Автор Тема: Профилът на Mahouni  (Прочетено 929 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен mahouni

• Регистриран потребител
  • Публикации: 3
Профилът на Mahouni
« : четвъртък, 09 май 2019 г., 14:35 ч. »
Здравейте,
най-накрая се престраших и аз да публикувам моят аквариум. Започна отново да се занимавм с акваристика след дълго прекъсване. Изчетох и изгледах много по темата, но все още си мисля, че съм много, много далеч. Нека да представя и моят аквариум:
Ferplast Cayman 110 около 230 л по спецификация на производителя - стартиран преди около 3 седмици;
Осветлението е 2 Т5 лампи вградени в капака му (1 Toplife 39W и 1 Freshlife 39W) - светя около 8 часа на ден;
Филтрация: 2 външни канистъра Fluval и JBL e902;
Фауната вътре е доста разнообразна:
10 сини неона;
8 родостомуса;
15 данио;
10 тернеции (glofish);
6 рамирези
6 анциструса (но незнам какъв вид са точно).

Грунда е с фракция 1- 3 мм (зелен и бял).

Флората е:
Бликса джапоника,
Микрозорум,
Валиснерия,
Водна чума,
Анубиас нана.

Не подавам СО2.

Населен е почти ведна с обитателите си, защото и филтрите и водата са прехвърлени от старият ми аквариум.

Приемам всякакви препоръки и забележки.

А сега да виим как ще се сборя с качването на снимките. :D

Неактивен dndechev

• Активен потребител
  • Публикации: 793
  • Нас. място: Русе
Отг: Профилът на Mahouni
« Отговор #1 : петък, 10 май 2019 г., 14:05 ч. »
Харесва ми, но ще изглежда доста по-добре без всичките ГМО шарении (Данио и Тернеции). Все пак е въпрос на лично усещане.  Защо не го допълниш с вода до горе ? Чисто визуално е по-хубаво ако височината на водния стълб и долния края на капака са на едно ниво. Тъкмо и лампите няма да блестят така.  ;)

Поздрави  :drinks:

Неактивен mahouni

• Регистриран потребител
« Отговор #2 : петък, 10 май 2019 г., 14:27 ч. »
Мерси колега.
Относно нивото на водата, намалих го за да може флейтата на филтъра да аерира водата, защото нямах въздушна помпа. Но през уикенда ще го напълня до ръба,
както и беше първоначално. Вярно е че са ГМО, но пък създват някакво приятно усещане за колорит, който наистина не може да се постигне с други риби мисля.
Но не пречи, да се преосмисли концепцията му след време.

Неактивен vankata_ll

• Регистриран потребител
  • Публикации: 4
« Отговор #3 : четвъртък, 13 юни 2019 г., 12:04 ч. »
Водата изглежда много чиста. И ми харесва как прелива белия в зеления грунд. В съчетанието камъни-корени-гръб на аквариума ми се губи идеята. Гърба е хубав и може да се съчетае по-добре с декорацията пред него.

Неактивен mahouni

• Регистриран потребител
« Отговор #4 : четвъртък, 13 юни 2019 г., 20:47 ч. »
Преливаше е точният израз, защото сомовете се въртят като пумпали. Първоначаният замисъл бе черен с бял да е комбинацията, но не успях никъде в Сф да открия необходимото количествво грунд. Да и на мен не ми допада много фоба, с този размер беше единственият който открих по магазините. А исках да не се вижда зад аквариума.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.