Автор Тема: Добра ли е филтрацията ми?  (Прочетено 1399 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен ple6iviq_oi

• Активен потребител
  • Публикации: 99
  • Нас. място: Пазарджик
Добра ли е филтрацията ми?
« : четвъртък, 21 януари 2010 г., 13:18 ч. »
Купих си един китайски вътрешен филтър с дебит 1600л/ч.Притеснява ме обаче да не е прекалено голям за моя аквариум и да създава силно течение заедно с канистъра Tetratech EX700.Купих го,защото от няколко седмици нямам вътрешен филтър,а и на този цената му ми се стори доста изгодно 25лв.  :D Какво ще кажете,дали ще е проблем за рибетата?Ако се придържаме към правилото за колкото се може по-силна филтрация не би трябвало да има проблем,но все пак очаквам мненията ви.
Имам и още един въпрос за осветлението.Разглеждах един каталог,в който видях пури sera blue sky royal и срещу тях пишеше,че създават дневна светлина подобна на ез.Малави и  ез.Танганийка.Подходящи били за такъв тип аквариуми.Някой има ли наблюдение въху тези лампи?
Забравих да напиша,че рибите в аквариума са демасони и трофеопси,а аквариума е 160л.
Извинявам се,ако темата не е в подходящия раздел.

Неактивен BOJO

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 760
  • Нас. място: София
    • Sciaenochromis fryeri, Placidochromis milomo
Отг: Добра ли е филтрацията ми?
« Отговор #1 : петък, 22 януари 2010 г., 12:52 ч. »
Според мен е добре. Аз пробвах с един 1000 л/ч + канистър 1400 л/ч в 160 (80/40/50) л и е съвсем добре. После на мястото на вътрешния сложих една вибрационна помпа 2*3000 л/ч и пак си беше добре. Преместих я, защото ми потрябва на друго място .
................
Следи температурата. Лятото китайския вътрешен филтър вдига температурата с 2-3 градуса и водата ми постоянно беше 29 гр при пуснат климатик в стаята.

Неактивен ple6iviq_oi

• Активен потребител
  • Публикации: 99
  • Нас. място: Пазарджик
« Отговор #2 : петък, 22 януари 2010 г., 23:20 ч. »
BOJO,аз го смених за 1000л/ч,защото с по-големия,пясъка от единия край на аквариума го повдигаше и оставаше голо стъкло.Сега с този ми се струва,че е по добре,а и малко по-нататък мисля да си купя Wave Maker. :)

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 1 554
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #3 : събота, 23 януари 2010 г., 10:05 ч. »
Да, това щях да кажа - 1600 л/ч ми се струва голяма центрофуга.
Пък и не винаги големия дебит е добре - ако вдига пясъка и боклуците от дъното и започват да плуват из водата, гледката няма да е особено красива.

Неактивен BOJO

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 760
    • Sciaenochromis fryeri, Placidochromis milomo
« Отговор #4 : понеделник, 25 януари 2010 г., 10:29 ч. »
BOJO,аз го смених за 1000л/ч,защото с по-големия,пясъка от единия край на аквариума го повдигаше и оставаше голо стъкло.Сега с този ми се струва,че е по добре,а и малко по-нататък мисля да си купя Wave Maker. :)

Според мен Уеив мейкъра ще ти е излишен за този обем. Този филтър осигурява добро течение и нямаш мъртви зони.

и да , Стас е прав за гледката. Като пуснах Уеив мейсъра литнаха хиляди буклучета из водата. Това е за извесно време, докато канистъра обере всичко летящо. Но не е приятна гледка.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.