може да ги погледеш,ако не си де и между другото освен чехълче може да се развият инфузории и др. едноклетъчни.А за сеното мисля,че се слагаше преварено мляко,но не съм сигурен и да не те бъркам.Успех :)!

Неактивен djer

• Активен потребител
  • Публикации: 340
« Отговор #39 : понеделник, 12 юли 2010 г., 20:30 ч. »
Първо за инфузориите ти трябва зараза(чиста култура) иначе ще се навъдят всякакви и си обречен, второ за скалариите не ти е необходима, захранват се директно с артемия.Отделяй хайвера в чиста вана с метил. синьо и на 7-8 ден като проплуват им дай артемия.Сменяй водата редовно и няма да имаш грижи, Късмет!

Неактивен kendov74

• Активен потребител
« Отговор #40 : сряда, 14 юли 2010 г., 21:04 ч. »
Djer,

Дали да не взема да напъня ваната,в която ще местя хайвера с дестилирана вода и добавя към нея метиленово синьо.А що се касае до артемията забелязах при предишните си опити че понякога я атакуват но не виннаги успяват да я налапат.Утре ккато гледам ще хвърлят пак хайвер.Сложил съм им едно изкуствено листо изрязано от зелена ПВЦ бутилка,но ммай не го заглеждат :( ще трябва да късам листото на криптокорината пак май :( Слушал съм от приятели ,че първите дни ги захранват с жълтък от яйце и после минавали на артемия,това дали е удачно.При един от несполучливите опити и аз давах жжълтък но до сега метиленово синьо не бях слагал.

Неактивен djer

• Активен потребител
  • Публикации: 340
« Отговор #41 : сряда, 14 юли 2010 г., 22:25 ч. »
Идеята с дестилат е добра, но на половина и смело с артемията, не скапвай водата с жълтъци.

Неактивен dok70

• Активен потребител
  • Публикации: 429
  • Нас. място: Свиленград
« Отговор #42 : четвъртък, 15 юли 2010 г., 09:42 ч. »
Метиленово синьо се слага на хайвера, на излюпени малки е безмислено. Бъркаш при захранването, затова измират. Не е проблема с твърда вода щом са се излюпили. Жълтъка е непоходящ за захранване на скаларии. Скапва веднага водата. Намери си свястна артемия и почвай с нея, може и микрочервей. Пусни няколко планорбиса да обират остатъците от храната и сменяй редовно по малко вода!
 :drinks:

Луд умора няма, само се поти!

Неактивен angel4e

• Регистриран потребител
  • Публикации: 4
« Отговор #43 : неделя, 18 юли 2010 г., 08:31 ч. »
днес ми се излюпи част от хайвера, който ми бяха хвърлили скалариите.отделен е в 3 литров буркан.искам а попитам сега ли да слагам метиленово синьо и по колко.нямама възможност да люпя артемия затова може ли да се захранват с изкуствена храна на тетра или сера за бебета.кога трябва да проплуват на 4 ден от излюпването или на 4 ден от снасянето.ако след време всичщко е наред и ги върна в общия аквариум дали ще бъдат нападани от родителите си. плс хелп!!!!    :dontknow: :dontknow: :dontknow: ;) ;) :hmm: :hmm:
благодаря предварително.

Неактивен kendov74

• Активен потребител
« Отговор #44 : неделя, 18 юли 2010 г., 10:16 ч. »
Привет,Angel4e,

Точно в този момент и аз имам скаларии ,които са все още личинки и не са проплували.Хайвера беше хвърлен в четвъртък и вчера се излюпиха.Това е четвъртото им хвърлляне и за сега неуспеха ме води с 3:0,т.е каквото и да съм правил до момента,каквито и схеми да съм правил измират като пилци.В момента имам само три зърна които се оказаха неоплодени и имам по моя преценка над 200 излюпени ,та ще видим какво ще стане този път.Отделих хайвера още с листото в 15 литров аквариум и веднага бях прибавил един комбиниран препарат съдържащ:мет. синьо,малахитово зелено и формалдехид на някаква чешка фирма "Даяна".Предишните пъти захранвах с какво ли не-яйчен ,жълтък,артемия,суха храна за новоизлюпени пак на тая чешката фирма и до 3 ден след като проплуват измираха до крак.Не знам какво е ставало :или е прехранване или е накакво заболяване което ги атакува.Не вярвам да е от глад защото след като пусна артемия коремчетата им стават розови,но до сега не бях слагал препарати във водата.Според мен с профилактична цел против развитието на бактерии ,които да навредят спокойно можеш да капнеш от мет.синьо.Ако искаш дай някакъв скайп на който да си пишем и да обменяме опит.А що се касае до това дали можеш да ги върнеш при другите,то това трябва да стане едва когато са с такъв размер че да не могат да влезнат в устата на големите скаларии,защото ще са загубили майчинските си инстинкти към малките и ще ги възприемат като плячка.Преди два дни се наложи да освобоодя 15 литровия аквариум за да прехвърля там хайвера ,в него имах 4 седмични 14 броя молинезии,за нула време големите скаларии ги погълнаха ,а сигурно молинезии на 4 седмици са по едри от скаларии нна същата възраст.Хайде успехи  :bb:

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.