Автор Тема: Практически съвети за параметрите на водата в аквариум за африкански цихлиди  (Прочетено 1735 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
  • Нас. място: София
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
Днес довърших една статия, която синтезира практическия ми опит за приготвяне на вода за аквариуми с африкански цихлиди:

http://www.aquaportal.bg/site/articles.php?page=0&pg=1&cat=42&id=137

В нея съм се опитал да дам не само практически съвети, а и малко теоретична основа по темата.

Всякакви допълнения, поправки или просто коментари ще са добре дошли!  :drinks:
"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Неактивен BOJO

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 760
    • Sciaenochromis fryeri, Placidochromis milomo
Статията е наистина полезна. Обобщава многото възникващи въпроси с добавките за цихлидарника а има и реални варианти за ползване.
...........
Ако мога да допълня само: Понякога пХ пада рязко в резултат на натрупани огранични отпадъци в водата. Това при мен се е случвало в резултат на прехранване. В този случай правилно е смяна на вода а не добавки.

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
Ако мога да допълня само: Понякога пХ пада рязко в резултат на натрупани огранични отпадъци в водата. Това при мен се е случвало в резултат на прехранване. В този случай правилно е смяна на вода а не добавки.

Знаеш мнението ми по въпроса - редовна смяна на много вода и такива неща не се случват. :D
Иначе при всички случаи независимо от това дали сменяш вода заради падане на pH или правиш нормалната редовна смяна, пак е нужно да се опиташ да докараш параметрите на точните нива. :)
"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.