Автор Тема: Всичко за осветлението на аквариума  (Прочетено 154959 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
Отг: Всичко за осветлението на аквариума
« Отговор #15 : понеделник, 27 април 2009 г., 09:26 ч. »
Освен да си предложа аз услугите.  :)
Ето да видиш разни капаци: http://picasaweb.google.bg/vily.sav/AquariumLighting#
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен humanus

• Активен потребител
  • Публикации: 34
« Отговор #16 : понеделник, 27 април 2009 г., 20:32 ч. »
Благодаря ти Вили. Най вероятно ще бъде нещо като №7 от горната редица. Ще желая да целия капак да лежи върху аквариума и една трета от него да се отваря за хранене на рибите и някои днебни манипулации по аквариума. Трябва да се съобразиш-разбрахме се,че ще си говорим на ти-че канистъра ще ми седи отляво до аквариума. Желая да се повдига малка част от капака,за да не повдигам всеки път целия капак. За допълнителни "дупчици"/за малкучета/  и броят им ще се уточним малко по късно.За количеството и вида на лампите оставям думата на теб ! Обади ми се за цената на услугата.  0887 214 829

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #17 : вторник, 28 април 2009 г., 17:09 ч. »
Събирам желаещи за луминесцентна лампа Т5 39 W на Осрам с цветна температура 8000К. Имам възможност да поръчам, но трябва да е един кашон, за щастие от малките - 20 бр.
Ако има интерес - моля на ЛС.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен IORDANHP

• Активен потребител
  • Публикации: 32
  • Нас. място: Благоевград
« Отговор #18 : събота, 16 май 2009 г., 08:03 ч. »
Здравейте,искам да попитам откъде  мога да закупя подходящ рефлектор за 3 броя луминесцентни лампи -120 см. дължина и влагозащитени фасунги .Защото във Благоевград не можах да намеря.

Неактивен emilradev

• Активен потребител
  • Публикации: 107
  • Нас. място: обл. Варна общ. Варна село Варна
« Отговор #19 : събота, 16 май 2009 г., 08:53 ч. »
По принцип колега , модераторите се сърдят на такива мнения - без представяне , без здравейте и т.н. (добре е да редактираш мнението си , да се представиш - от елементарен етикет :) ).... Но аз не съм модератор и първо ти казвам - Добре дошъл при нас ! и ....
София или ....
*Тръби PVC  прерязани през средата + кухненско фолио = рефлектор за 1 лев + 10 мин работа :) )
*Ламарина (мека ,може и от тенекия за сирене ) огъваш по желана форма + кухненско фолио = рефлектор (цена според ламарината + 10 мин работа :) )
- Фасунги можеш да си купиш от почти всеки магазин за електро обзавеждане и материали , фасунгите не повече от левче за брой (влагозащитените)
Захващането и в двата случая - видийки (може и самонарезни) = 0.20 лв.

*Времето за изработка и цената са приблизителни и са за 1 брой рефлектор :)
................................................
...................................................
И  :hunter: Съм ! И :fishing: Съм!

Неактивен Lan

• Активен потребител
  • Публикации: 150
« Отговор #20 : събота, 16 май 2009 г., 09:26 ч. »
Здравейте!
Готови рефлектори като самостоятелен артикул май никой не предлага и това си има логично обяснение - рефлекторът трябва да е съобразен с маса параметри на лампата, на фасунгите й и на осветителното тяло, в което ще бъде вграден. За сметка на това лесно се изработват по поръчка - намира се огледална ламарина (специално предназначена за рефлектори и не е скъпа) и с няколко огъвки на абкант рефлекторът е готов.
Не бих препоръчал самоделни рефлектори поне по две причини: от естетическа гледна точка самоделният не е особено издържан и - което е дори по-важно - домакинското фолио няма тази отражателна способност, която има специализираната огледална ламарина, трудно (ако не и невъзможно) е да се постигне гладка отразяваща повърхност и рефлекторът ще е доста по-неефективен. Разбира се като временно решение за закърпване на положението и самоделният рефлектор може да бъде използван - все пак по-добре с него, отколкото без никакъв.
Влагозащитени фасунги в магазините за електроматериали и електрооборудване трудно се намират, тъй като се използват рядко и търговците избягват да затварят пари в тях и да ги държат след това неизвестно колко време на склад. Само че не са ти и необходими - ако се поразровиш в темите на раздела, ще откриеш немалко мнения в подкрепа на това.
Успех!
О, неразумний и юроде, поради что се срамиш да се наречеш болгарин и не четеш и пишеш на своя език?
Паисий Хилендарски "История славянобългарска"

Разликата между почти точната и точната дума е като разликата между светулката и светкавицата.
Марк Твен

Неактивен IORDANHP

• Активен потребител
« Отговор #21 : събота, 16 май 2009 г., 12:29 ч. »
Начинаещ  акварист.В момента ми правят аквариум с размери: 150/50/40 и със капак от ПДЧ  които ще се отваря чрез панти поставени по средата, а именно на  20 см..Искам да попитам Виолета дали може да ми  направи осветлението за този  капак според изискванията на акваристиката ,телефонът ми е 0896789722.Благодаря предварително и извинения на колегите за липсата на представяне във предишният ми отговор. :nono:

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 1 554
  • Нас. място: София
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #22 : събота, 16 май 2009 г., 14:49 ч. »
Здравей, това е правилен подход! :)

Виолета ще може да ти го направи вероятно, но нещо от мен - при този размер ще е удачно да се направи с лампи Т5, 1449 мм. При Т8 дължината е 1500 мм и няма да остане място за фасунгите отстрани.

Виж последните лампи в първия пост:
http://www.aquaportal.bg/forum/index.php/topic,927.msg7758.html#msg7758

За твоя аквариум ще са необходими 3 бр., ако гледаш растения и искаш да е силно осветен или 2 бр., ако не искаш да е силно осветен. И в двата случая осветлението ще ти стига за растения.

Неактивен IORDANHP

• Активен потребител
« Отговор #23 : събота, 16 май 2009 г., 21:01 ч. »
Благодаря Stas, напълно съм съгласен че Т5-1449мм са по подходящи, стига да могат да се намерят необходимите лампи и съответните електронни баласти за тях.

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #24 : неделя, 17 май 2009 г., 01:45 ч. »
За баластите едва ли ще има проблем.
Иначе можеш да сложиш една 840 и една 865.
Ако искаш и трета - сложи още една 865.
Тези хем са евтини, хем се намират, хем светят много силно.

Неактивен humanus

• Активен потребител
  • Публикации: 34
« Отговор #25 : неделя, 17 май 2009 г., 21:05 ч. »
Страхотни сте с Вили. Много богата информация за новобранци като мен !!! Благодаря Ви искренно ! С Уважение: Васил

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #26 : петък, 12 юни 2009 г., 09:12 ч. »
След дъъъълго чакане лампите от Осрам вчера пристигнаха най-сетне. Ако има желаещи да си светят с Osram Lumilux 880 Skywhite T5 HO 39W - да пишат.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен spank

• Активен потребител
  • Публикации: 24
  • Нас. място: Шумен
« Отговор #27 : вторник, 16 юни 2009 г., 15:48 ч. »
Здравейте, нов съм тук и тепърва ми предстои да се зарибявам по акваристика. Вчера отидох при един стъклар и си поръчах аквариум с размери 80х35х40 см - дължина/ширина/височина. Та интересува ме, колко на брой и с каква мощност лампи ще ми бъдат необходими? Благодаря предварително.

Неактивен kiak

• Активен потребител
  • Публикации: 40
  • Нас. място: Бобов дол
« Отговор #28 : вторник, 16 юни 2009 г., 18:05 ч. »
На така зададен въпрос не може да ти се отговори еднозначно. Трябва да уточниш какво ще отгжлеждаш в аквариума.

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #29 : вторник, 16 юни 2009 г., 21:24 ч. »
В общия случай 3 лампи по 18 вата ще са ОК. Но Kiak е много прав - уточни какво ще гледаш в този аквариум.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.