Автор Тема: Съвети за хищни риби - нещо такова...  (Прочетено 57949 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Публикации: 874
  • Нас. място: Пазарджик
  • Риболюбец15
Отг: Съвети за хищни риби - нещо такова...
« Отговор #1080 : сряда, 20 декември 2017 г., 14:44 ч. »
Благодаря за хубавите думи adam, старая се да е така.

Неактивен vanko77777

• Активен потребител
  • Публикации: 615
« Отговор #1081 : сряда, 20 декември 2017 г., 16:07 ч. »
Понякога така се получава в по малък аквариум да сложим повече риби но с по честа смяна на водата и умерено хранене се радваме на любимците си.
И аз съм така,  малко съм го препълнил моя
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.
20l.-Скаридарник
40l.
250l.
462l.- 4бр. Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #1082 : понеделник, 01 януари 2018 г., 00:58 ч. »
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!!  :drinks: :fans:

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #1083 : събота, 06 януари 2018 г., 21:47 ч. »
Ето как вървят нещата при мен:
1-Големият аквариум си е все така чист и натъпкан с рибоци.
2-Костенурката все така не спира да расте.
3-Рестартирах напълно малкото растително аквариумче и ето го сега:
(специално благодаря на sevginsali за елеохариса и на geshi за другите растения)

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #1084 : събота, 20 януари 2018 г., 11:44 ч. »
Здравейте, имам един въпрос към dndechev или другите специалисти, които хранят със замразена риба.
Днес за първи път в един рибен магазин доставиха дълбоко замразена Бяла риба-Сулка /така са я написали на табелката/. Била диво уловена и замразена без осоляване. Та въпросите ми са: Това ли е Бялата риба, с която храните вие, или това - Сулка, значи нещо друго? Една риба е дълга около 30см., а аз трябва да я нарежа на кръгчета или да я почистя от кости и да филитирам? В момента е дълбоко замразена, може ли да й стане нещо /да я разваля/ като я отмразя, нарежа/филитирам и повторно замразя? След като е диво уловена - може ли да носи някакви болести, трябва ли да мине през някаква термична обработка или друго "обезпаразитяване"?

П.С.В магазина казаха, че за първи път получават и бързо ще я изкупят, така че моля, възможно най-бързо да ми помогнете и отговорите на въпросите, че ако нещо да ходя да изкупя цялото количество.  :up:

Прилича на тези:

Неактивен nicco

• Активен потребител
  • Публикации: 99
  • Нас. място: Бургас
« Отговор #1085 : събота, 20 януари 2018 г., 14:30 ч. »
В сулка от нашите водоеми съм виждал доста често червеи като разрежеш рибата.Не че не става за ядене,но да храниш рибите снея май не е добра идея.

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #1086 : събота, 20 януари 2018 г., 14:51 ч. »
Попитах и ми казаха, че рибата е ловена по Дунава. Кои са вашите водоеми?
Купих 2-3 бр. и току що приключих с филетирането на една от тях. Преди рязането направих "пълен преглед" на рибата под медицински микроскоп. По кожата, хрилете, червата, стомаха и мускулната тъкан няма никакви заболявания, червеи и т.н. За какви червеи говориш, защото те са доста видове и обитават различни места по рибата?
Иначе Бялата риба я дават като най-добрия вариант за храна на хищни риби в аквариуми.
Като проба дадох малко от филето на костенурката ми Трионикс, изяде го веднага и най-хубавото - няма отделяне на мазнина!!! Няма да рискувам и избързвам да давам от филето в общия аквариум, докато dndechev не си даде мнението.

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #1087 : неделя, 21 януари 2018 г., 15:07 ч. »
Ще помоля, ако някой има телефония номер на dndechev, да ми го прати на ЛС! Благодаря предварително!

Неактивен dndechev

• Активен потребител
  • Публикации: 793
  • Нас. място: Русе
« Отговор #1088 : понеделник, 22 януари 2018 г., 14:34 ч. »
Какво те притеснява братле? За паразити не го мисли. Щом е била дълбоко замразена-няма страшно. Аз когато купувам прясна риба задължително я прекарвам през фризера за 2-3 дни. Можеш да им даваш всичко което ядат с охота. Относно цапането на водата-следиш от коя риба колко се цапа и сам преценяваш. Ако ще те успокоя - аз, през последните 2 години, съм хранил с какво ли не. Сега вземам само филе от Тилапия (почти не цапа). Другото е въпрос на сметка-цапотиш се да филетираш, хвърляш не малка фира и не на последно нясто не е добре да размразяваш и после пак да замразяваш. Е не е фатално,но все пак. Забелязал съм, че при мен е най добре с филета от прясна риба (не замразена). Не за друго ами просто килограмите са точни. Докато при другите филета (замразените) има така наречената глазура. Производителите твърдят, че е 20-30%, но е повече аз ти го гарантирам. Случвало ми се е и 50% да изчезнат в процеса на размразяване. Много приказки изприказвах, но аз я карам по лесния начин. Готови филета и колкото толкова. Лятото се бях хвърли да купувам големи количества прясна (точно заради тези загуби при размразяването). Даже си взех отделен голям фризер за риба, но си е голяма хамалогия. Сега айде на Метро и готово.
Действай смело не бой се. Едрите хищни риби са доста издържливи "кучета" и не можеш да ги повредиш така лесно.  :drinks:

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #1089 : понеделник, 22 януари 2018 г., 16:14 ч. »
Добре, исках експертно мнение!  ;)
Дадох малко от филето на арованата и платистомата - изядоха го веднага...
А относно "глазурата" и цената - Скоро ще продам сома и ще храня само арованата с месо. Другите ми риби са на гранули. Така че няма да имам проблем с количеството, едва ли една арована ще яде колкото сома. Тилапия в Пазарджик така и не намерих, но тази Бяла риба добре ще ми дойде.
Сменям храната.  :up:

Неактивен dndechev

• Активен потребител
  • Публикации: 793
  • Нас. място: Русе
« Отговор #1090 : понеделник, 22 януари 2018 г., 17:07 ч. »
Аз също ще махам двата сома..........ама на този размер-никак няма да е лесно. Да не говорим, че идея нямам как ще ги извадя от аквата.

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #1091 : понеделник, 22 януари 2018 г., 20:08 ч. »
И аз това се питам - Как да го извадя от аквариума. Иначе вече на 80% съм сигурен, че имам куповач.

Неактивен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 498
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
« Отговор #1092 : понеделник, 22 януари 2018 г., 20:30 ч. »
Не може ли да ги ловите с ръка, аз оскарите ги вадя така, а и гибицепса, защото се оплита в кепа? Верно че са бая по големи де, но май не са най подвижните риби.

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #1093 : понеделник, 22 януари 2018 г., 22:03 ч. »
Моят сом Псевдоплатистома е около 50см. а капакът на аквариума може да се отвори на полувина, та и по-малко /около 20см. отвор/. Това е проблема - трудно ще го "завъртя" че да излезне без да счупи лампата. Стъклото е 12мм, а той е доста силен и това ме притесняна. Попринцип ми дава да го галя и пипам, но щом види че се пробвам да го "повдигам" ще стане агресивен. Аз за кеп не съм си и помислял, нямам толкова голям. Може би ще се пробвам с кърпа да го извадя. Той няма как да нарани себе си, трябва да го "обезопася", за да не счупи аквата или нещо друго. Но ако успея веднъж да го извадя ще освободя много литраж за останалите ми  риби.

Неактивен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 498
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
« Отговор #1094 : понеделник, 22 януари 2018 г., 22:41 ч. »
Няма да чакам Дечев да ти отговори.
Не казвам, че си малък, но защо не помолиш татко ти да го извади? Не ми се вижда толкова сложно, хванеш ли го веднъж с две ръце няма каде да бяга.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.