Автор Тема: Профилът на Гери  (Прочетено 93054 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Geri

• Активен потребител
  • Публикации: 800
  • Нас. място: Несебър
Отг: Профилът на Гери
« Отговор #645 : четвъртък, 10 ноември 2016 г., 17:17 ч. »
Не знам точно за какво говориш, но всички се хранят идеално и нямат липсващи опашки.
Преди 2-3 седмици смених по-голямо количество вода, в резултат на промяната на ph  на 3 рибета горните перки леко се накъсаха, но вече са ок. Сиво -зелен нямам. Ако нещо визираш от клип в youtube ще кажа, че там като цяло камерата извади някакви зеленикаКви цветове. Рибите са в много добра форма и добре се развиват. Определено нямат хексамити. Поне не си личи нито на външен вид, нито в поведението на рибетата.
И благодаря ти за запитването Дискусфен. :)
Поздрави
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          
330l S.A. - Blue Diamond Discus

Неактивен discusfen

• Активен потребител
  • Публикации: 270
  • За контакти: 0893583724
« Отговор #646 : четвъртък, 10 ноември 2016 г., 17:55 ч. »
За геофагуса говоря в палидариума с огнените барбуси.

Неактивен Geri

• Активен потребител
« Отговор #647 : четвъртък, 10 ноември 2016 г., 18:24 ч. »
Ооо... Аз като Дискудфен помислих че ми говориш за дискусите:) . Добре са рибетата. Хапват, ще го огледам по внимателно.
Отново благодаря
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          

Неактивен discusfen

• Активен потребител
« Отговор #648 : четвъртък, 10 ноември 2016 г., 18:52 ч. »
Добре ще е да напишеш датите на стартиране на аквариумите кога си пуснала обитателите и за по нататък да ни информираш за развитието им .Те в този обем краен размер няма да достигнат но до заформяне на чифтове можеш ги докараш.Това развитие на аквариум ме вълнува мене не щрак марийке на портред и след два три месеца рестарт или нова визия.

Неактивен Geri

• Активен потребител
« Отговор #649 : четвъртък, 10 ноември 2016 г., 20:02 ч. »
Както се казва "поживем увидим"
Ппс: търсих да разгледам профила ви. Честно - беше ми любопитно, но или нещо аз не го намерих или....
Исках да разгледам ваши аквариуми.
Поздрави!!!
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          

Неактивен discusfen

• Активен потребител
« Отговор #650 : четвъртък, 10 ноември 2016 г., 21:44 ч. »
Аз аквариуми да ги карам на изложба нямам .Моите са угоителни с по няколко хиляди риби вътре в тях.Нямам време да правя профили и да се занимавам да давам обяснения кое ,защо и как.

Неактивен Geri

• Активен потребител
« Отговор #651 : четвъртък, 10 ноември 2016 г., 23:12 ч. »
Аха.. ясно. Ок. Ние си споделяме опит и не че се "фукаме" с тях, но на някой може нещо да му хареса, да попита и да получи отговора. :)
Просто опитваме да намерим време и за хобито си , както и да бъдем полезни един на друг с опита си. :)

500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          

Неактивен raiko

• Raiko Slavkov
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 641
  • Нас. място: Благоевград
« Отговор #652 : петък, 11 ноември 2016 г., 00:00 ч. »
Браво, Гери, поздравления за аквариумите и палудариума!

Неактивен discusfen

• Активен потребител
« Отговор #653 : петък, 11 ноември 2016 г., 00:41 ч. »
С Райко сме се застъпили като сме писали .Е как няма да е браво като в единият аквариум негово потомство риби плуват.Хубави са аквариумите никой не е казал ,че са лоши въпроса е колко ще издържат в този си вид.Да не сме се събрали да се фукаме а най вече да си помагаме.

Неактивен CaptainCaveman

• Активен потребител
  • Публикации: 238
« Отговор #654 : петък, 11 ноември 2016 г., 06:05 ч. »
С Райко сме се застъпили като сме писали .Е как няма да е браво като в единият аквариум негово потомство риби плуват.Хубави са аквариумите никой не е казал ,че са лоши въпроса е колко ще издържат в този си вид.Да не сме се събрали да се фукаме а най вече да си помагаме.

Ами то така излиза, че ще си най-доволен ако ти покажа един аквариум с голо дъно, и да ти обяснявам колко пъти и по колко вода сменям и дали рибката се е изходила днес и какъв цвят е било.

Аз като нов тук останах с впечетлението, че профилите на потребителите са да покажат аквариумите си, какво гледат и как са го аранжирали и предполагам за това има и аквариум на месеца - за да се фукаме общо взето.

Който пък има нужда от помощ има бол други секции така като гледам. Знам, че не е моя профил и сякаш се замислям дали изобщо да правя такъв.

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Публикации: 1 318
  • Нас. място: Северна Ирландия- Нюри
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #655 : петък, 11 ноември 2016 г., 09:55 ч. »
Гери е една от най-опитните акваристи, които познавам. През всичките тези години винаги ни е радвала с естетиката и качеството на нейните аквариуми. Аз разбирам, че Дискусфен(много опитен акварист) се опитва да й помогне, но трябва да подхожда по-иначе, все пак Гери не е от вчера в хобито, а е и дама.
 Гери, наистина аквариумите ти са прекрасни, което вдъхновява и дава идеи на много акваристи в аранжирането.

Неактивен Geri

• Активен потребител
« Отговор #656 : петък, 11 ноември 2016 г., 09:58 ч. »
 Момчета, стига.
Форума е за това. Да се правят профили, да се пускат теми... А аз се надявам да успея. Всеки ден правя от 10 -25% смяна на вода. Чувстват се добре. Риби не развъждам. Гледам само за удоволствие. А защо са повече бройки вътре от колкото е допустимото?! На този въпрос отговора си го знам аз. Колко ще издържат клоните? Ами колкото издържат. На мен харесва ли ми? Харесва ми! Другото е без значение. Декор се подменя.
От '86г. във вкъщи винаги е имало риби, птици и куче. Пораснах с това и съм понаучила това-онова, не само от новото поколение, но и от старото, когато не всичко имаше на пазара. Баща ми се занимаваше с това. Той развъждаше и птици, и риби.
Райко, благодаря ти
Адам благодаря ти.
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 433
  • Нас. място: Варна
    • Моите аквариуми
« Отговор #657 : петък, 11 ноември 2016 г., 18:22 ч. »
Аз Гери лично не я познавам, но според това което пише и аквариумите и, съм си изградил мнение не само за опитен акварист, но и дизайнер :)  Абе кво става с Диването :)  И тя кви аквариуми има, малииииии :)
Гери как сменяш вода, не вярвам с кофите :)
Аз се радвам, че децата ми   растат с животни, тъй като съм стигнал до извода, че любимците допринасят за израстването на един, на първо място добър, както и отговорен човек. Засега само риби и куче. Съпругата не дава папагал за жалост.

Неактивен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 498
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
« Отговор #658 : петък, 11 ноември 2016 г., 19:19 ч. »
Засега само риби и куче. Съпругата не дава папагал за жалост.

Кажи, че е долетял сам на терасата :) аз така излъгах за моя :) шегувам се.

Разгледах профила на Гери и съм мноого впечатлен :up: скри шапката на 90% от съфорумците, но както каза тя от доста време се занимава, а и е наследствено  :up:.

Неактивен Geri

• Активен потребител
« Отговор #659 : петък, 11 ноември 2016 г., 20:38 ч. »
И аз не съм чувала скоро Диваненцето.
Аси, точно така сменям водата. Някой ходят на фитнес, аз моя си го правя вкъщи. Поддържам си формата. :)
Профила не е кой знае какво, но ясно се вижда как всеки тръгва от някъде, обикновенно някъде от нулата. Форума е едно "училище" за всеки който иска да научи нещо и да върви напред.
С питане до Цариград се стига, с четене придобиваш знания. Знанията вложени в практика водят до усъвършенстане, с грешките придобиваш опит и мъдрост. Въпроса е да не се отказваш.
Много благодаря на всички които писаха досега тук. От всеки един пост има какво положително да извлека. Така че... радвам се. :)
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.