Аквариуми > Оборудване

Филтър и Осветление-Помощ !

<< < (2/4) > >>

malomir:
Ако е с тези размери, аквариума ти отива към 200 литра...
Моя съвет е да потърсиш в някой електромаркет пури с подходяща дължина. 60-70 см, по възможност да бъдат Т5, по-тънките и да си ги закрепиш на капака със скобички, продават и това. Ще трябва разбира се и някакво запалване да им вземеш и действаш. Не е кой знае каква работа. С малко сръчност ще се получи.

SankoBG:
Ами не знам,така пише на капака втората снимка !
Пури лесна работа,но не трябват ли водуостоичиви ?
Мисля и грунда да  сменя  със (MANADO) но не знам,какъв втори пласт да сложа ! Предимно живородки и растения искам до отглеждам !Ако може и вътрешен филтър да ми препоръчате !

malomir:
Литрите се изчисляват като умножиш 3 те страни. А по Б по С. Не трябва да са влагоустойчеви пурите, няма такива. По скоро има фасунги такива, но казвам, че няма да има ядове. За какво трябва да има втори пласт грунд? Няма смисъл от такова нещо, ако не искаш да акцентираш върху някакви по-сериозни растения. А и да смениш грунда си е да направиш рестарт на аквариума. Остави го сега да поработи малко. Вътрешни филтри има много. Ако намериш нещо на Eheim би било супер. Около и над 600 литра на час.

SankoBG:
Ще сменя осветлението !
На филтъра ще проверя,дали има различни гъби да сложа.ще си направя и стъкла за под капака,че на този клип  https://youtu.be/0FS1TQCPWyg  ...ми хареса идеята !
Гледам и грунда му е все едно от реката на село ...хахаха
Благодаря много за помоща !

SankoBG:

--- Цитат от: malomir на неделя, 22 ноември 2020 г., 03:00 ч. ---
Литрите се изчисляват като умножиш 3 те страни. А по Б по С. Не трябва да са влагоустойчеви пурите, няма такива. По скоро има фасунги такива, но казвам, че няма да има ядове. За какво трябва да има втори пласт грунд? Няма смисъл от такова нещо, ако не искаш да акцентираш върху някакви по-сериозни растения. А и да смениш грунда си е да направиш рестарт на аквариума. Остави го сега да поработи малко. Вътрешни филтри има много. Ако намериш нещо на Eheim би било супер. Около и над 600 литра на час.

--- Край на цитата ---

   



Здравей !
Готов съм..намерих външен филтър на EHEIM .
Само трябва да го заредя !
За лесните растения колко вата ми е нужно осветление..да речем Т5 LED пури ?  1W на 2 литра вода ?
Също така ме интерасува ,ако сложа този хваления субстрат Manado,дали мога да сложа отгоре втори пласт някакъв,че моя кварц е на 3 години?
Благодаря !

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

[*] Предишна страница

Преминаване към пълната версия