Автор Тема: Проблем с опашка на гупа  (Прочетено 2934 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Kal1980

• Активен потребител
  • Публикации: 46
  • Нас. място: Антверпен
Проблем с опашка на гупа
« : четвъртък, 15 октомври 2015 г., 21:04 ч. »
Здравейте,
Попрегледах темите, но не намерих отговор на проблема си. Имам тази гупа от месеци. Но преди дни забелязах, че опашката и се " разяжда ". Имам още няколко гупи, които купих с раздърпани опашки. След няколко седмици опашките им изглеждаха супер, и до сега са така. Дори се размножават безконтролно. Но този синия от няколко дни губи от опашката си. Накъсания профил изглежда като поръбен с бяло. Дано се вижда от клипчето. Нямам абсолютно никакви проблеми с другите рибки и скариди. Аквата е 180 литра, стартирана преди месеци. Параметрите са в норма ( по тестовете на Сера ). Пълна е с растения и около 35 рибки. Никоя не закача другите. Пускам и актуална снимка на аквата. Вода сменям веднъж седмично по 30 %. Торя с Flora и Ferro на Prodac, по инструкциите им. Но слагам само половин доза. Веднъж на две седмици Algexit. И пак : никое друго създание няма проблеми. Не знам как да постъпя. Да я отделям ли, дали е заразна? Рибката се храни, живо гони мацките. Но проблема е налице. Някакви идеи?

Неактивен scar_face

• Регистриран потребител
  • Публикации: 5
Отг: Проблем с опашка на гупа
« Отговор #1 : събота, 24 октомври 2015 г., 11:53 ч. »
ModEdit: Започвай изреченията с главна буква, както повеляват правилата на форума, а и на бълрарския език!
 когато гледах гупи и аз имах една с наръфана опашка. Рядко но я подгонваше другата мъжка гупа, беше по-едра и се мислеше за господар и много голяма територия пазеше. Според мен някой и ръфа опашката. Нали знаеш че на един мъжки трябва да има ПОНЕ 2 женски, иначе стават агресивни. Бях с 2 мъжки и 3 женски и по-едрата гонеше по-малката мъжка и  разкъсваше опашката. Мислех да сложа още една женска, но понеже аквата заприлича на родилно отделение, направо смених гупите с други НЕ живораждащи.

Неактивен Kal1980

• Активен потребител
« Отговор #2 : събота, 24 октомври 2015 г., 19:52 ч. »
Здравей и благодаря за реакцията.
Обикновенно успявам да намеря правилните отговори във форума само с четене. Но дори днес прегледах пак всички теми в раздела "живородки". И не намерих решение. Подобни проблеми са имали доста хора. Най-близкото като описание на проблема беше в темата на kikoi_81. Но и там нямаше нито някакъв сериозен ответ, нито някакво развитие. Поне според мен, ако се сблъскаш с някакъв проблем и евентуално намериш решение, сподели. Така следващите с подобни проблеми ще имат най-малкото някакви насоки. А тук намирам основно зарязани теми без развитие. А това не помага, поне на мен. Забелязвам още, че ако никой не ти отговаря или има писана тема, или въпросът ти е  :crazy:. Нядявам се, че моят вариянт е първия. Иначе в моята си водна микровселена дори една накъсана опашка си е Проблем. За мен, де.
По темата: в началото бяха само няколко гупи. И съотношението мъжки/женски си беше ок. Но в момента са около петнадесетина, предимно мъжки. Незнайно защо от тях оцеляват повече. С часове ги наблюдавам и, да, гоненка има. Но никога с хапане. Още преди да си взема рибките бях чел някъде за паразит, който изяжда перките. Но не мога да намеря отново темата. А и не помня какво беше лечението. Тогава ми се стори незначително като проблем. Хм, ирония...
Онова ,което предприех (това сериозно): оставих рибката в голямата аква, но отрязах увредената част от опашката. От опит знам,че се перките на гупите регенерират. Три дни след манипулацията рибката се държи нормално. Опашката е още далеч от обичайния разкош, но поне я няма бялата линия по ръба. Ще продължавам да дерзая.

Неактивен Kal1980

• Активен потребител
« Отговор #3 : неделя, 20 декември 2015 г., 15:56 ч. »
И финала:
Опашката заздравя и порасна с около 5 мм. Женските бяха отделени в друг аквариум. Така и не намерих диагноза, която да "пасва" на състоянието на рибката. Бях решил, че се е оправила. Но към началото на декември животинчето се поду и след ден-два умря. Две седмици след това все още няма други пострадали рибки.
Изобщо не разбрах какво се случи.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.