Автор Тема: Cambarellus montezumae  (Прочетено 31072 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
Отг: Cambarellus montezumae
« Отговор #135 : събота, 30 октомври 2010 г., 22:08 ч. »
Не само помня. Наблюдавала съм подобни изпълнения и при мен. Рачетата ми са "приходящи", последните заселници в 270-литровия аквариум. Мислех, че няма да оцелеят, защото щяха да съжителстват с барбуси тетразона, а за храна щяха да си съперничат с цяла армия анциструси, вече доста поотрастнали. Те самите бяха още дребнички, сега обаче не е така. В профила ми има клипче как едно от рачетата се бори за храна с анциструс и я отмъква. Много пъти съм ги виждала да пропъждат с щипки "досадните" сомове, определено се справят добре. Много са атрактивни, аз ги препоръчвам за отглеждане.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен insomniac

• Активен потребител
  • Публикации: 152
  • Нас. място: София
« Отговор #136 : събота, 06 ноември 2010 г., 15:34 ч. »
Здравейте на всички от слънчева Америка. Разни течения ме пренесоха отатък Голямата локва за известно време, но моите камбарелуси са си в по-слънчева България и чудесно си съжителстват с ред-черита. Първоначално мислех да не пускам при раците скариди, но при една размяна на камбарелуси с Анатоли се оказа че в пликчето имаше 3-4 скариди.. е сега вече са поне стотина. Не се заблуждавайте че има проблеми между двата вида. Дори когато пусна храната сутрин всички се хранят заедно по дъното без да има ущипани ;). Разбира се някоя по-мързелива скарида със сигурност би станала чудесен обяд за по-едър екзмепляр камбарелус. Дори съм го виждал, но като цяло няма проблеми.
В същия аквариум имам и фуркатуси (любимците ми) и определено няма оскатени или притеснени рибки.

Експериментално изпразних един рачешки аквариум и преселих 50-тина камбарелуси в 300 литров силно залесен аквариум със 100-тина мини гупи различни сомчета и анциструси. Наблюденията ми са че ако гупата е полегнала на дъното (особено нощем) няма никакви пречки пред рака да я издебне и защипе. Понеже има много подрастващи рибки, те не могат да реагират бързо и да се измъкнат и остават защипани, съответно изядени от рака :pray: . Честно казано - добра храна за любимите раци. :diablo:

Смятам, че анциструсите са лош избор за съжителстване с рачетата. Не заради друго, ами там където има анцитруси - рак хайвер не задържа. Гарантирано от вече 1 година наблюдения. В 300-литровия аквариум много често наблюдавам любовните забежки на камбарелусите, и после по 2-3 женски с хайвер, но само толкова. След ден-два хайвера изчезва. На всичкото отгоре анциструсите успяват да изядат храната на раците за много кратко време и те остават гладни. За това Вили наблюдава този спектакъл при който рачето се е превърнало в екшън герой :punish2: промъквайки се за залъка.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 920
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #137 : събота, 06 ноември 2010 г., 17:15 ч. »
Аидеее и ти ли в хАмериката? Изтъвахме те и теб. Дано си се устроил добре и ти пожелавам късмет. Ще продължаваш ли с аквариумите? Мога да ти кажа откъде да си вземеш фуркатоси там. ;) Поздрави и късмет.

Неактивен igdrazil

• Активен потребител
  • Публикации: 71
  • Нас. място: Варна/Аксаково
« Отговор #138 : четвъртък, 18 ноември 2010 г., 12:35 ч. »
Моите камбарелуси ги гледам с ред чери и анциструси, около 15 рака 200 скариди и два огромни анциструса в 50л. аква. Та винаги майките рачета си износват хайвера и никога анциструсине не са се опитвали да им го ядът.
Waffen SS

Неактивен Гецата

• Регистриран потребител
  • Публикации: 8
« Отговор #139 : петък, 21 януари 2011 г., 20:24 ч. »
Здравейте,искам да попитам,защо женското ми раче си копае ямка в пясъка в ъгъла на аквариума,свива си опашката под тялото и стои там.Друг път не съм наблюдавал такова нещо,ако някой е имал такава случка да каже,че почвам да се плаша.Благодаря Ви предварително.

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #140 : събота, 22 януари 2011 г., 00:26 ч. »
Почти е сигурно, че си има хайвер. Не забелязваш ли зрънца под седлото?
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен Гецата

• Регистриран потребител
  • Публикации: 8
« Отговор #141 : събота, 22 януари 2011 г., 13:47 ч. »
Ако седлото е там където са многото крачета на опашката,там няма нищо.Значи да очаквам хайвер,така ли?

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #142 : четвъртък, 07 юли 2011 г., 11:26 ч. »
Ще я извадя тази тема от прахоляка, за да се оплача.
Днес намерих едно изсъхнало раче чак в тоалетната в магазина. Изминало е разстоянието до там, вероятно 6-7 м. Започвам да вярвам, че може да има някакъв вид миграция и затова да излизат, знам ли... Нека някой разкаже повече по въпроса, ако знае. А аз ще взема да прочета цялата тема, убедих се, че в нея има ценна информация.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен rngugoff

• Регистриран потребител
  • Публикации: 2
« Отговор #143 : петък, 07 юни 2013 г., 10:20 ч. »
Имам клип как рачета та си правят бебета ,но не мога да го кача. 

Неактивен obelix75

• Активен потребител
  • Публикации: 99
  • Нас. място: Варна
« Отговор #144 : петък, 07 юни 2013 г., 12:28 ч. »
Колега 2 години са минали от последния пост тука  :drinks:

Неактивен rngugoff

• Регистриран потребител
  • Публикации: 2
« Отговор #145 : петък, 07 юни 2013 г., 17:01 ч. »
 Да колега вярно е ,но аз благодарение на тази дискусия тук имам второ люпило рачета.

Неактивен Desidy

• Активен потребител
  • Публикации: 156
« Отговор #146 : събота, 07 юни 2014 г., 07:22 ч. »
Една година след последния пост в темата да попитам и аз:
Днес ще си взема /ако имам късмет и магазина не е затворен/ две-три рачета.
Ще ги гледам в 30л със скариди и 9 сомчета пигмеи. В началото на темата прочетох, че дънни рибки са добра компания за тях, но към последните страници се оказва, че си хапват често рибки.
Трябва ли да се притеснявам за пигмейчетата /да ги местя ли в другия си аквариум/?
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Неактивен Desidy

• Активен потребител
  • Публикации: 156
« Отговор #147 : понеделник, 16 юни 2014 г., 08:58 ч. »
Повече от седмица след като ги взех, няма жертви от страна на пигмейчетата. На 3-ия ден едно от рачетата /за което ми кааха, че е женско/ умря. Още в магазина изглеждаше доста отпуснато.  Уж останах с два мъжки, но от вчера на няколко пъти ги виждам един върху друг и не изглежда като да се бият. Въпросът ми е дали така показват кой е шефа или е по вероятно да са мъжки и женски? И кога евентуално трябва да се появи хайвер?
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.