Автор Тема: Мога ли да отглеждам скаридки?  (Прочетено 1351 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен klicksa

• Регистриран потребител
  • Публикации: 15
Мога ли да отглеждам скаридки?
« : вторник, 25 ноември 2014 г., 09:51 ч. »
Здравейте на всички, от доста време ми харесват тези red cherry shrimp и четох доста за тях, но бих искал да чуя и вашето мнение. Имам 50л аквариум, който се филтрира от един външен филтър, в него имам един роголистник, лимонче както и малко явански мъх. Средната температура е около 24 градуса. Като обитатели в аквариума имам 3 розови даниота, 2 гупи, 11 неона както и един малък анцитрус. Не подавам CO2 и не слагам никакви торове и препарати и засега всичко си расте добре и рибките се чувстват отлично. Та въпроса ми е дали ще мога да отглеждам благополучно такива черешови скаридки?

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
  • Публикации: 701
  • Нас. място: Бургас
Отг: Мога ли да отглеждам скаридки?
« Отговор #1 : вторник, 25 ноември 2014 г., 10:07 ч. »
 Здравей, не би трябвало да имаш проблем да ги отглеждаш с тази комбинация.  Скаридите обожават яванския мъх и сигурно ще им бъде най-посещаваното място. Това, че имаш външен филтър може да има някоя и друга злополука с новоизлюпени малки скаридки, но започни с 10 и остави да видиш дали ще има поколение.
 Успех!

Неактивен Rama

• Мотохолик, акваманиак
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 867
  • Нас. място: гр.София
  • Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.
« Отговор #2 : вторник, 25 ноември 2014 г., 10:50 ч. »
На пръв поглед условията за отглеждане на черита са перфектни. Единственият проблем е, че новоизлюпените скаридки са лакомство дори и за дребните рибки, но в гъсталака на мъховете винаги оцелява някоя.
Лесно забравяме грешките си, ако не са известни на никого освен на нас.

Неактивен klicksa

• Регистриран потребител
  • Публикации: 15
« Отговор #3 : вторник, 25 ноември 2014 г., 11:08 ч. »
Благодаря ви за бързите отговори, зарадвах се на това което прочетох и се изпълних с ентусиазъм, а колкото до  новоизлюпените скаридки на мен не ми трябва да се множат чак толкова, защото после пак ще се чудя какво да ги правя.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.