Автор Тема: Преди да поръчаме аквариум  (Прочетено 33734 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
Отг: Преди да поръчаме аквариум
« Отговор #15 : сряда, 18 декември 2013 г., 17:01 ч. »
Ето каква била работата... Просто махни сините пури и си вземи две за сладководен аквариум. Ако двете лампи имат и рефлектори, определено няма да ти трябва нищо друго. Имай предвид, че щом лампата е ползвана за соленоводен аквариум, то вероятно и металхалогените са високотемпературни, т.е. подходящи за солена вода. Провери го това, защото ако е така - и те не са подходящи за растенията. Само внимавай - металхалогенната горелка не трябва да се пипа с ръце. Само с ръкавици или салфетка например.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен zbignew

• Активен потребител
  • Публикации: 55
  • Нас. място: Paris (France)Argenteuil
« Отговор #16 : сряда, 18 декември 2013 г., 17:14 ч. »
Здрасти,рефлектори има фабрично което е добре, сините лампи ще ги махна задьлжително с тях не вьржат изобщо растенията,може да е и от метал халогена ама гният,имаше и малко леща на повьрхноста побеля.

Неактивен zbignew

• Активен потребител
« Отговор #17 : сряда, 18 декември 2013 г., 19:40 ч. »
Здрасти Виолета,понеже трабва да смена двете пури на новата ми лампа ,интересува ме комбинацията Tube T5 Aquarium Osram 880HO Skywhite 54 Watts+Osram Biolux 54 Watts 965HQ оказва се че метал халогена не е добре да го пускам гори кораво растениятя и гният затова ще пробвам само с 2 x54 да видя какво ще излезе.Ако имате някакви идеи относно пурите даваите че трябва да порьчвам растенията гният без светлина.

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #18 : сряда, 18 декември 2013 г., 23:26 ч. »
Biolux е добра лампа, на другата не знам защо са й сложили етикет Aquarium, тя е стандартна студена лампа. С тези двете на растенията ще им липсва червена компонента, която им е необходима. Търси  вместо Skywhite някаква специализирана аквариумна, примерно Sylvania Aquastar или Philips Aquarelle. Ако не намериш - просто си вземи стандартна топла лампа - 840, 830 или 827. Тази последната е доста жълта и макар че растенията ще се чувстват добре, аквариумът ще жълтее. В комбинация с Biolux 965 най-добре от стандартните ще е 840. Комбинацията Skywhite + Sylvania Aquastar или Philips Aquarelle също е приемлива.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен zbignew

• Активен потребител
« Отговор #19 : четвъртък, 19 декември 2013 г., 13:06 ч. »
А какво ще кажете за комбинация Tube T5 Aquarium Sylvania Grolux 54 Watts+Tube T5 Aquarium Osram Biolux 54 Watts 965.

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #20 : петък, 20 декември 2013 г., 10:23 ч. »
Grolux е чудесна фитолампа, единственият й проблем е, че е слаба като светлинен поток. Светлинният добив на Osram Biolux също е ограничен до известна степен заради високия индекс на цветопредаване (девятката в шифровия код), т.е. събират се две сравнително слаби лампи. Освен това самият аквариум ще изглежда леко мрачен. Макар че по принцип можеш да почнеш с такава комбинация и да си готов да замениш една от двете - вероятно гролукса - с нещо по-мощно.   
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен zbignew

• Активен потребител
« Отговор #21 : събота, 21 декември 2013 г., 23:42 ч. »
Здравеите, тьи като метал халогените се окаваха много силни реших да направя модификация на рампата ми. Махнах халогените и на тяхно място монтирах още 2 x38w и имах 2x54w.Мисля  да започна с стандартни Philips като направя 2 крьга с една топла и една студена пура .Вьпроса ми е , как да ги комбинирам >Philips TL5 HO 54W 827 - 115cm (MASTER)+Philips TL5 HO 54W 840 - 115cm (MASTER) и Philips TL5 HO 90 De Luxe 54W 965 - 115cm (MASTER)+Philips TL5 HO 39W 830 - 85cm (MASTER) или някава друга комбинация.Мисля да ползвам на пьрво време само филипс тьи като за проба цените ми се струват наи удачни,а референците сьм ги взел от този саит http://www.lampesdirect.fr/philips-lamp ... uorescent/

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #22 : неделя, 22 декември 2013 г., 00:29 ч. »
Все едно до тук нищо не сме си говорили. Ще кажа за последен път - нямаш нужда от още лампи, двете 54W са достатъчни.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен Борис

• Потребител
  • Публикации: 1 153
  • Нас. място: Враца, България
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
« Отговор #23 : неделя, 22 декември 2013 г., 01:18 ч. »
Нямаш нужда от 2 кръга с по една лампа. Моят съвет е да послушаш съвета на Виолета.
Аз когато поръчвах капака си при нея и казах да сложи 6 комплекта фасунги за пури Т8 с 3 баласта за 2 лампи. Посъветва ме да не слагам толкова лампи, но аз нали съм си малко твърда главица не я послушах. От 6 пури в аквариума светят само 3 и резултата отново е на лице.   :drinks:

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #24 : неделя, 22 декември 2013 г., 11:55 ч. »
:) Благодаря, Боби!
Такива съвети съм давала на много хора, макар че, формално погледнато, като човек, който предлага осветление, аз имам интерес да ви съветвам да слагате все повече лампи. Някои ме слушят, други си правят оглушки, изборът си е техен. Имате привилегията да ползвате безплатни професионални съвети - възползвайте се. :)
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен zbignew

• Активен потребител
« Отговор #25 : неделя, 22 декември 2013 г., 14:34 ч. »
Благодарности и от мен ще послушам Виолета и ще започна с 2x54 надявам се.При мен проблема е че 4ета и френските форуми понеже тук живея и като има повече мнения трудно се взема правелно решение докато не прочетеш повечето от ревютата.Така си и взех метал халогена които последствие се оказа нефункционален при мен,но пьк рампата ми харесва много а и я купих почти без пари ;)

Неактивен Борис

• Потребител
  • Публикации: 1 153
  • Нас. място: Враца, България
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
« Отговор #26 : неделя, 22 декември 2013 г., 17:47 ч. »
Защо да се оказва метал халогенна нефункционален? Слагаш му едно огледало отпред за да не ти дразни очите и вкарваш всичката светлина там където трябва.  :wink1:

Неактивен zbignew

• Активен потребител
« Отговор #27 : неделя, 22 декември 2013 г., 19:25 ч. »
Здрасти Боби  махнах я защто е 2x150 вата метал халоген+2x54 пури,това е рампата.
http://shop.afterbuy.de/HQI-Lampen-Real-Light-Real-light-HQI-Lampe-2x150W--2x54W-T5---Moonlight-125cm/a3407999_u6857_z2df4bad3-519b-4e8a-a02d-1537ffb3f375/

Неактивен paolo6481

• Активен потребител
  • Публикации: 168
« Отговор #28 : понеделник, 23 декември 2013 г., 19:38 ч. »
Това е перфектно висящо осветление.Трябвало е само да подмениш халогенните лампи без да ги елиминираш.Но,станалото-станало.Покажи как е сега!Успех!

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #29 : понеделник, 23 декември 2013 г., 19:45 ч. »
Разбира се, че е перфектно... за доста по-голям аквариум, както и за интензивно отглеждане на растения. Впрочем и за това не е чак перфектно. И в никакъв случай не е подходящо за начинаещи.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.