Автор Тема: Червени Малави  (Прочетено 9772 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен 5er

• Активен потребител
  • Публикации: 41
  • Нас. място: София
Отг: Червени Малави
« Отговор #15 : четвъртък, 07 юли 2011 г., 14:11 ч. »
Колкото до Labeotropheus trewavasae "mpanga red" има малко объркваща информация : This variant is likely synonymous with L. trewavasae "ochre" from Chilumba - http://www.bigskycichlids.com/Ltrewavasae_mpanga.htm, имам предвид, че ги описват като синоним на един вид

http://www.cichlid-forum.com/profiles/species.php?id=2295
http://www.cichlid-forum.com/profiles/species.php?id=1696 ,

а колкото до това :
Цецо,това което си показал е "Yellow fin" ,а не "Red fin"  ;)
http://www.aquaportal.bg/forum/cihlidi-ot-malawi/snimki-na-vashite-malaviyski-tsihlidi/60/

в началото на тази страница има снимки на копадихромис на съфорумник :)

наистина са много красиви, потърси и в нета

а тези на kimb са направо еталон. Съчетанието синьо-червено не е никак лошо:

http://www.ninekaow.com/data/wbs/pictures/05/0004295/pic-1225976545.jpg
http://www3.pic-upload.de/20.08.10/9dcf1pcxxks.jpg

Колкото до Membe Deep - женските са оранжеви, не червени /имам 10-тина такива от vali 74 - много са красиви, но не са червени  :) а наситено оранжеви /в нета може и да жълтеят/, но неговите са оранжеви.

И като заключение - няма много червени /видове/ малавийци, но те пак са прекрасни  :up:
Malawi Mbuna/Haplochromines

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
« Отговор #16 : четвъртък, 07 юли 2011 г., 14:36 ч. »
Колкото до Labeotropheus trewavasae "mpanga red" има малко объркваща информация...

Изобщо не е объркваща. :) Всъщност ако потърсиш на картата къде се намират скалите Мпанга и какво е Чилумба, ще ти стане кристално ясно защо е така. :)

"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Неактивен nikiK

• Активен потребител
  • Публикации: 275
  • Николай Колев
« Отговор #17 : четвъртък, 07 юли 2011 г., 14:52 ч. »
5 ер, що не оставиме на Люси и Вали да кажат дали имат червена линия при женските Membe Deep, а? ;)

450 лт. / 180-50-50/ - Геофагуси/бразилски/ , Цихлазоми/Октоф./ , Скаларии /Манакапуру/ Андиакари/ пулхер/.......

260 лт.  / 130-50-40/ - Трихогастери / леери, жълти , синьо-мраморни/

Неактивен chubanina

• Регистриран потребител
  • Публикации: 17
« Отговор #18 : четвъртък, 07 юли 2011 г., 14:54 ч. »
Ники, Как да се свържа с тях - аз прогвах с имената, които си написал но при изпращане на лично съобщение ми изписва, че потребители с такива имена не съществуват ?!

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #19 : четвъртък, 07 юли 2011 г., 14:55 ч. »
Ники, Как да се свържа с тях - аз прогвах с имената, които си написал но при изпращане на лично съобщение ми изписва, че потребители с такива имена не съществуват ?!

LusilSorel пробвай. :)

Неактивен 5er

• Активен потребител
  • Публикации: 41
« Отговор #20 : четвъртък, 07 юли 2011 г., 15:06 ч. »
 Не се заяждам, нито говоря от името на други:
5 ер, що не оставиме на Люси и Вали да кажат дали имат червена линия при женските Membe Deep, а? ;)

При Люси просто не съм им обърнал внимание, там има толкова много танганайци . . .  :D, а от тези на Вальо имам точно от така наречената червена линия - много са хубави, но не са червени  :P /не съм далтонист/

Сега видях всъщност, че Chilumba е населеното място, а срещу него в езерото са Mpanga Rocks и Mpanga Reef  :bow:
Malawi Mbuna/Haplochromines

Неактивен LusilSorel

• Активен потребител
  • Публикации: 118
  • Нас. място: София/Велико Търново
« Отговор #21 : четвъртък, 07 юли 2011 г., 15:12 ч. »
Хайде да ви отговоря. Наистина има такава метраклима Мембе Дийп, която се води червена, но по-скоро е тъмно оранжева. Не е толкова червена като лабеотрофеопса, който е пуснат като снимка, но наистина тази червена форма на метраклимата си заслужава. Това е изкуствено създадена линия, поне така четох за нея. Мъжкият си е същият като при нормалните в природата Мембе Дийп, но женската за разлика от жълтата си форма в Малави, то тази е оранжево-червеникава. Имам и двете форми и от тях вече ми се мъдрят около 150 парчета във ваничките и във мрежичките за развъждане. Още не съм ги обявявал никъде, понеже чакам да поотраснат още и тогава ще ви зарибя :D .

Ще се постарая довечера да отида да ги снимам и да ви пусна снимки да прецените сами. :ok:

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 920
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #22 : четвъртък, 07 юли 2011 г., 15:20 ч. »
Хайде да ви отговоря. Наистина има такава метраклима Мембе Дийп, която се води червена, но по-скоро е тъмно оранжева. Не е толкова червена като лабеотрофеопса, който е пуснат като снимка, но наистина тази червена форма на метраклимата си заслужава. Това е изкуствено създадена линия, поне така четох за нея. Мъжкият си е същият като при нормалните в природата Мембе Дийп, но женската за разлика от жълтата си форма в Малави, то тази е оранжево-червеникава. .

Нищо няма да кажа... :)

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #23 : четвъртък, 07 юли 2011 г., 17:22 ч. »

:D Цецо, това, че има оранжеви малавийци, не означава, че няма червени. :D

Ето още един пример - забравихме аулонокарите:

Aulonocara jacobfreibergi eureka red:

Неактивен LusilSorel

• Активен потребител
  • Публикации: 118
  • Нас. място: София/Велико Търново
« Отговор #24 : четвъртък, 07 юли 2011 г., 20:59 ч. »
Така е има и червени риби, но те не са мбуна, а се водят пауните на Малави. Имам ги и двата вида, които си пуснал и наистина са червени. Втората снимка е на Алунокара Супер Ред. Въпреки името по-скоро червеното е оранжево, а на Рубин Ред алунокарата наистина си е типичното червено. Дори бих казал, че това е страхотно попадение. Главите им стават сини, а тялото червено.  Единсвеният недостатък при тези Малави цихлиди, е че една от тях ще се окраси перфектно, а другите или ще са сиви женски, а тези които са подтиснати мъже ще са с жълти или оранжеви отенъци по тялото им.

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #25 : четвъртък, 07 юли 2011 г., 21:15 ч. »
Всъщност наситеността на червения пигмент при всички риби (а и не само при рибите) до огромна степен зависи от количеството каротин в храната. Много малко животински и растителни видове са в състояние сами да го изработват - повечето го получават от храната си и го отлагат в клетки близо до повърхността на кожата, наречени хроматофори.
Въпросният пигмент се съдържа в най-голямо количество в крила и другите ракообразни, както и в червените чушки.
Има една много интересна история за розовото фламинго и първите опити на европейците да отглеждат тази птица в зоопаркове и частни имения още през 18-ти век. Внесените в Европа наситено розови, дори на места червени птици само за месеци се превръщали в безлични белопери същества. Оказало се, че причината е в липсата в храната им на едно типично за алкалните езера, в които се храни фламингото ракообразно, много подобно на артеминя салинас. Именно то доставя на птиците червения пигмент, на който дължат цвета и името си.
Абсолютно същото е и с рибите. Ако една риба, коят има дори нюанс червено, бъде подложена на богата на каротин диета, оранжевото става червено. Генетиката играе роля дотолкова, доколкото някои видове са по-склонни да натрупват каротин на определени места, докато при други количеството никога не може да е достатъчно.

Неактивен BOJO

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 760
    • Sciaenochromis fryeri, Placidochromis milomo
« Отговор #26 : петък, 08 юли 2011 г., 04:51 ч. »

То какво да кажеш освен че си сбъркал и вече си се поправил и почваш цихлиди да гледаш  :diablo:

Боби и Люси са прави за Аулонокарите :

Aulonocara Firefish Coral Red ORGINAL Malawi Cichlid Video - marvstar9984 - MyVideo

Неактивен chubanina

• Регистриран потребител
  • Публикации: 17
« Отговор #27 : петък, 08 юли 2011 г., 07:52 ч. »
Абе честно казано в първата публикация питам за Малави червени рибки, а не за Мбуна :)

Както и да е, спрях се на Червено Хонджи.

Ето и няколко снимки на основните играчи:

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.