Автор Тема: помощ за избор на осветление  (Прочетено 1196 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен emopetkov

• Регистриран потребител
  • Публикации: 5
помощ за избор на осветление
« : петък, 11 ноември 2016 г., 18:56 ч. »
Здравейте,имам аквариум на JUWEL-RIO 125 с осветление към него 1 x High-Lite Day 28 Watt, 590 mm+1 x High-Lite Color 28 Watt, 590 mm.Купен е преди 6г .В момента се двоумя дали да сменя лампите със същите/причината е препоръките в саита за смяна на пурите след 18 м/ или да поставя LED.Рекламират на СЕРА адаптори и лед пури позволяващи монтирането им на наличното тяло на аквариума.Със сегашното осветление аквариума изглежда добре.Растенията се развиват задоволително.Пробвах добавяне на рефлектори но осветеноста ми изглеждаше  в повече и започнаха да ми зеленясват стъклата и ги махнах.Виждал съм аквариуми осветени с бяла светлина наи вероятно с LED - изглеждаха много добре.Та въпросът е пури като оригиналните или тези SERA COOL DAYLIGHT 520 MM 12W+SERA LED PLAntocolor sunrise.За момента растенията са анубиас и криптокорин.От Ст Загора съм и водата е доста твърда.Опитвал съм и с други растения но освен с валиснерия не се получава .Риби 20 неона +6 родостомуса.
Ще бъда благодарен за съвета.
Или ваша препоръка.
Ще Ви бъда благодарен за съвета.

Неактивен VALYOHRISTOV

• Активен потребител
  • Публикации: 20
  • Нас. място: Перник
Отг: помощ за избор на осветление
« Отговор #1 : сряда, 22 февруари 2017 г., 23:43 ч. »
Анубиас и криптокорини ще растат добре и с една пура. За тези растения може да смениш пурите чак като ти изгорят. Въобще не им се притеснявай. Може да добавиш малко мъхове и папрат.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.