Автор Тема: Проблеми с растенията  (Прочетено 93976 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен StoyanArnaudov

• Активен потребител
  • Публикации: 42
Отг: Проблеми с растенията
« Отговор #225 : вторник, 04 февруари 2014 г., 19:13 ч. »
От него 55гр. разтворени в 500мл. дестилирана (дейонизирана) вода на 100 литра дава 5ppm.
Здравей колега.Утре ще взема калиевия сулфат искам да попитам това дозата от смяна на смяна на водата ли е и като я разтворя всеки ден по малко ли да сипвам или всичкото наведнъж.Поздрави.

Неактивен Борис

• Потребител
  • Публикации: 1 153
  • Нас. място: Враца, България
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
« Отговор #226 : вторник, 04 февруари 2014 г., 19:31 ч. »
От този разтвор 5 мл. на 100 литра дава 5ppm. Калия никога не трябва да отсъства.

Неактивен StoyanArnaudov

• Активен потребител
« Отговор #227 : вторник, 04 февруари 2014 г., 21:20 ч. »
Значи този разтвор ще ми стигне за 100 дни.А как да съхранявам останалото в хладилник или при стайна температура.

Неактивен Борис

• Потребител
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
« Отговор #228 : вторник, 04 февруари 2014 г., 21:29 ч. »
Значи този разтвор ще ми стигне за 100 дни. А как да съхранявам останалото в хладилник или при стайна температура.

В хладилника се държи или на студено. Тези 5мл на 100 литра са ориентир каква концентрация дава разтвора във водата. За да напипаш дозата за твоя аквариум трябва да следиш растенията как го консумират.

Неактивен StoyanArnaudov

• Активен потребител
« Отговор #229 : вторник, 04 февруари 2014 г., 21:52 ч. »
Ок.Благодаря за подробната информация щото съм много на вие със химията нищо че съм учил 4 химии през висшето си образование ама всичките бяха със 3 явно наистина толкова знам :D.Ще пиша след няколко дни да видим какво ще стане и как ще са нещата.Поздрави. :up:

Неактивен Svetlio

• Активен потребител
  • Публикации: 155
« Отговор #230 : вторник, 04 февруари 2014 г., 21:56 ч. »
От този разтвор 5 мл. на 100 литра дава 5ppm. Калия никога не трябва да отсъства.

От този разтвор 5мл. на 100л. дава 2.47ppm

Неактивен StoyanArnaudov

• Активен потребител
« Отговор #231 : вторник, 04 февруари 2014 г., 22:00 ч. »
Какво означава това ppm и колко трябва да е за калия?

Неактивен Борис

• Потребител
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
« Отговор #232 : вторник, 04 февруари 2014 г., 22:00 ч. »
Значи съм объркал мл.-те. Вместо 10 съм писал 5. Грешката е моя.  :)

Неактивен StoyanArnaudov

• Активен потребител
« Отговор #233 : вторник, 04 февруари 2014 г., 22:03 ч. »
Ок.Аз така или иначе ще сложа първите няколко пъти по 10 мл пък после ще видим.Направо се обърках вече със тези химии. :D

Неактивен petko71

• Активен потребител
  • Публикации: 220
  • Нас. място: Търговище
« Отговор #234 : сряда, 05 февруари 2014 г., 09:02 ч. »
На мен анцитрусите ми изяждаха растенията  и ставаха така на дупки  :dontknow:

И на мен това ми изглежда като наядено от анциструси.При тези преобладаващи бавни растения трудно да има недостатък.Калия в Акваформулата ще им стига.

Неактивен StoyanArnaudov

• Активен потребител
« Отговор #235 : петък, 07 февруари 2014 г., 20:11 ч. »
Няма как да е от анцитрусите.Те растенията направо спряха да растат ехинодорусът не е пускал листо от 3 седмици а преди пускаше листо всяка седмица.Аз вече сложих първата доза калий и ще видим какво ще стане.Това което виждам е че на криптокорините листата им буквално щръкнаха и станаха доста по тъмни каквито си бяха.Ще видим как ще се отрази калия на другите растения.Между другото да попитам така разредения калиев сулфат при условие че се съхранява в хладилник колко време може да се ползва?

Неактивен StoyanArnaudov

• Активен потребител
« Отговор #236 : неделя, 16 февруари 2014 г., 22:26 ч. »
Между другото да попитам така разредения калиев сулфат при условие че се съхранява в хладилник колко време може да се ползва?

Неактивен Борис

• Потребител
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
« Отговор #237 : неделя, 16 февруари 2014 г., 22:32 ч. »
До месец-два, но може да го консервираш с Калиев сорбат Е202 (0.2 гр. на 500мл. разтвор) за да не се развиват бактерии. Естествено ще удължи срока му на годност.

Неактивен Нелогична

• Активен потребител
  • Публикации: 151
  • Нас. място: София
« Отговор #238 : четвъртък, 20 март 2014 г., 22:50 ч. »
Хайде пак да питам, че нещо не ми увира главата какво става в аквариума ми. Аз както си го представям, май растенията ми не си пасват едно с друго, само това успях да измисля за проблема.
В аквата ми има Ехинодорус /не знам точно какъв вид е/, Гигантска Валиснерия, Криптокорина афинис и Пистия. Доскоро имах и Червена Нимфея.
Откакто Вили ми направи осветление растенията ми тръгнаха изключително добре.
Ехинодоруса, така е побеснял че листата му са вече колкото аквариума, и пуска листа на поразия, още едното не е изкарало съвсем, отдолу друго излиза. Валиснерията и тя, завзела е вече 1/4 от аквариума, макар че доста от нея продадох и постоянно я стрижа да не става твърде висока. Да не говорим че всяка седмица подарявам по 1 шепа Пистия. Наскоро продадох Нимфеята на която само листата й бяха по 30 см. едното, без дръжката и беше вече прекалено огромна за аквариума ми.
Обаче за сметка на това Криптокорината е в такова нещастно състояние че ми е жал да я гледам - листата й са като след бомбардировка, надупчени, накъдрени и извити във всякакви посоки. Обаче въпреки това пуска издънки на които не забелязвам нещо да им има, но все пак са още твърде малки за да се забележи ако имат проблем.
Та, се чудих дали просто Криптокорината не си пасва с останалите, затова да е в такова окаяно състояние.
Който ме харесва, определено знае защо. Който не ме харесва със сигурност не знае защо, или ако знае то задължително не е свързано с мен.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 871
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #239 : петък, 21 март 2014 г., 01:27 ч. »
Криптокорината е блатно растение и не обича да има много движение във водата. ако често бъркаш вътре, подрязваш, течение и т.н. няма как да ти върви криптокорината. Ехинодоруса има много добре развита коренова система и ако аквариума ти е малък, е възможно да подтиска други растения, с добре развита коренова система, като криптокорините. Но щом вади издънки значи все пак всичко е ок. Дай една снимка да видим.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.