Автор Тема: За любителите на астронотуси  (Прочетено 62316 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Публикации: 1 318
  • Нас. място: Северна Ирландия- Нюри
  • Don't worry, be happy!
Отг: За любителите на астронотуси
« Отговор #30 : четвъртък, 26 май 2011 г., 05:48 ч. »
Saintt, kолко санта са оскарчетата?

Между другото натъкнах се на доста интересно клипче за развъдна ферма за цихлиди, естествено това е на изток.

OSCAR FARM 2.mkv

Неактивен Saintt

• Активен потребител
  • Публикации: 51
« Отговор #31 : четвъртък, 26 май 2011 г., 13:08 ч. »
Здравей Adam, Малки са още 12-13 см , между,другото доста пораснаха за един месец, явно домашната среда големият аквариум и спокойствието им се отразява добре :) Ето ти и няколко снимки от телефона ми с адски грозно качество , ако си спомняш като говорихме по тел. ти казах, че фотоапарата ми е в чехия :) скоро ще се върне обаче и ще има по -готини снимки ! Тези ги качвам специяално заради теб  :ok:
НАЙ-ЛОШО Е КОГАТО БЯГАШ САМ  И СТИГНЕШ ВТОРИ !

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #32 : четвъртък, 26 май 2011 г., 15:34 ч. »
Симпатични  оскарчета :clapping:
Тигровия прилича като да е от дивите амазонски. Сега като са млади е важно да обърнеш внимание на качеството на водата и качествената храна, защото както всички риби и астронотусите стават най-красиви ако се отглеждат от малки в оптимални условия (вода, храна и пространство).

Неактивен Saintt

• Активен потребител
« Отговор #33 : четвъртък, 26 май 2011 г., 16:25 ч. »
Опитвам се да се грижа възможно най-добре за тях, ще ги видиш като ги снимам с моя апарат , тук на тези снимки са не реални цветовете! Даже вчера им пуснах жива храна но още не могат да я докопат :)   Аааа  исках и друго да питам как да разбера какъв пол са като че ли откривам разлика между двата но не сам сигурен още дали има нещо общо с това , на края на коремите им към аналната перка  има разлика единият е с по заострен корем ,другият с по объл дали има значение това ???

Неактивен Saintt

• Активен потребител
« Отговор #34 : четвъртък, 26 май 2011 г., 16:47 ч. »

Между другото натъкнах се на доста интересно клипче за развъдна ферма за цихлиди, естествено това е на изток.

OSCAR FARM 2.mkv

Виждал съм подобно нещо в Шанхай на един пазар за животни, но тогава това изобщо не ме е впечатлило, дори не ме е накарало да се замислям за неща за които се замислям точно сега ,като  гледам клипа например забелязах под астронатусите как има едни червени голями плочи явно са наслагани за да могат да хварлят хайвера там . Нали си хвърлят хайвера на големи плоски камъни !

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #35 : четвъртък, 26 май 2011 г., 16:48 ч. »
Въпроса относно пола на астронотусите е сложен. 100% сме сигурни единствено, когато хвърлят хайвер и се разбере кой хвърля хайвера и кой го опложда, А иначе можем само да предполагаме какъв им е пола. Лично аз, за моя астронотус казвам, че 95% е мъжкар според поведението което демонстрира и изпъкнатото чело, ама има го и съмнението, може пък да е "темпераментна" женска.

Неактивен doncamillo

• Активен потребител
  • Публикации: 313
  • Нас. място: Свищов
« Отговор #36 : четвъртък, 26 май 2011 г., 17:32 ч. »
Смени си грунда,че е крайно неподходящ...
422l Malawi Utaka
 - Copadichromis borleyi (Kadango)
 - Copadichromis sp. tanzania"Yellow fin"
 - Otopharynx lithobates (Zimbawe)
 - Placidochromis sp. "Phenochilus Tanzania"
 - Sciaenochromis fryeri (Maleri Is.)
 - Fossorochromis rostratus
 - Protomelas Boadzulu

Неактивен Saintt

• Активен потребител
« Отговор #37 : четвъртък, 26 май 2011 г., 22:31 ч. »

НА  КОЕ ???

Неактивен BOJO

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 760
  • Нас. място: София
    • Sciaenochromis fryeri, Placidochromis milomo
« Отговор #38 : четвъртък, 26 май 2011 г., 22:54 ч. »

Привет, никога не съм гледал астронатуси , но четох в руски саит (не помня къде точно) оптималната големина на камъчетата за тях е 5-6 мм. Saintt: Тези твойте камъни са доста едри и ще ти е трудно почистването на дъното. Доколкото знам , големи естествени камъни не е добре да се слагат, защото астронатусите ровят и са доста силни риби, Има вероятност  да стане злополука при неправилно подреждане. Аквариума се разпределя на зони с изкуствени камъни и клони.

Неактивен Saintt

• Активен потребител
« Отговор #39 : петък, 27 май 2011 г., 08:50 ч. »
Здравейте, не знам до колко сте чели за Астронатусите, но грунда им понася добре , камъните не са повече от 1,5 см , просто от увеличението на водата и снимката изглеждат така. Даже аз се зачудих на снимката колко, голям изглежда грунда, просто зрителна измама! До сега не сам ги видял да ровят в грунда,  а и мисля,че като поотраснат още малко живи и здрави с този грунд могат да си играят тенис на маса  :D     Благодаря все пак за съветите, за това  обичам форумите много са полезни тук можеш да събереш и практика и теория заедно и да си направиш сам преценка как да продължиш за по напред !   :dance3:

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #40 : петък, 27 май 2011 г., 11:26 ч. »
Здравейте, не знам до колко сте чели за Астронатусите, но грунда им понася добре , камъните не са повече от 1,5 см , просто от увеличението на водата и снимката изглеждат така. Даже аз се зачудих на снимката колко, голям изглежда грунда, просто зрителна измама! До сега не сам ги видял да ровят в грунда,  а и мисля,че като поотраснат още малко живи и здрави с този грунд могат да си играят тенис на маса  :D     Благодаря все пак за съветите, за това  обичам форумите много са полезни тук можеш да събереш и практика и теория заедно и да си направиш сам преценка как да продължиш за по напред !   :dance3:

Грундът ти е много красив и наподобява каменисто речно дъно, обаче в интерес на истината не е много подходящ за астронотуси, поради следната причина- астронотусите по природа обичат да търсят храна по дъното(генетично им е заложено) и ровейки по по-едър грунд, с течение на времето на долната устна на оскарите се образува нещо като брадавица, която често се олющва от ровенето и кърви, пък и такава риби изглеждат ужасно. Не знам дали си се натъквал на подобни екземпляри. Може би това са искали да кажат  колегите относно грунда.
Аз съм с грунд- фракция: 1,5 до 3 мм.

Неактивен Saintt

• Активен потребител
« Отговор #41 : петък, 27 май 2011 г., 12:05 ч. »
Засега ще останат така сега ми е сезона в работата ,няма как да се занимавам на 300 литра да сменям грунда ,есента живи и здрави ще направя нова декорация на аквариума спрямо астронатусите , м/у другото  Даниосчетата свикнаха с тях  даже свикнаха  да се пазят , а астронатусите вече много не им обръщат внимание ,гонят ги само  по -часовете когато им е време за храна  :grin:

Неактивен Saintt

• Активен потребител
« Отговор #42 : събота, 11 юни 2011 г., 14:08 ч. »
Здрвеи Адам ,ето ти една по-хубава снумка на моите любимци!

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #43 : събота, 11 юни 2011 г., 15:12 ч. »
Красавци :clapping: Има още доста да растат. Този от дясно ми прилича на дивите астронотуси :up:
Направи си профил във форума, не скромничи  :drinks:
След по-малко от две седмици ще покажа и моя аквариум, ще видим на какво дередже е  :dontknow:

Неактивен Saintt

• Активен потребител
« Отговор #44 : неделя, 12 юни 2011 г., 13:23 ч. »
Ще направя , само да остана малко по свободен !

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.