Автор Тема: Осветление на 130 л  (Прочетено 8917 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 769
Отг: Осветление на 130 л
« Отговор #15 : понеделник, 14 март 2016 г., 15:34 ч. »
Колежката... ама хайде да ги гледате тези подробности. :D Време няма - да няма да прави всяка година осветително тяло. Лампи Т5-и и на три кръга да ги направи и четири - все от полза ще е.

Неактивен Lesi06

• Активен потребител
  • Публикации: 64
  • Нас. място: София\Слатина
« Отговор #16 : понеделник, 14 март 2016 г., 20:06 ч. »
Благодаря за съветите! Ако имам по силна светлина проблем ли е , защото минимума светлина се смята0,5 Wза 1 литър, тоест ми трябват поне 65 W. Ta моля кажете ми комбинации от растения които като са на едно място изглежда красиво. И какви са растенията от снимките ми знаете ли?

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #17 : понеделник, 14 март 2016 г., 21:21 ч. »
Всички растения са си красиви... въпрос на вкус е какви ще подбереш. Силната светлина е проблем - когато не са подбрани видовете растения, които ще отглеждаме. Има растения, като папрати и анубиаси на които тя не им понася. За другите, при правилен подход към нуждите на растенията, не е.
Съвет към теб - водата е основната част в акваристиката. Насочи вниманието си на първо време изцяло към нея. Вземи си не взискателни  растения, те са повечето от аквариумните и търпение!

Неактивен Lesi06

• Активен потребител
« Отговор #18 : понеделник, 14 март 2016 г., 21:36 ч. »
Добре значи утре си купувам 3 лампи по 25W  и бързорастящи растения, например Валиснерия, сагитария и хемантус. Мислиш ли че ще се получи добре??

Неактивен Penta

• Активен потребител
  • Публикации: 398
« Отговор #19 : понеделник, 14 март 2016 г., 22:25 ч. »
бързорастящи растения, например Валиснерия, сагитария и хемантус.

Никое от тези не е в категория "бързорастящи" .
Пак ще ти обясня за Куба-та малко по-подробно. Първо си купи система за CO2 с бутилка под налягане. След това се сдобий с добри рефлектори. Всъщност първо си намери ситен грунд ~2мм. Прочети малко повече за различните методи на торене и се спри на някой от тях.

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #20 : вторник, 15 март 2016 г., 15:22 ч. »
Никое от тези не е в категория "бързорастящи" .
Пак ще ти обясня за Куба-та малко по-подробно. Първо си купи система за CO2 с бутилка под налягане. След това се сдобий с добри рефлектори. Всъщност първо си намери ситен грунд ~2мм. Прочети малко повече за различните методи на торене и се спри на някой от тях.

Добре значи утре си купувам 3 лампи по 25W  и бързорастящи растения, например Валиснерия, сагитария и хемантус. Мислиш ли че ще се получи добре??

:) Чети и както казах, търпение!
За кубата на този етап - забрави! Търси инфо за спектъра на светлината, за да подбереш правилните лампи. С тези 25вата нищо, като инфо не казваш за лампата... Виолета, се е постарала в сайта да напише подробна информация за наличните лампи на БГ пазара. Темата е в осветление.
Да, три лампи е минимума- според мен, с който може да постигнеш добри цветове. Всяка от тях отделно ако се пали, също може би ще е по-добре.

Неактивен Lesi06

• Активен потребител
« Отговор #21 : вторник, 15 март 2016 г., 20:30 ч. »
Охх много сложно стана :D Значи питам (тати пита) ако  разположим тези лампи https://www.elkid.org/basket шахматно и от всяка по две бройки дробре ли ще бъде?
И да питам цветните светлини с какво помагат и с какво пречат на аквариума? Между другото аквариума ще бъде с живородки главно чудя се за бети, според вас?

И моля ви се кажете ми комбинация от растения подходяща за осветлението, МОЛЯ!!!! :pray: :pray:

Неактивен Penta

• Активен потребител
« Отговор #22 : вторник, 15 март 2016 г., 21:29 ч. »
Не се вижда какво си сложил в кошницата си в този онлайн магазин.
Много лесно и ефикасно би било да си купиш нещо такова : https://www.elkid.org/products.php?type=view&catID=442&id=11387
След това намираш начин да го окачиш да виси на около 10 см от повърхността на водата и готово.

Неактивен Lesi06

• Активен потребител
« Отговор #23 : вторник, 15 март 2016 г., 21:42 ч. »
 https://www.elkid.org/basket и  https://www.elkid.org/basket
И моля някои да отговори и на другите ми въпроси.!

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #24 : вторник, 15 март 2016 г., 21:56 ч. »
Колежката... ама хайде да ги гледате тези подробности. :D Време няма - да няма да прави всяка година осветително тяло. Лампи Т5-и и на три кръга да ги направи и четири - все от полза ще е.

Кои подробности не съм видяла, че нещо не разбрах?
Наистина правите опит да го хвърлите директно в дълбокото. Защо не му обясните, че с 3 лампи ще му трябва и СО2, и торене? Или чакате да го натиснат водораслите и после пак ще давате съвети?
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен Penta

• Активен потребител
« Отговор #25 : вторник, 15 март 2016 г., 23:05 ч. »
https://www.elkid.org/basket и  https://www.elkid.org/basket

Колкото и пъти да даваш един и същ линк към твоята кошница в този магазин ние, четящите форума,  нямам как да го видим.
Растения подходящи за осветлението което не можем да видим също няма как да препоръчам.
Цветните светлини които нямам как да видим кои са не  мога да кажа дали ще помогнат или попречат. По принцип цветните светлини са за рекламни пана и панаири, не за аквариум

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #26 : вторник, 15 март 2016 г., 23:12 ч. »
Кои подробности не съм видяла, че нещо не разбрах?
Наистина правите опит да го хвърлите директно в дълбокото. Защо не му обясните, че с 3 лампи ще му трябва и СО2, и торене? Или чакате да го натиснат водораслите и после пак ще давате съвети?

:) Колегата... всъщност е от женски род. Ха,ха... къде съм казал, че трябва да свети и с трите?! Казах обаче, че един ден може и да потрябват! Всъщност повечето от нас от достатъчно време отглеждаме и по някое непретенциозно растение и знаем какво говорим!

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #27 : сряда, 16 март 2016 г., 00:08 ч. »
Смяташ, че му е ясно на човека за какво му говориш ли? То на мен не ми е ясно какво точно искаш да ми кажеш... :) Опитай да се изразяваш малко по-разбираемо.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #28 : сряда, 16 март 2016 г., 14:35 ч. »
 :bow: Е колко по-ясно, да кажа - човека е момиченце!!!
Мило дете, кажи на каката  :D на колко години си и не само на нея?

Неактивен Lesi06

• Активен потребител
« Отговор #29 : сряда, 16 март 2016 г., 22:42 ч. »
Много се извинявам, това на снимките са лампите. Аз съм на 15 :) :)

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.