Автор Тема: Кога ще е готов басейна за плацикане? N2  (Прочетено 2755 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен brat_phil

• Регистриран потребител
  • Публикации: 9
Кога ще е готов басейна за плацикане? N2
« : неделя, 22 март 2015 г., 21:21 ч. »
Здравейте,
искам да попитам, по какво мога да позная, че азотният цикъл е завършен? Растенията ми не вървят, а и отдавна не съм виждал бебета. В аквариума НЕ цари джунгла, както вече казах и съм сигурен, че щях да забележа малките поне веднъж преди да ги изядат. Нещо не е както трябва.  :sadnew: Никога не съм правил тестове на водата, но преди да рестартирам аквариума си вървеше бомбастично. Знам, че причината да не вървят нещата както трябва може да не е една, но поне с помощта на метода на изключване, ще се опитам да нормализирам нещата.  :pray:
Благодаря предварително!

Неактивен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 498
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
Отг: Кога ще е готов басейна за плацикане? N2
« Отговор #1 : неделя, 22 март 2015 г., 22:04 ч. »
Колега нямаш филтър  !?!?!?!?

Неактивен brat_phil

• Регистриран потребител
« Отговор #2 : неделя, 22 март 2015 г., 22:09 ч. »
Да, нямам. С аквариума взех един, дребна машинка. :) За съжаление бързо сдаде багажа. При стартиране на аквариума, задължителен ли е филтърът?

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
  • Публикации: 701
  • Нас. място: Бургас
« Отговор #3 : неделя, 22 март 2015 г., 22:34 ч. »
  Полезните бактерии, отговорни за азотния цикъл се нуждаят от кислород, за тази цел се иска движение на водата. Няма ги там, където не се движи вода богата на кислород. Помпичката/филтъра вършат тази работа. Можеш да чакаш до коледа за азотен цикъл така и пак няма да го има. Може да се направи и без филтър, но се искат много бързо растящи растения, подходяща светлина ... иска четене. Започни от тук!
 Проста гъба с аератор ще ти свърши работа. Пускаш я и не я спираш! Най-важното, което трябва да направиш сега, след като си сложил рибите в тази отровна среда е да сменяш 50% от водата на аквариума с престояла поне ден. Това упражнение го правиш през ден в продължение на 5 седмици. Междувременно не храниш рибите повече от това, което могат да изядат за 2 минути и НЕ слагаш нови рибки!

Неактивен brat_phil

• Регистриран потребител
« Отговор #4 : понеделник, 23 март 2015 г., 20:44 ч. »
Здравейте отново,
ето малък ъпдейт във връзка с аквариуза ми. Днес купих една голяма гъба, с пемзичка вътре. Направо я свързваш с маркуча на помпата и тя си бълбука. Надявам се тя да отпочне азотното 'зацикляне'. В най-скоро време ще си взема филтър, който ще оставя да работи 24/7.  Още не съм сменял водата. Утре ще сменя с чешмяна и ще оставя в една кофа да преседи за следващата път.

Неактивен filippo_33

• Регистриран потребител
  • Публикации: 11
« Отговор #5 : вторник, 24 март 2015 г., 08:41 ч. »
Здравей,по-добре първо налей една кофа и я остави за 24ч. да престои и тогава я смени.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.