Автор Тема: Сбирка на акваристите от Аквапортал. София, 10.04.2010 г.  (Прочетено 4050 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 1 554
  • Нас. място: София
  • Станислав Бояджиев
Радвам се, че на мен се пада честта да направя кратък очерк от сбирката на акваристите от форума, която продължава и в момента, в който пиша тези думи...

Денят е събота, първата след Великден, 10-ти април 2010... Ресторант "Българанъ" на ул. Мърфи 9 в София - съвсем близо до Съботния пазар.

Малко предистория.
Преди около година и половина бяхме един голям и хубав колектив. Вследствие на редица настъпили промени, този колектив се поразпадна или по-скоро се запази само частично. Може да се каже, че се обогати с още нови лица и загуби някои стари.

Отдавна седеше въпросът защо не се събираме вече - може би хората са доста заети, може би много от тях са загубили интерес към хобито, или пък просто си имаме някакво оправдание... Няма значение. Знаете, че у нас организация се прави трудно. Мислиш си, че всичко е ОК и в един момент се оказва, че на хората не им пука. Беше ни страх да се опитваме да правим подобна на днешната сбирка, докато jesi не поде инициативата чрез тема във форума и yanki1 не ме изръчка миналата събота да запазим място за сбирката. Във всеки случай идеята хареса на много хора. Някои харесаха инициативата и се включиха, други не успяха поради уважителни причини, трети по неуважителни... Няма значение! Важното е, че днес се събрахме и възобновихме тази прекрасна традиция. Появиха се доста хора, които не бях виждал много отдавна, а и такива които не познавах въобще досега. Имаше и такива, с които се виждаме всяка събота на пазара.

Въпросът: какъв е повода и защо се събираме?
Защо ли? Честно казано не съм си задавал въпроса предварително. А повод няма. Просто ей така... Аз си обичам приятелите, чувствам се чудесно в компанията на акваристите от форума. Замислих се защо ли се събираме... Ами вероятно защото имаме нужда да обменим положителни емоции в иначе така напрегнатия ни живот. Имаме нужда да забравим ежедневните грижи и да си поговорим с приятели за общите ни интереси. Да поспорим, да си разкажем някой виц, да одумаме някого или да се пошегуваме с Виолета... ;) Вероятно нямаше да се съберем толкова много хора, ако не ни харесваше да сме заедно. И на въпроса защо се събираме бих отговорил така: ЗАЩОТО СМЕ ПРИЯТЕЛИ!

Тези, които не дойдоха, естествено има за какво да съжаляват, но не се притеснявайте, пак ще се съберем и тогава - не изпускайте! За себе си знам, че се запознах с нови чудесни хора и че видях отново стари приятели.

Пръв пристигнах аз със семейството си. Ето това са двете ми жени вкъщи – Мери и Вики:

А иначе бих дал първото място без колебание на Петя и Марио, собствениците на магазин Аквасвят (зад Дарик радио). Те бяха най-точни по отношение на уговорения час.

Цецо се появи без съпругата и дъщеричката си в началото, но по-късно ще видите и тях. Ето го тук все още свободен ;) :

Адаша на Kratun, Деян Русев от Силистра е ял нещо много, ама много смешно преди да дойде:

И точно когато си мислех, че главния виновник за събирането, jesi, няма да дойде, той ме опроверга:

Това до жена ми е един от старите приятели... Д-р Весо Илинов (veil). Много се радвам, че и той дойде, честно!

Появиха се постепенно и Виолета с цялото семейство, както и Цвети (Selena), която седна опасно близо до силно заразния със смях Деян. Вили се крие от фотоапарата, но ще я науча аз нея...

N.Nobs и Емо (etg) позират свенливо. (Нищо не им стана след като светна светкавицата, така че впоследствие се отпуснаха):

И семейството на Цецо се събра:

А това е един внушителен мениджър на форум, на който никой не смее да му каже и една дума на криво:

Ицо пристигна след като малко по-рано през деня се бяхме чули и го поканих. Съжалавам, че не успях да прозвъня всички по телефона, но хора, следете форума! Ето, Ицо нямаше да дойде, ако не бяхме си позвънили...

И нали сте чували „Който разбира, тук се спира!”? Ицо е наясно къде да седне!

Тук се вижда, че останаха свободни незаети места. Другия път... нали? Знаете си!

На масата с N.Nobs, etg, Boby_ и жена му, в ъгъла седи Илия (sevar):

Докато Весо ми отглеждаше дъщерята...

… в опасно заразения със смях ъгъл се настаниха yanki1 и Divane. Това бялото действа много добре на настроението! Айде някой да ми каже, че не е вярно! Вижте ги:

Добра групичка се заформи:

А тук, да не си помислите, че някой си тръгва... Не, просто ставането от задните пейки бе свързано с разместване на цялата маса и всички трябваше да станат:

Малко по-късно групите се разформироваха и се омешаха на случаен принцип.

Докато Боби си говори с Цецо и съпругата му, тяхната кукла се чуди какво да прави.

И... Благодаря на Вили, че ме запечата и мен, че така и щях да си остана без снимка от сбирката!

Познайте кой от тримата си няма морски аквариум!

Тръгнах си със семейството ми по-рано, но дано останалите след нас да са се насладили докрай на приятелската компания.

За вас:
Звезден репортер: Стас ;)

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
Отг: Сбирка на акваристите от Аквапортал. София, 10.04.2010 г.
« Отговор #1 : събота, 10 април 2010 г., 22:41 ч. »
Аз съм от тези с уважителните причини, нали?
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 916
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #2 : неделя, 11 април 2010 г., 04:21 ч. »
И аз съм така Дияне ама поне се обадих на Стас да кажа много поздрави на всички там. :drinks:

Неактивен killiman

• Модератор на раздел
  • Публикации: 216
    • Продажба на аквариумни рибки!
« Отговор #3 : неделя, 11 април 2010 г., 07:36 ч. »
Браво, супер сте си изкарали! Неотложни ангажименти ми попречиха да дойда, но се надявам тези сбирки да станат традиционни и още на следващата да присъствам. Обсъждахте ли нещо интересно на акваристична тема?

Неактивен nikiK

• Активен потребител
  • Публикации: 275
  • Николай Колев
« Отговор #4 : неделя, 11 април 2010 г., 09:34 ч. »
Може би за такива като мен се намеква за несериозност :) , до последно бях се подготвил за срещата  но...уви, наложи ми се заради служебни ангажименти да се прибера след 22.30ч. в нас ! Всъщност като гледам снимките все още ме хваща бяс- страхотна компания. :drinks:
450 лт. / 180-50-50/ - Геофагуси/бразилски/ , Цихлазоми/Октоф./ , Скаларии /Манакапуру/ Андиакари/ пулхер/.......

260 лт.  / 130-50-40/ - Трихогастери / леери, жълти , синьо-мраморни/

Неактивен yanki1

• Активен потребител
  • Публикации: 347
« Отговор #5 : неделя, 11 април 2010 г., 09:57 ч. »
Благодарности на Стас за снимките!  :up: ... дори през ум не ми е минавало, че може да бъдем толкова фотогенични!  :grin:

Очевадно е, че от всяка снимка лъха весело и купонджийско настроение, ама как да е друго яче, като се събрахме все такива веселяци!  :yahoo: :yahoo: :yahoo: ...това го казвам за тези, които дистанционно следят събитията, с пожелание за следващият път да се опитат да се гмурнат в реалността и живата атмосфера на купона! :lol: :lol: :lol:

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #6 : неделя, 11 април 2010 г., 11:02 ч. »
Обсъждахте ли нещо интересно на акваристична тема?

Васко, всъщност само на такива теми говорихме. Сигурно не им е било лесно на хората, които ни придружаваха. Но на нас ни беше хубаво и истината е, че не успяхме да се наприказваме, остана още мноооого за следващата сбирка. Боя се, че Българан бързо ще ни омалее, на нашата маса с разместванията се набутахме 14 човека. При нас свободни неста нямаше.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #7 : неделя, 11 април 2010 г., 11:15 ч. »
Нашта маса, вашта маса... Не трябва да има такива. Всички маси са на всички! Другия път може да ги поразместим, че да не са така разделени.

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #8 : неделя, 11 април 2010 г., 12:05 ч. »
Защо ми се струва, че долавям лека завист?  :lol:
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен dafil

• Активен потребител
  • Публикации: 1 645
  • Нас. място: Пловдив
  • Трендафил Гълъбов
« Отговор #9 : неделя, 11 април 2010 г., 18:13 ч. »
Е,аз наистина ви завиждам :)
Но пък това няма да е и последната сбирка.Нали??

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #10 : неделя, 11 април 2010 г., 22:38 ч. »
Няма да е последната, а и мисля другия път да направим нещо като голяма гръцка сватба. Вчера не се сетихме навреме да си слеем масите - щеше да е по-готино. Но по-късно вечерта се поразместихме и мисля, че на практика всеки си е говорил с всеки... почти.

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #11 : неделя, 11 април 2010 г., 23:31 ч. »
Стасе, сега разбирам защо не сме се виждали на живо. Организацията не лесен ангажимент. Миналата година не дойде в Силистра, после пропусна моята визита в София, а тази година аз не успях да дойда в Българань. Така сме организаторите. Все се правим на най-добри - и все не се получава.
Радвам се на великолепната сбирка, която сте спретнали! :drinks:
Пожелавам ни и много други.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен Цецо

• Активен потребител
  • Публикации: 150
  • Нас. място: София,Мусагеница
« Отговор #12 : понеделник, 12 април 2010 г., 21:30 ч. »
Някога бях чувал, че бръснарите били все небръснати, пък ваксаджиите с прашни обувки :kez03:

Неактивен mpoxama

• Активен потребител
  • Публикации: 382
  • Димитър Велинов
« Отговор #13 : понеделник, 12 април 2010 г., 21:39 ч. »
Еййй много съжалявам, че не успях да стигна....но багаж за две седмици и организацията на нещата да движат  докато ме няма  отне  повече време... Както и да е, стига оправдания... Поздравявам ви за чудесната организация от Загреб! Другия път на линия  :drinks:

Митко

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.