Автор Тема: Колиза Лалия  (Прочетено 810 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен dennis

• Активен потребител
  • Публикации: 97
  • Нас. място: София
Отг: Колиза Лалия
« Отговор #15 : неделя, 26 юни 2022 г., 18:30 ч. »
Здравей! Браво за успеха. Тези тиломелании там нямат смисъл. Първо много ядат, няма начин да ги изхраниш с това, което падне от рибките ти, а храниш ли ги ще цапаш допълнително. Второ - това е голям охлюв. Един или два от тях правят боклук колкото всичките бебета колизи взети заедно, камо ли 6. Ако наистина искаш да стои там и да обира остатъците, че и да ѝ стига храната, остави само 1. Поддържай добро качество на водата с честа, но малка и в никакъв случай рязка смяна на част от нея. Засега всичко изглежда обещаващо, справяш се добре. Успех! :up:

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 864
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #16 : неделя, 26 юни 2022 г., 18:31 ч. »
Браво!

Неактивен Gento

• Активен потребител
  • Публикации: 25
« Отговор #17 : неделя, 26 юни 2022 г., 21:50 ч. »
Тиломеланиите са бебоци, 3бр на 1,5см и 3бр под сантиметър а това пуснах толкова(тях съм ги пуснал в ОЛХ) че станаха Бая нещо. Изсмуквам със шлауфка от дъното боклуците(околия,5л. Аквариума е 10л мисля), днес и 4 рибочета но ги върнах обратно и си заплуваха отново. Като сложа от Sera-та някой си стоят на повърхността и може би ядат. Сложих и аквариума вода да зеленясва на терасата но не знам кога ще стане.
1. Със артемия кога да почна?
2.Също така трябва ли да я прецеждам преди да им я дам за да не вкарвам солена вода при рибета?
3. Да допълня хайвера го прехвърлих със спринцовка и с едно капаче мехурчета, Двойката не хвърли в отделния аквариум. Трябваше по рано да го засмуча със шлауфка и щях да имам по-голямо поколение. Между другото хайвера си изплува сам на повърхността не мисля че има нужда мъжкия да остане да се грижи за него(моя даже си го похапваше в общия аквариум)
Чудя се дали да не сложа половин пакетче  артемия вместо цяло да се люпи за да я видя какво представлява никога не съм люпил артемия.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.