Автор Тема: Болен Labidochromis Ceruleus ?  (Прочетено 1674 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен tromeros

• Регистриран потребител
  • Публикации: 7
  • Нас. място: София
Болен Labidochromis Ceruleus ?
« : неделя, 03 април 2011 г., 11:29 ч. »
Колеги ,
От известно време се появи черно петно малко преди опашката на един от моите Ceruleus-и .Първоначално беше малка точка и помислих че е разсейка от украската ,но май става все по-голямо . Дали не са паразити или нещо друго  ? Иначе рибата си има апетит ,не се "чеше" в камъните и т.н. Видях,че има подобна тема пусната преди време от penchod  но не мога да преценя дали става дума за същия проблем . Вода сменям редовно ,седмично около 30-40 % ( аквариума е 175 л. ) като сменям и нитратната смола ,храня NLS ,Sera Flora и Dainichi .Ако ми дадете съвети са добре дошли.

Неактивен BOJO

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 760
    • Sciaenochromis fryeri, Placidochromis milomo
Отг: Болен Labidochromis Ceruleus ?
« Отговор #1 : неделя, 03 април 2011 г., 17:33 ч. »
Не съм срещал подобно нещо. Само по цеурелуса ли го има това? Мисля си за бактериална инфекция, според мен се разпространява и по опашката (първата снимка). Не смея да ти препоръчам лекарства в случая.

Неактивен tromeros

• Регистриран потребител
« Отговор #2 : неделя, 03 април 2011 г., 18:15 ч. »
При другите 5 Церулеуса няма засега . Освен тях в аквариума имам Демасонита и Мпанги .И при тях нищо не се вижда ,но все пак са тъмни рибета и по-трудно ще се забележи .Ще изчакам още малко пък то ще си покаже . Незнам дали няма да е добре да отделя Церулеуса и да му дам нещо превантивно . Обаче какво ли да е ?

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
« Отговор #3 : неделя, 03 април 2011 г., 18:23 ч. »
При другите 5 Церулеуса няма засега . Освен тях в аквариума имам Демасонита и Мпанги .И при тях нищо не се вижда ,но все пак са тъмни рибета и по-трудно ще се забележи .Ще изчакам още малко пък то ще си покаже . Незнам дали няма да е добре да отделя Церулеуса и да му дам нещо превантивно . Обаче какво ли да е ?

И аз не съм виждал такова, но или ще е бактериално, или гъбично. Защо не пробваш да го отделиш и да го третираш с комбинация от Сера Микопур + Бактопур директ?
"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Неактивен tromeros

• Регистриран потребител
« Отговор #4 : неделя, 03 април 2011 г., 20:35 ч. »
Благодаря за съвета ,така и ще направя .

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.