Автор Тема: болно рамирези  (Прочетено 1656 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен ani

• Активен потребител
  • Публикации: 24
болно рамирези
« : четвъртък, 06 октомври 2011 г., 19:02 ч. »
Здравейте. От 2/3 дни една от рамирезите отказва да се храни и стои близо до повърхноста на аквариума. Направих тест на водата и всички показатели са в норма. Единствено РН е леко завишено 6,8, спрямо изискването за рибката, но това не се отразява на другите рамирезки. Въпреки добрите показатели преди малко направих една смяна на 20% от водата, но нещата не се промениха и явно проблема не е тя. Струва ми се, че става по-лошо - рибката легна на дъното :cry1: и вече не знам какво да правя. Аквариума е стартиран преди три месеца и първите два нямаше никакъв проблем. После взехме 4 апистограми какаду и се почна с проблемите, в рамките на 10 дни умряха три от тях. От магазина казаха, че понякога се случва без причина, но вече се съмнявам. Това златно рамирези е една от първите, които взех и винаги е била много жизнена. От вчера едно синьо рамирези също стои доста край повърхноста. Много ви моля кажете ми дали мога да направя нещо, не мога да си представя да гледам как рибките умират една по една :cry1: Ако може да помогне слагам снимка и се извинявам, че не е добра. Благодаря на всички предварително.

Неактивен djer

• Активен потребител
  • Публикации: 340
  • Нас. място: Варна
Отг: болно рамирези
« Отговор #1 : четвъртък, 06 октомври 2011 г., 19:21 ч. »
Рибките са болни със слепнали плавници, има някаква инфекция, вдигни температурата и сложи например костапур ;).

Неактивен ani

• Активен потребител
« Отговор #2 : четвъртък, 06 октомври 2011 г., 19:39 ч. »
Благодаря утре ще взема препарата, а относно слепналите плавници те не са така когато рибката е в аквариума. Когато е там просто си стои на дъното и не се храни

Неактивен ani

• Активен потребител
« Отговор #3 : неделя, 09 октомври 2011 г., 17:18 ч. »
Рибката умря. По препоръка на човека от магазина взех SERA OMNIPUR, защото обясни, че е най-доброто при неустановена болест. Последната оцеляла апистограма какаду никаква не се вижда, явно и тя няма да оцелее. На третия ден от поставянето на лекарството другите риби изглеждат добре, но се чудя дали е защото лекарството действа или защото болеста още не ги е заразила. Някой няма ли идея каква болест съм вкарала с апистограмите? Изчетох всичко, нямат подути кореми, нямат бели точки нито петна, няма нищо което да прилича на мъх по тях, нямат рани... не знам вече си мисля, че всички ще измрът една по една, а аз не мога да направя нищо. Моля, ако някой има дори бегла идея какво може да е и как да го лекувам нека сподели ще съм ужасно благодарна :cry1:

---http://www.vbox7.com/play:9a48997695--- това е аквариума от времето, когато всичко беше наред :(

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 6 871
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #4 : неделя, 09 октомври 2011 г., 18:41 ч. »
Интересна работа... Питаш, казват ти хората и ти слушаш магазинера. Сега пак питаш.

Неактивен ani

• Активен потребител
« Отговор #5 : неделя, 09 октомври 2011 г., 18:53 ч. »
Добре, спирам да питам. Когато човек се чувства безпомощен е готов да се хване и за сламка. Между другото магазинера - Боян от Аквадизайн никога не ме е подвеждал за нищо от него ми е аквариума и винаги е давал точни съвети. Затова, когато каза, че онова лекарство е за ихтио и при друга болест ще подейства бавно повярвах. А ти щом си нямаш работа може да ми изтриеш акаунта.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 6 871
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #6 : неделя, 09 октомври 2011 г., 19:02 ч. »
Хехе, сега пък се цупим. На Сърдитко Петко нали знаеш? Точно защо съм достатъчно зает, написах предния пост. Нищо против Боян, щом става въпрос за него.

Неактивен akvarista1

• Регистриран потребител
  • Публикации: 11
« Отговор #7 : четвъртък, 10 ноември 2011 г., 21:55 ч. »
Костапур е за ихтйо пише го на листовката

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.