Автор Тема: Проблем с конфигурация на осветление  (Прочетено 4482 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Bobby

• Активен потребител
  • Публикации: 69
  • Нас. място: Варна
Отг: Проблем с конфигурация на осветление
« Отговор #15 : вторник, 04 април 2017 г., 17:18 ч. »
Здравей,

Благодаря за отговора.
Давам необходимата информация:

Аквата беше стартирана около месец - месец и половина преди засаждането на растенията. В момента е минал месец след като съм засадил растенията.
Температурата е 28 градуса.
Няма стъклен капак, направен е от други материали, който уплътнява доста добре.(има случаи, в които оставям малко отворен, защото конденза вътре е адски много).

Размерите са 225 дължина, 31 ширина и 45 височина. Филтъра беше един sera fil Bioactive 400 + UV , но след това сложих и sera fil 60(който е по средата на аквариума, да може да завърта водата, защото 400 не е достатъчен)

Като вариант предлагаш примерно единия ред, който е с осветление от 3 лампи Sylvania Activa да работи 8-9 часа, а другия ред който е 3 лампи Sylvania DaylightStar UV Stop да го пускам последните 4 часа?

Неактивен Tony_JB

• Активен потребител
  • Публикации: 185
  • Нас. място: София
« Отговор #16 : вторник, 04 април 2017 г., 17:38 ч. »
Първо бих те посъветвал да вдигнеш на 29-30 температурата защото мисля че са ти още малки Дискусите за по ниска.
За осветлението имам предвид да светят постоянно от шесте лампи 4 а двете средни примерно в пиковите часове.
На снимката в средата има лед който свети само от 16-21 часа а пурите от 14-23 часа,дано си ме разбрал
700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
  70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

Неактивен Bobby

• Активен потребител
  • Публикации: 69
  • Нас. място: Варна
« Отговор #17 : сряда, 19 април 2017 г., 15:52 ч. »
Разбрах те какво имаш предвид, мога да направя средните две лампи да са малко по - ограничени от другите, но това няма ли да даде резултат само в средата на аквариума, където реално ще светят по - малко?
Преди няколко седмици ми беше изгорял единия траф точно на средните две лампи и в продължение на няколко дена не го бях сменил и съответно там без лампи не зеленясваше аквариума, а точно отстрани на това пространство си зеленясваше от другите лампи.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.