Аквариуми > Химия и физика

Poxipol във водата

(1/1)

_Stef_:
Здравейте, колеги. Имам един аквариум в който се каня да сложа преграда(кутия) направена от плексиглас. Лепенето на плексиглас както знаем не се получава със силикон. Мисля да използвам Poxipol прозрачен за залепването, можете ли да дадете някакво мнение дали би навредило по някакъв начин на рибоците? И ако да какво да използвам за залепването, ако поксипол не става?

Благодаря за мненията!

Betata:
Защо просто не опреш плексигласа в стените на аквариума

dndechev:
До колкото знам не е подходящ...... Разделял съм аквариум с плексиглас и със силикон за аквариуми стана прилично добре.

Борис:
Съвсем скоро ми се наложи да преграждам аквариум с плексиглас. Ще споделя аз какво направих.
На панорамните стъкла както и на дъното залепих стъклени парчета, които станаха като ограничител за плексигласа да не мърда от този канал.
Също ми се наложи да го лепя с поксипол, защото при правенето на отвори в него на няколко парчета се счупиха ъглите, пробвах със силикон и не се получи, но с поксипол стана. В момента има риби в тези аквариуми, като по нищо не личи поксипола да им пречи (някога аквариумите се правеха от плексиглас и се лепяха с епоксидна смола - сегашният поксипол, защото нямаше силикони за стъкло) или да променя параметрите на водата!

Навигация

[0] Индекс на публикациите

Преминаване към пълната версия