Други аквариумни обитатели > Безгръбначни

Ампулария нещо странно.

(1/4) > >>

mejdupraznika:
Имам един аквариум в който преди 3-4 месеца пуснах 8-9 ампуларии, досега си нямах работа с тях обаче въобще не забелязвам екскрементите на дискусите, а те лапат здраво възможно ли е ампулариите да преработват тяхната органика защото по-стъклото т.е дъното само топчести фекалии от охлювите и то в големи количества.

theater:
Забелязал съм, че колеги които гледат едри риби - дискуси, астронотуси и въобще риби от този размер, ползват ампуларии и мелании, но като съм говорил останах с впечатлението е, че са за да чистят излишната храна, която остава неизядена от рибите. Не ми се вярва да папкат л**на.  :grin:

Barabata:
За мен ампулариите са си фабрика за екскременти и никаква полезна работа не вършат. Само търсят крехки растения да ги изпасат колкото могат - увяхналите и повредените ги обикалят. Само ако има труп на рибка много хубава работа вършат.
Гледах ги , размножих ги (не че са нещо трудни за гледане) и повече не искам да ми се мяркат. Сага нарочно съм пуснал планорбиси да ги видя тях.

Виолета:
Ще се видиш в чудо. :)
Планорбисите нямат премахване, освен ако не изхвърлиш всичко.

theater:
Навремето си спомням, че като гледах гупи и ги хранех с чернодробна(по много),  :-[ имах огромни количества планорбиси.
Сега виждам тук-там из аквариума, но не бих казал, че са напаст.
Мисля, че при дозирано хранене не се получава бум на такива охлюви, а дори напротив. Има някаква саморегулация.
При такъв баланс, не мисля че са вредни, даже помагат.

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

Преминаване към пълната версия