Автор Тема: Профилът на LusilSorel  (Прочетено 12047 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен LusilSorel

• Активен потребител
  • Публикации: 118
  • Нас. място: София/Велико Търново
Профилът на LusilSorel
« : петък, 25 ноември 2011 г., 14:16 ч. »
Здравейте,

казвам се Людмил Йорданов Тотев. Роден съм в Свищов, живял съм до 25 годишнита във Велико Търново, и вече 10-тина години съм в София. С акваристика се занимавам отдавна, но по-сериозно е от 2006 година. Тези, които ме познават знаят, че предимно и 99% от рибите ми са Африкански цихлиди и по-конкретно съм се специализирал в отглеждането на Танганайски цихлиди. Любимите ми риби са Трофеусите и Ектодоните. Искам все повече да популяризирам тези цихлиди и ще ви запозная с информация, която ще съм склонен да вяравам, че ще е полезна за всеки, който иска да се занимава с тези риби. Обещавам да не пусна нито една обява в раздел БОРСА, защото искам тези риби да се популяризират, а не да върви търгашеството както в други форуми с тях.
Имам си наето от мен помещение, в което си ги отглеждам. Естествено, че продавам и доста подарявам риби, но с тези пари, които получавам си плащам само наема, а другите, които са и по-големите разходи са си за моя сметка. Десетина от аквариумите ми от 300 до 400 литра, а другите са около 100-тина литрови, в които гледам подрастващите малки.
Регистриран и съм абонат в сайта на Ад Кьонингс, в който си плащам всяка година за да получавам актуална и най-новата информация от там. Често правя преводи и я предоставям на потребителите във форумите за да се запознават от първа ръка с най-актуалната информация за цихлидите. Ще се опитам с времето и вас да ви запозная с нея.

Ето и малко снимки на някои цихлиди, които съм гледал и гледам в момента.

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
  • Нас. място: София
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
Отг: Профилът на LusilSorel
« Отговор #1 : петък, 25 ноември 2011 г., 14:31 ч. »
 :drinks:
Много се радвам, че реши да си направиш профил тук! :) Пусни и общи снимки на акваримите си. Знам, че фокусът е върху рибите (и при мен е така), но и общото впечатление е от значение.
А за самите риби... Ами когато ми поомръзнат малавийските  "крокодили", на момента ще се върна отново на петрохромиси и/или трофеуси - те са ми слабост от много отдавна и далеч не съм ги отписал, само реших да сложа някъде границата на брой и размер аквариуми у дома. :) Затова и с интерес ще следя какво имаш да покажеш и разкажеш за тях.
"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Неактивен BOJO

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 760
    • Sciaenochromis fryeri, Placidochromis milomo
« Отговор #2 : петък, 25 ноември 2011 г., 14:42 ч. »
Привет и от мен. Както виждам си задобрял и с фотото.

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #3 : петък, 25 ноември 2011 г., 14:44 ч. »
Което ме подсеща, че досега не съм снимал при Люси. :) Има какво да се нащрака там, а съм сигурен, че ще излязат и някои добри кадри, като си купя радиосинхронизаторче или се примоля на Алекс пак да ми услужи с неговото за няколко дни. :)

Неактивен LusilSorel

• Активен потребител
« Отговор #4 : петък, 25 ноември 2011 г., 15:18 ч. »
В момента Боби, повечето ми Танганайци си ги внесох наскоро от Словакия и все още са младички. Напролет може с удоволствие да дойдеш и да снимаш, колкото си искаш.

Божка, снимах докато малкият не ми изтърва фотоапарата. Сега снимам с телефона си и снимките хич не стават. Клипчетата са малко по-хубави. Ще гледам в бъдеще да си взема поне едно тяло на някой огледално-рефлекторен и постепенно да го оборудвам с хубави макро обективи, че като гледам какви снимки имат хората, направо ме е срам да си слагам моите тук.  :D

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #5 : петък, 25 ноември 2011 г., 15:21 ч. »
...направо ме е срам да си слагам моите тук.  :D

Хич да не те е срам - рибите трябва да се показват, дори снимките да не са идеални. :) Иначе за какво са тия профили - само да си разтягаме локуми. :)

Неактивен Миро

• Заслужил потребител
  • Публикации: 708
  • Tanganyika man....
« Отговор #6 : петък, 25 ноември 2011 г., 15:22 ч. »
Люси, здрасти и от тук :)
Честит ти профил..пожелавам ти да го напълниш качественно :) :highfive:
БТВ тва със снимките е много изнервящ проблем.И аз нямам с какво да снимам  :fool:
What you see I can't see and maybe you'll think before you speak!

Неактивен LusilSorel

• Активен потребител
« Отговор #7 : петък, 25 ноември 2011 г., 15:36 ч. »
Хич да не те е срам - рибите трябва да се показват, дори снимките да не са идеални. :) Иначе за какво са тия профили - само да си разтягаме локуми. :)

Тука Боби ме уцели направо в 10-ката. Срам ме е да снимам аквариумите си цели. Защото едно е да имаш в къщи с шкафчета, добре направени, а при мен са на метални стойки по два-три един върху друг и си е грозничко за цял профил на аквариуми. Сега правя ремонти вкъщи и се надявам живот и здраве догодина да изтопосам един голям и хубав аквариум в хола, че и аз да му се кефя. Поради тази причина пускам и снимам само рибите. Те са ми слабоста в помещението ми, а не аквариумите. С риби мога да задоволя всяко любопитство, но с красота от към аренжировка, външна визия, осветление съм доста по занимарил нещата. Преди като имах 2-3 акви в къщи си се грижех редовно и нещата изглеждаха по съвсем различен начин.

Ето и Мирката може да го потвърди, че като си преместиш рибите от постоянно наблюдение и занимаряваш нещата, за съжаление.

Неактивен Миро

• Заслужил потребител
  • Tanganyika man....
« Отговор #8 : петък, 25 ноември 2011 г., 15:40 ч. »
 :sorry: така е... :(
Когато правих фиш рума...събрах близо 11 колонии от трофеуси, голяма красота, но аквариумите бяха толкова базови, че просто не е истина :(

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #9 : петък, 25 ноември 2011 г., 15:46 ч. »
Затова правете като мен - един голям аквариум в хола. :)

Неактивен Миро

• Заслужил потребител
  • Tanganyika man....
« Отговор #10 : петък, 25 ноември 2011 г., 16:05 ч. »
И аз се спрях на това, като вариант. :dance:

Неактивен BOJO

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 760
    • Sciaenochromis fryeri, Placidochromis milomo
« Отговор #11 : петък, 25 ноември 2011 г., 16:13 ч. »
А аз на един голям и един по малък  :diablo:

Неактивен nikiK

• Активен потребител
  • Публикации: 275
  • Николай Колев
« Отговор #12 : петък, 25 ноември 2011 г., 17:27 ч. »
Аз пък след дълго умуване се спрях на варианта- 2 аквариума по 300 и няколко литра от двете езера.

Люси, време беше за този профил, има доста какво да покажеш и кажеш! :drinks:
450 лт. / 180-50-50/ - Геофагуси/бразилски/ , Цихлазоми/Октоф./ , Скаларии /Манакапуру/ Андиакари/ пулхер/.......

260 лт.  / 130-50-40/ - Трихогастери / леери, жълти , синьо-мраморни/

Неактивен LusilSorel

• Активен потребител
« Отговор #13 : петък, 25 ноември 2011 г., 18:00 ч. »
Ники това ми е идеята, че на другото място вече се изчерпах, а и не получавах желаната подкрепа и разбиране. Ще се опитам да оправдая очакванията на тези, които се занимават, а и не само, с африкански цихлиди. :)  Знаеш ли, че от днеска се чувствам като прероден и съм страшно щастлив, че вече имам някаква воля за изява на друго, ново място. Всъщност тука са си "старите кучета" и аз винаги съм се разбирал повече с тях. Те са хората, които могат да ти помогнат, а и да те разберат какво точно искаш и трябва да им дадеш. Това е голям плюс за този форум, а и може би без да съм бил досега активен член, виждам че той много повече се разви като цяло в много отношения. Поздрави и ви свалям шапка на всички за това. :bow:

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 882
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #14 : петък, 25 ноември 2011 г., 19:59 ч. »
LusilSorel време беше да си направиш профил тук. Честито. Харесвам хора, които се тесни специалисти в дадена област на акваристиката. За щастие тук се посъбраха такива хора и това е един голям плюс са Аквапортал. Ще следя профила ти с интерес. Поздрави! :drinks:

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.