Автор Тема: Симптоми за липси при растенията  (Прочетено 105546 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен zzzjoana

• Регистриран потребител
  • Публикации: 2
Отг: Симптоми за липси при растенията
« Отговор #90 : вторник, 05 януари 2016 г., 10:04 ч. »
Ок, ще намалим светлината, а ще се оправят ли от самосебеси или да режа болните листа?

Неактивен Penta

• Активен потребител
  • Публикации: 398
« Отговор #91 : вторник, 05 януари 2016 г., 20:22 ч. »
Листо което е загнило, избледняло,пробито или извито не зараства. Водораслите покрили листа изчезват и листото изглежда добре, ако не е пострадало. Така че да, изрязвай повредените листа.

Неактивен Gachovski

• Регистриран потребител
  • Публикации: 6
« Отговор #92 : събота, 25 август 2018 г., 03:03 ч. »
Здравейте всички! Виждам темата е стара, но да попитам, защо розова алтернтера би могла да става на дупки и да гние бързо, като мисля съм съобразил всички условия? Купих я в събота  (миналата) от пазара на Подуяне, седя два дена нормална и започна са скапва. Идея? Аквата ми е на 2 месеца, има риби, торя с макро и профито
CO2 2 мехурчета на секунда, грунд -черен гранит  3-5 мм, лампи 4 Т5 по 39 вата, аква 180 литра, лампи една гролукс, една на JBL, и две хайлея,,,не мога да намеря причина, освен да съм прекалил с торовете.

Неактивен Борис

• Потребител
  • Публикации: 1 153
  • Нас. място: Враца, България
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
« Отговор #93 : събота, 25 август 2018 г., 07:42 ч. »
Всяко разстение има предиод на адаптация когато се сложи от едни в други условия на отглеждане. Червените разстения използват повече желязо отколкото зелените, това може да е една от причините за въпросните дупчици, повече калии и желязо, но с желязото трябва да се внимава за да не тръгнат водорасли, за това аз бих ви препоръчал ако мислите да увеличавате дозата на желязото седмично, то го направете плавно, а не рязко. От поста ви разбрах, че торите само с макро и профито, не споменахте нищо за микроелементи. Започнете вкарване на микроелементи и желязо. Има писано във форума за железен глюконат, който много добре се усвоява от разстенията, също има писано как да си направите сами микроелементи и т.н.

http://www.aquaportal.bg/forum/index.php?topic=13401.0

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 770
« Отговор #94 : събота, 25 август 2018 г., 09:07 ч. »
Борис, профито има ВСИЧКО необходимо за растенията. Gachovski, както  ти е казал Борис, има период на адаптация, изчакай поне още месец и тогава прави заключения. В аквариум на два месеца, където има една дума - зелен е още, аз бих се въоръжил с търпение и съвета ми е да внимавате какво правите с со2 и торовете. Може ли една снимка на аквариума, Gachovski?

Неактивен Борис

• Потребител
  • Публикации: 1 153
  • Нас. място: Враца, България
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
« Отговор #95 : събота, 25 август 2018 г., 12:19 ч. »
Борис, профито има ВСИЧКО необходимо за растенията.

Има разбира се, но за червените китки не стига защото се нуждаят от повече.
Според мен му е малко калия.
Допълнително железен глюконат не пречи да се започне с минимална доза за седмица. Може да се купи от аптеката под наименованието Тотема и много добре се усвоява от разстенията и спомага за по-добра фотосинтеза. По-добър е от Профито! :drinks:

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #96 : събота, 25 август 2018 г., 13:50 ч. »
Не съм съгласен с теб. Но отдавна вече не ме интересува красивият вид на растенията ми, но без да искам им се получават цветовете. С това не искам да те обидя или да се изкарам голям  разбирач - пиша истината, който иска да я приема. То това специално за растенията го пиша от години. Просто си взимате специализиран грунд за растения и воала. Ето снимка на едно червено, което не се тори с нищо и не изисква и силна светлина.

Неактивен Йонуц

• Регистриран потребител
  • Публикации: 15
« Отговор #97 : вторник, 28 август 2018 г., 10:06 ч. »
Този хубав червен цвят може да се докарва и с инертен грунд. Спецялизираните грундове могат да играят номера.

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #98 : вторник, 28 август 2018 г., 20:45 ч. »
Съгласен съм. Номера... зависи, но да кажем е възможно. Аз съм използвал само амазония - 20л. С първата торба имаше проблем, но той беше в моето отношение и не знание, какво и как да направя - нямах правилният подход.  :grin:
След 6-ият месец обаче всичко си дойде на мястото и така с тази торба изкарах... между 3 и 4 години. Като сложа чертата - амазония 74лв. Торове, 30лв. за периода и това са купешки - не направи си сам. С нитрати и фосфати, почти не съм торил. Като в последната година - две, по спомен го казвам - въобще.
При тестове, които съм правил с амазонията - само първите месеци има фосфати във водата и то в не голямо количество.Като желязо не съм замервам, но съм сугирен, че не е имало.
Тука е мястото да го напиша - растенията ви не се нуждаят от нитрати и фосфати! Не торете с тези химически боклуци!!! Това го казвам от опит, за съжаление.

Неактивен wire

• Активен потребител
  • Публикации: 128
  • Нас. място: София
« Отговор #99 : четвъртък, 30 август 2018 г., 06:53 ч. »
Аз имам точно обратния опит. Спрях Н и Ф за 2 седмици и част от растенията започнаха да показват липси и да умират.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #100 : четвъртък, 30 август 2018 г., 18:57 ч. »
Ще ти показват липси - щото си ги научил с това да се "хранят".

Неактивен screamers

• Активен потребител
  • Публикации: 45
    • Оригиналните Apple части
« Отговор #101 : вторник, 12 февруари 2019 г., 16:49 ч. »
Не съм съгласен с теб. Но отдавна вече не ме интересува красивият вид на растенията ми, но без да искам им се получават цветовете. С това не искам да те обидя или да се изкарам голям  разбирач - пиша истината, който иска да я приема. То това специално за растенията го пиша от години. Просто си взимате специализиран грунд за растения и воала. Ето снимка на едно червено, което не се тори с нищо и не изисква и силна светлина.

За кои специализирани грундове по-точно говориш ?

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #102 : вторник, 12 февруари 2019 г., 19:41 ч. »
За кои специализирани грундове по-точно говориш ?

Грундовете за акваристика, по-точно тези на големите марки. Най-точно, тези, които се използват в aquascape.

Неактивен Penta

• Активен потребител
  • Публикации: 398
« Отговор #103 : сряда, 13 февруари 2019 г., 07:24 ч. »
Грундовете за акваристика, по-точно тези на големите марки. Най-точно, тези, които се използват в aquascape.

Няколко примера за Акваскеип и използвания грунд.

Неактивен screamers

• Активен потребител
  • Публикации: 45
    • Оригиналните Apple части
« Отговор #104 : сряда, 13 февруари 2019 г., 16:50 ч. »
Ами аз съм с основа на jbl plant start pro, и отгоре jbl manado. Надявам се че се водят към марковите дъна ? Обаче имам следния проблем с растенията. Параметрите на водата ги меря с jbl quick test, и всичко е в нормата. Светя с две пури топла и розава от 16:00 до 23:00 като интервал от време. Имах сера CO2 старт и през ден слагам по една таблетка, освен това слагам ежедневна тор на jbl но в момента това е положнието на растенията.

https://drive.google.com/open?id=1KZZ1VOJtDnJE15W56KXvuYnUzG9vKTm2
https://drive.google.com/open?id=15F1ub-3Ep5jbZ2RdMSnvd6EIaGXJQ9yb
https://drive.google.com/open?id=1oGAtbFO9dJmp_WGEMRg_NlcpPJzISk93
https://drive.google.com/open?id=12fsjLIRrYsnPeTMHYl0FQxUh0Rd1Rtgl
https://drive.google.com/open?id=1vcXOqeLKUZtW4BEEpu6L5xDfBeIKRPpD

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.