Автор Тема: Луминисцентни пури или метал-халоген  (Прочетено 7052 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен webstar

• Активен потребител
  • Публикации: 55
  • Нас. място: София
  • има ли смисъл,когато няма значение.
Отг: Луминисцентни пури или метал-халоген
« Отговор #15 : петък, 07 октомври 2011 г., 10:32 ч. »
Значи,има развитие по въпроса :) снощи ходих до моя лубим магазин и в краина сметка го измислих как да бъде,но все пак предпочитам да чуя и други мнения,та 2х25 с тяло малко по дълго от аквата(80см) а тялото да е 90-100см,там гледах 100 и мн добре ми се стори.човека ме посъветва да си взема 2х25вата Т8 aquastar+grow lux,били едни от най-добрите въпреки по-евтините цени,а за LED лентата дали ги има в ТМТ или Практикерили някои от др такива магазини .

Неактивен webstar

• Активен потребител
« Отговор #16 : петък, 07 октомври 2011 г., 10:35 ч. »
А забравих да кажа,че ме посъветва да си намеря Т5 на този размер въпреки,че нямаха в наличност(направо бях изумен)!! Били по-добрия варянт,по-малки с повече ватове.

Неактивен tomatomov197

• Активен потребител
  • Публикации: 579
  • Нас. място: Варна
« Отговор #17 : петък, 07 октомври 2011 г., 11:03 ч. »
   Е как лампите ще са по-дълги от аквариума ?  Ще стои грозно .  Има на много места 24 ватови лампи .

Неактивен webstar

• Активен потребител
« Отговор #18 : петък, 07 октомври 2011 г., 13:03 ч. »
Ами да да знам,но ми се искаше да са малко по-силнички а иначе,за това че е по-дълго тялото от съда немисля че ще е кой знае колко голям проблем,малко ще е като НЛО ама  :P по-важно да е функционално. Още нищо не съм решил де,но на 100см тяло влизат 65см ако не се бъркам или 75см. А на 80см тяло сигурно ще са към педесетина см което ми се струва малко малко   :dontknow:

Активен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 433
    • Моите аквариуми
« Отговор #19 : петък, 07 октомври 2011 г., 13:14 ч. »
Здрасти,не слагай лампи по-дълги от аквариума.Има с дължина 75см,мисля ще паснат идеално за аквариума ти.Виж тук: http://www.zoo-paradise.com/shop/index.php?page=search  ,в търсене напиши 75cm и виж колко лампи излизат.
ПП:Напиши cm на латиница

Неактивен tomatomov197

• Активен потребител
« Отговор #20 : петък, 07 октомври 2011 г., 15:23 ч. »
Ами да да знам,но ми се искаше да са малко по-силнички а иначе,за това че е по-дълго тялото от съда немисля че ще е кой знае колко голям проблем,малко ще е като НЛО ама  :P по-важно да е функционално. Още нищо не съм решил де,но на 100см тяло влизат 65см ако не се бъркам или 75см. А на 80см тяло сигурно ще са към педесетина см което ми се струва малко малко   :dontknow:

Доколкото помня 24 ватовите т5  са 70 см.  и са ти идеални  :)  Сложи 3 , ако ти се струват малко 2 броя .  Иначе ще ти светят и около аквариума .

Неактивен webstar

• Активен потребител
« Отговор #21 : петък, 07 октомври 2011 г., 17:10 ч. »
не не, не ме разбрахте за тяло 80см ми трябват пури към 50-55см(не съм сигурен колко беше точно) ,иначе гледах за Т8,че нещо не мога никъде да намеря тяло Т5  :( а за това че ще свети отстрани не се бях сещал.
мисля утре да отида и до подуенския пазар там предполагам че ще намеря повечко неща

Неактивен aquaworld

• Активен потребител
  • Публикации: 1 574
  • Нас. място: гр.София
    • Аква свят
« Отговор #22 : петък, 07 октомври 2011 г., 17:32 ч. »
Пиши на Виолета - тя е осветителката на форума  :D, на подуенския пазар най-много да намериш китайски боклуци, на които изгарят електрониките...

Неактивен dafil

• Активен потребител
  • Публикации: 1 645
  • Нас. място: Пловдив
  • Трендафил Гълъбов
« Отговор #23 : петък, 07 октомври 2011 г., 17:58 ч. »
Колега,ако аквариума е с капак,пурите значи ,че ще са доста близо до водата.Ако сложиш 24ватови Т5-няма да осветяваш добре краищата на аквариума .Обаче,ако аквариума е открит и си с висящо тяло,като го вдигнеш по-високо ще можеш да осветяваш равномерно навсякъде.
Според мен на най достъпна цена ще ти легне висящо осветление с 24 ватови т5 лампи,защото можеш да ползваш и стандартни пури/макс 10лв/.75 сантиметровите Т8-ци са само "аквариумни"/почват от 13лв/

Неактивен webstar

• Активен потребител
« Отговор #24 : петък, 07 октомври 2011 г., 22:25 ч. »
ами значи,без капак е,а педи няколко ден приключи ремонта на стаята и не ми се иска да дупча тавана и стените и за това съм се спрял на тези тела които се слагат върху съда. и за това както казах по-горе мисля да е по дълго тялото(въпреки,че няма да изглежда толкова добре ) за да може да огрява навсякъде.

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 769
« Отговор #25 : петък, 07 октомври 2011 г., 22:43 ч. »
Висящо тяло може да се направи и без да дупчиш тавана. Вземи някакво осветление, като за начало- да е евтино, след време му мисли, като знаеш какво искаш.

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #26 : петък, 07 октомври 2011 г., 22:47 ч. »
Не виждам никаква причина осветителното тяло да е 25-30 см по-дълго от самите лампи. Има много варианти да се освети аквариум с подходящи лампи без нещо да стърчи и да не осветяваме пода. Аквариумът е плитък и е добре да помислиш за лампи Т8, които също ще вършат работа в случая, особено ако им добавиш рефлектори.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен webstar

• Активен потребител
« Отговор #27 : събота, 08 октомври 2011 г., 12:57 ч. »
ами май го измислих вече: 2х25 Т8 аquastar+grow lux,като тялото ще е 100см,а пурите в тях за 75см така мисля,че ще е най-добре. а и както казва Виолета няма да осветява пода,как мислите? добре ли е ?
и като опция за след време ЛЕД лента или тези потопяемите лампи по 9вата

Неактивен tomatomov197

• Активен потребител
« Отговор #28 : събота, 08 октомври 2011 г., 16:10 ч. »
   Аз имам такъв аквариум 80см.  на сън-сън , който е с точно такова вградено осветление 2х 24 вата т5   и си свети навсякъде .  Спокойно си растат и цъфтят анубиаси , ехинодоруси  и т.н.  не толкова придирчиви към светлината растения .

Неактивен webstar

• Активен потребител
« Отговор #29 : неделя, 09 октомври 2011 г., 01:13 ч. »
това какво значи,че ще е сравнително слаба светлината ли?
а дали помниш колко струва и от къде си го взел с Т5?

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.