Други аквариумни обитатели > Безгръбначни

Имам проблем със скаридарника

(1/2) > >>

edilidjova:
Преди около 3 седмици един приятел ми подари десетина ред черита. Всичко си беше  наред до днес, когато   забелязах, че по стените на аквариума има някакви същественца. Едните са като малки червейчета - около 2- 3 мм, пълзят си по стъклата, а другите са много микроскопични, едва се виждат, но пък са доста подвижни. Какви са тези същества? Вредни ли са за скаридите? Как мога да ги махна от аквариума, без да навреда на скаридките?

hends:
Ще е хубаво да направиш някоя снимка и да ги покажеш.
Най-вероятно вече имаш поколение черита,така че не бързай да ги махаш от скаридарника.

edilidjova:
Да ти кажа и на мен първата ми мисъл беше, че имам малки. Но тези, които приличат на червейчета, едва ли са скаридки. Виж , тези, които са доста подвижни и щъкат из целия аквариум, може би те са скаридки, до сега съм нямала малки и не знам как изглеждат.А снимки няма да мога да направя, това са микроскопични същества, фотоапаратът ми не може да прави такива снимки.

doncamillo:
Най-вероятно е планария,доколко и дали е вредна за скаридите,нека кажат тези които ги отглеждат...(скаридите,не планарията) :D

pe6o_hristov:
и при мен ги има не са опасни
има много писано по форума
планария не съм виждал но била по-различна

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

Преминаване към пълната версия