Автор Тема: Профилът на Демирел .  (Прочетено 2441 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Deem

• Регистриран потребител
  • Публикации: 15
  • Нас. място: Силистра
Профилът на Демирел .
« : събота, 18 декември 2010 г., 14:07 ч. »
Здравейте  казвам се Демирел  на 35 години от  град Силистра. Женен с 11 месечно  сладко  момченце. Работя като  търговски представител на  селскостопанска  тяхника. С  акваристика  се занимавах пред 15 години сега  съпругата ми отново ме  запали :). След  няколко опита с малки аквариуми на 10.12.2010 статитах  следния  аквариум.

Обем . 84 литра 60х 35х 40
грунд: кварцов пясък - Благодаря на  Кратун  :drinks:
филтър : Ресун СЛ 1200  700л/ч.
нагревател : Акуаел 100 вата.
Осветление :  20  вата  еноргоспетяваща круша (можете да направите препоръки).
камани от  Стара Планина.

Обитатели : 5 бр  Скаларии , 3 сом  Калихт    3 анцитруса.
растения : 1 лимонче , 1 анубиас,  3 корена  Камомба и Лимонофила акватика.

Неактивен Mitko

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 034
  • Нас. място: Бургас
  • Митака!
Отг: Профилът на Демирел .
« Отговор #1 : събота, 18 декември 2010 г., 14:40 ч. »
Здравей и добре дошъл!
Аквариумчето изглежда чисто и ако сложиш още растения ще стане много хубаво.На скалариите ще им е тясно като пораснат,а и са повечко бройки.Същото и за калихта, затова най-добре ги махни и 3-те и остави анциструсите.Скалариите може да ги смениш с някакви пасажни рибки-тетри, разбори,...За осветлението нека знаещите повече от мен да кажат.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 786
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #2 : събота, 18 декември 2010 г., 14:50 ч. »
Здравей и добре дошъл!
Щом се познаваш с Диян значи няма страшно. Аквариума ти е хубав. Осветлението ти обаче определено е слабо. Трябва да си вземеш луминисцентни пури и да си направиш някакъв капак, за да ти растат растенията. В момента скалариите не са достигнали максимален размер но да знаеш, че на тези 6 скаларии и 3 калихта този аквариум ще им дойде малък. Просто си избрал големи риби. Но има време и мисля, че всичко ще си дойде на мястото постепенно. Поздрави!

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 2 017
  • Нас. място: София / Враца
  • Станислав Пац
« Отговор #3 : събота, 18 декември 2010 г., 14:54 ч. »
Осетлението определено е недостатъчно и тези растения няма да потръгнат с него. Аз бих ти препоръчал 2 пури по 18 вата. Класическа комбинация - аквастар/акварел + гролукс. При мен са акварел + 840 и също не е зле. Иначе добре се е получило. Наистина е малко тесничко за рибите, но не е фрапиращо. Аз също съм гледал скаларии в същия обем и не мисля, че са се чувстали толкова зле. Все пак не бих повторил това, след като изчетох повечко за нуждите на рибите от пространство. Още един съвет, сложи черен фон и ще изпъкнат много по-хубаво рибите и растенията.
Ето моите 84 литра със скалрии:

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Публикации: 1 318
  • Нас. място: Северна Ирландия- Нюри
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #4 : събота, 18 декември 2010 г., 14:58 ч. »
Поздравления за аквариума :clapping: Тепърва предстои да се развива. Коренът е много ефектен и ако се сложи явански мъх на клонките ще стои като вековно дърво. Можеш да поставиш явански мъх и на камъните и евентуално писция като плаващо растение. Скалариите в момента са малки, но след време като пораснат остави само един чифт. Относно калихта ще кажа, че е много ефектна риба, но се нуждае от по-голям аквариум, можеш да го замениш с анцитруси или коридорас, може и двата вида заедно.
Добро начало :up:

Неактивен _777_

• Активен потребител
  • Публикации: 303
  • Нас. място: Hell
« Отговор #5 : събота, 18 декември 2010 г., 15:18 ч. »
Здравей и от мен! :) Още щом прочетох че си от Силистра си помислих че Дидо е замесен в цялата тази работа. ;) Аквариума има доста потенциал но като за начало си е доста добре. :up: Както каза Цецо (malomir) със времето всичко ще си дойде на мястото.Желая ти приятни часове във форума. :)

Неактивен С.Бебелеков

• Активен потребител
  • Публикации: 78
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #6 : събота, 18 декември 2010 г., 15:38 ч. »
Здравей!
Много добро начало, като се стабилизира аквариума може да сложиш още растения.  :) :giverose:

Неактивен Deem

• Регистриран потребител
  • Публикации: 15
  • Нас. място: Силистра
« Отговор #7 : събота, 18 декември 2010 г., 16:15 ч. »
Благодаря  за  препоръките,  другата седмица  ще  поряботя по  осветлението .  Адам   за явенския мъх  и аз се досетих трябва да го купя  от някаде :)..Пац  ще  те полсушам и за  черния  фон. Блогодаря ви отново.

Неактивен Казуса

• Активен потребител
  • Публикации: 58
« Отговор #8 : понеделник, 20 декември 2010 г., 20:00 ч. »
Здравей и от мен! :) Още щом прочетох че си от Силистра си помислих че Дидо е замесен в цялата тази работа. ;)

Нека има още повече силистренци-акваристи!  :drinks: Началото на средномалкия  :P аквариум е много добро. Сигурен съм, че ако скоро не излекуваш крастата си, ще ни радваш с все по-хубави снимки на развиващия се аквариум. Успех!
"От разтопената лава, от онова тесто, от което са слепени звездите, от появилата се по чудо жива клетка, сме се появили ние - хората - и сме се издигали все по-високо и по-високо, стъпка по стъпка, и ето - вече пишем константи и измерваме съзвездията."
Малкият принц - Екзюпери

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.