Автор Тема: Мъжки гупи  (Прочетено 1494 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен addicted

• Активен потребител
  • Публикации: 71
Мъжки гупи
« : понеделник, 16 май 2016 г., 16:26 ч. »
Здравейте. Имам 40 литра аквариум, с външен филтър и умерено количество растения. Вътре в него има 5 неона, един анциструс и неопределен брой гупи.
Понеже гупите са много "плодовити" постоянно имам текучество на рибки, постоянно имам дребни гупички в аквариума който немогат да достигнат нормален размер(като в магазина).
Можеби защото се пренаселва аквариума, можеби е от израждане на поколението ама са все дребни и често криви. И това има своето очарование, все пак забравих кога последно съм купувал рибки, ама взеха нещо да ме дразнят такива спрели. Та мисля да ги подаря на някой заедно неонките и да остане само анциструса.
Въпроса ми е мога ли да гледам само мъжки гупи? Проблем ли ще е това за тях? И колко мога да пусна в аквариума?
Благодаря за помоща.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 871
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
Отг: Мъжки гупи
« Отговор #1 : вторник, 17 май 2016 г., 05:20 ч. »
Няма да има проблем да живеят само мъжки гупита, ама по-добре е да им вземеш някакви други женски и да няма такъв разпад на гена. В 40 литра те съветвам да не са повече от 5-6 рибки. Погледни някакви дребни разбори дали няма да ти харесат.

http://www.aquaportal.bg/Fish/index.php?Class=%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%20%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B8&group=5

От тях може да пуснеш един пасаж от десетина рибки. Но с този аквариум-толкова.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.