Други аквариумни обитатели > Безгръбначни

Българска Ампулария

(1/2) > >>

ludiqdoctor:
Здравейте,
Някой ако може да ми даде някакво инфо за вид охлюв, който се среща по българските водоеми. Лично според мен е близък родственик на Ампуларията, но никъде не мога да намеря нищо писано по случая. Не че съм некъдърен и не мога да използвам гугъл, но ми стана любопитно защо няма никъде нищо писано по въпроса. Ето малко снимки:

П.П. Цигарата не е реклама, а за да се добие представа за размера на тия гадини.

Stas:
Това не е ли физа?

ludiqdoctor:
Мнем. Всичко друго но не и физа. Погледни само размерите. Нарочно го снимах до цигарата. Плюс това физа въртят черупката си винаги наляво независимо от вида, а тия въртят надясно. Вгледай се.  Стават и по-големи. Тия дето успях да събера са по-среден размер

UncleJohn:
Преди няколко години си спретнах един нашенски биотоп /Желязненски/. Съставен от щипоци, слънчаци и костурчета. В него добавих миди и точно такива плужеци също хванати на яз. Сопот. Сухите 'жабуняци' с които ме дариха охлювите приличаха много на яйцата на ампуларията. Та може и да имат някаква роднинска връзка..

veselin:
Такива за пръв път виждам, физите са с по продълговати черупки и като излязат рогцата им са сплескани и наподобяват ушички, при ампуларията са дълги и тънки.Знам ,че дивата форма на ампуларията също е черна

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

Преминаване към пълната версия